NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PRAWEM (CZĘŚĆ I) – “USTAWY A PRAWO”

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Postępować zgodnie z prawem (część I) – “ustawy a prawo”

  
MareczekX5
22.10.2012 22:54:58
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1035818
Od: 2012-7-24
Obrazek
źródło: http://diggerfortruth.wordpress.com/2012/09/29/statutes-vs-law/

Ustawy a prawo

autor: Roger Hayes

Choć Roger jest częścią brytyjskiej grupy konstytucyjnej, którą uważam za kontrolowaną opozycję, to czuję, że Roger jest autentyczny, tylko został złapany w jej tryby.

Główny zarzut , jaki mam do tematów zamieszczonych na ‘Freeman-on-the-Land’, to fakt, że oni tam nigdy nie mówią o zasadniczej przyczynie, dlaczego wszyscy mamy takie zdeprawowane prawa. Na temat tego, kto je deprawuje.

Tłumaczyć należy poniższe odniesienia prawne, rząd i polityków, klasy rządzące przy użyciu kabalistycznych judaiczno-talmudycznych praw oraz w kontekście ludzi, którzy teraz dzierżą władzę.

Uważam, że zasady na witrynie “freeman” są ważnym elementem całej tej agendy, lecz my musimy być realistami co do tego, „z czym” mamy do czynienia, jako przeciwieństwo wobec tego, „z kim” mamy do czynienia. Mam mocne wrażenie, że ci tyrani działają pod jakimś demonicznym wpływem i w ogóle nie czują żadnych ograniczeń. Zatem możemy być na ścieżce, gdzie naszą obroną jest Usprawiedliwiona Rebelia, lecz warunkiem granicznym rozumowania jest fakt, że mamy do czynienia z podmiotami demonicznymi/satanistycznymi.

Jednak ważne jest zapoznanie się z tymi ważnymi informacjami.

Ten artykuł odnosi się do brytyjskiego stowarzyszenia prawników/korporacji prawniczej, jakie zostało utworzone na bazie prawa admiralicji/prawa morskiego (dostaw morskich). Jednakże zasady tych porządków prawnych znalazły zastosowanie w całym zjudaizowanym świecie.

Naświetliłem niektóre zagadnienia, co do których uważam, że są bardzo ważne, ale mógłbym rzucić światło na znacznie większą ich ilość, jeśli nie wszystkie z poniżej przedstawionych.

Prawo stanowione (ustawy)

1/. Wszystkie akty parlamentu są “ustawami” znanymi pod różnymi nazwami: ustawodawstwo, przepisy prawne, zasady prawne. To nie jest prawo.

Ustawy często są niewłaściwie nazywane prawami przez „przeszkolonych” prawników, ale prawidłowa interpretacja powinna brzmieć „prawo czarnej litery” (w znaczeniu ustawa), jakie należy rozróżniać od „prawa” tzn. prawa zwyczajowego, a także celu, gdyż cel ustawy i cel prawa to dwie zupełnie inne rzeczy.

Gdyby akty parlamentu miały być prawami, to nazywałyby się „prawami parlamentu”. Parlament zna różnicę, jaka i bez tego jest dość wyraźna. Rzuć okiem na jakikolwiek akt parlamentu i zwróć uwagę na brak słowa prawo. Parlament zachowuje to rozróżnienie między ustawami a prawami, ponieważ ci, „którzy wiedzą” używają tej wiedzy dla swoich własnych korzyści.

2/. “Ustawa” definiowana jest jako społeczne zasady prawne lub przepisy prawne – a to są tylko zebrane w całość prawidła służące do rządzenia tym społeczeństwem. Ustawy sa przedmiotem zgody społecznej, a powinna być na to wyrażona zgoda indywidualna, nie zaś zbiorowa. Należymy do społeczeństwa na zasadzie naszego wyboru.

3/. Różnica między prawem a ustawą polega na tym, że prawo stosuje się równo wobec wszystkich, ale ustawa może powstać z korzyścią dla jednej części społeczeństwa, np. inwalidzi otrzymują przywileje parkingowe (co samo w sobie jest uczciwe), a politycy sami sobie przyznali specjalne ulgi i zwolnienia z obowiązków; np. ich wydatki – my nie mamy takich ulg (co jest oburzające).

4/. Istnieje mechanizm posłuszeństwa wobec praw. Prawa bronią naszych wolności i swobód, a poprzez nie żyjemy w pokoju i harmonii z naszymi sąsiadami. Nie poddanie się obowiązującemu prawu doprowadza do wyjęcia jednostki spod prawa. Jeśli nie szanujesz prawa, zatem nie może ono dawać ci swego schronienia.

5/. Podporządkowanie się ustawom jest dobrowolne, tzn. Potrzebna jest twoja zgoda. Każda jednostka może wycofać swą zgodę na bycie rządzoną (kontrolowaną) przez ustawy społeczne. To może spowodować jej wykluczenie poza nawias społeczeństwa i utratę korzyści, lecz gdy ciężar zobowiązań przeważa nad korzyściami, może się to okazać ceną wartą zapłaty. Wybór należy i powinien należeć do ciebie.

6/. Zgoda musi być udzielona indywidualnie, a nie przez zbiorowość w imieniu jednostki – to oznacza dyktaturę większości.

To nie jest prawo – robienie tego, co tylko powiedzą, abyś robił.

Każda jednostka musi mieć absolutne prawo dawać i cofać swoją zgodę.

To jest podstawa naszej konstytucji – indywidualne wolności.

7/. Rząd jest wybierany “na urząd” a nie do “władzy”, jak to często oni twierdzą.

8/. Ostatecznym ograniczeniem przed zniewoleniem ze strony władzy (urzędu) jest ludzka zdolność wycofania swej zgody na bycie rządzonym – w każdym momencie, nie tylko podczas wyborów. Bez zgody narzucone siłą rządy stają się władzą bez zgody, a rząd tym samym staje się tyranią. Nigdy nie dajemy „władzy” tym, których wybieramy, po prostu dajemy im urząd, aby działali w naszym imieniu. Dzisiejsze ciała rządowe powoli zamieniają się w gniazda tyranii, ponieważ ignorują zasady zgody i zapewniają sobie „władzę”.

9/. “Boskie” prawo królewskie zostało zniszczone przez bunty – obecnie żyjemy pod jarzmem „boskiego prawa polityków”, którzy podpisali Traktat Lizboński wbrew woli narodów. Usprawiedliwiona Rebelia jest naszym prawem – i sposobem na to, żeby zająć się nadużyciem urzędu.

10/. Zanegowanie ustaw nie zakłada eo ipso zanegowania prawa. Odrzucenie ustaw oznacza odrzucenie rządzenia przy ich pomocy. Dlatego rządzącym zależy na zapewnieniu, że ich ustawy będą akceptowane. Różnica między prawami a ustawami zatarła się w pomroce dziejów. Wielu „prawniczych uprawiaczy”, jacy zęby zjedli w zawodzie, twierdzi, że ustawy są prawami – ale gdyby ustawy były prawami, powinny zostać opisane w ten sposób, aby uniknąć dwuznaczności. Zawód „prawniczy” zawiódł w zakresie swego obowiązku utrzymania i rozumienia rozróżnienia między prawami a ustawami – z uwagi na ignorancję – lecz również dlatego, że niewiedza w zakresie rozróżnienia dała zawodowi „prawniczemu” rozszerzony zakres władzy – więc dlaczego mieliby promować wiedzę w kwestii tej różnicy? W ich interesie to nie leży. Poza tym, zawód prawniczy, jaki kieruje systemem sądowniczym wraz z ławnikami (naszymi przedstawicielami) został przepchnięty na drugą stronę barykady, ustaw. W myśl The Magistrate Court Act 1980, ławnicy zostali poddani decyzji doradcy prawnego w sądzie. Była to ustawa zagarniająca władzę.

11/. Ustawy nie stosują się równo do nas wszystkich. Niektóre części społeczeństwa otrzymują na ich postawie preferencje. Politycy przyznali sobie dodatki emerytalne, o jakich reszta z nas może tylko pomarzyć. Wspólna polityka rolna UE (ustawa) nagradza bogatych właścicieli ziemskich, ale nie małych rolników-dzierżawców. Policja może parkować samochody, gdzie zechce, gdy są na służbie – my nie możemy, gdy mamy swoje obowiązki (w pracy).

Specjalne grupy interesów często korzystają na istnieniu ustaw – banki są rażącym przykładem. Politycy odchodzący z polityki często są nagradzani przez te specjalne grupy interesów hojnymi wynagrodzeniami, pensjami dyrektorskimi, czy innymi ubocznymi korzyściami w charakterze „podziękowań” za uchwalenie profesjonalnych ustaw. Nieproporcjonalnie wielka ilość ex-ministrów pracuje potem (pracuje – używam świadomie) dla banków.

12/. Gdyby ustawa uchwalona została z przekroczeniem uprawień (jak np. w Brukseli) – możemy wycofać naszą zgodę, bowiem taki akt jest bezprawny.

13/. Stało się zwyczajem zawodu prawniczego opisywać ustawy jako prawa. Zwyczaj, nieważne jak obwarowany nie tworzy jednak faktów. Ustawy nie są prawami.

14/. Jeżeli ustawy stają się w sposób jawny nakazowe, restrykcyjne, uciążliwe, despotyczne – ludzie mają nie tylko prawo wycofania swojej zgody – mają obowiązek zrobić to po to, żeby bronić się przeciw władzy tyrańskiej.

15/. Ustawy mają rzekomo chronić społeczeństwo i pomagać mu w byciu rządzonym uczciwie i sprawiedliwie, lecz od czasu do czasu (przez całe wieki) ustawy zamieniają się w środki coraz bardziej gnębicielskie i działają przeciw szerszemu interesowi wspólnoty i niezmiennie służą tylko małym częściom społeczeństwa. W naszych czasach owe małe grupy ciężko pracowały i będą pracować nad tym, aby bronić swych przywilejów, jakie zdobyli dla siebie – nieodmiennie naszym kosztem.

16/. Bez istnienia tych ustaw nasze wolności byłyby większe. Klasa rządząca nie chce, aby zwykli ludzie mieli zbyt wiele wolności, bardzo ich to niepokoi, gdyż wtedy mogłoby to zachwiać ich statkiem, zatem zawsze jest tendencja do wprowadzania większej ilości przepisów, niż jest to konieczne – po to, żeby utrzymać kontrolę.

17/. Ustawy odnoszą się do aktów parlamentu.

18/. Ustawy przed niczym nie chronią – są po to, aby utrzymać kontrolę.

19/. Ustawy są często niesprawiedliwe – moga być środkiem karania, niesprawiedliwości, bezsensownego ograniczania i wyrazem autorytaryzmu.

20/. Wszyscy jesteśmy równi w oczach prawa – nie jesteśmy równi w oczach ustaw.

Prawo

1/. Prawo to zwyczaje prawne ukształtowane w formie prawa zwyczajowego.

2/. Prawo jest zawsze sprawiedliwe – chroni nasze wolności i nasze prawa.

3/. Prawo opiera się na zasadach – ustawy oparte są na funkcjonalności, mimo tego, że nie zawsze uczciwie ocenianej.

4/. Prawo potrzebuje czasu, aby nabrać kształtu i pozostaje sobą przez długie okresy historii. Ustawy często są, aby zaraz zniknąć w mgnieniu oka.

5/. Prawo może znaleźć się w ustawach, lecz jeśli zostaje powtórzone w ustawie, pozostaje nadal prawem.

6/. Prawny odnosi się do prawa. Prawniczy odnosi się do ustawodawstwa.

7/. Prawa służą temu, żeby utrzymać pokój.

8/. Bez prawa mamy anarchię.* (niekoniecznie uważam, że anarchia jest tak zła, jak nam się zdaje).

9/. Ludzie tworzą prawo – poprzez akceptację i zatwierdzenie przez decyzje sędziów.

10/. Nikt nie jest ponad prawem. Prawo stosuje się równo wobec wszystkich.

11/. Parlament nie tworzy prawa – tworzy ustawodawstwo.

12/. Sędziowie nie tworzą prawa – oni interpretują ustawodawstwo i zajmują się rejestrem prawa.

13/. Nasza konstytucja jest fundamentem naszego prawa. Większość osób w zawodzie prawniczym nie uczy się nawet spraw związanych z naszą konstytucją, jaka powinna powiedzieć wszystko, co należy wiedzieć, dokąd nas ona prowadzi.

Dodałbym do tego tylko, że prawo zwyczajowe stoi ponad każdą formą prawa ustawowego. Nad prawem zwyczajowym zaś stoi Prawo Boskie/prawo naturalne.
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mhee



http://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PRAWEM (CZĘŚĆ I) – “USTAWY A PRAWO”

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny