NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » EKSPERYMENT W DZIEŃ KOŃCA KALENDARZA MAJÓW-21 GRUDNIA 2012

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Eksperyment w dzień końca kalendarza Majów-21 grudnia 2012

  
TheAspartam
07.12.2012 18:21:25
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #1066490
Od: 2012-7-18
Wielki Zderzacz Hadronów zakończy kluczowy eksperyment w dzień końca kalendarza Majów
Obrazek
Naukowcy pracujący nad znalezieniem dowodu na istnienie bozonu Higgsa, mają nadzieje wytworzyć nowe cząstki, które mogą pojawić się w wyniku eksperymentów wykonywanych w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC). Okazuje się, że LHC działa teraz z coraz większą mocą i już wkrótce, 21 grudnia 2012 dojdzie tam do kluczowego eksperymentu.

Obrazek
CERN uruchamia nową serię eksperymentów, w nadziei na uzyskanie wyników, które pomogą doprowadzić do końca "Model Standardowy" i umożliwią naukowe podstawy do poradzenia sobie z problemem nieskończonej masy. Naukowcy prowadzą raczej obserwacje w formie opisów mateamtycznych wyników kolizji.Zatem zderzacz zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilku dni i będzie działał na pełnej mocy aż do piątku, 21 grudnia 2012. W tym czasie zostanie wykonana seria kolizji protonów rozpędzonych w akceleratorze z nukleonami różnych pierwiastków, na przykład ołowiu lub złota. Z tych doświadczeń, naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej również o takich rzeczach jak ciemna materia a nawet Wielki Wybuch.Aktualne grudniowe prace w LHC to ostatnie prace przed tym, gdy LHC zostanie wyłączone na 20 miesięcy celem aktualizacji i dołożenia mocy. Praca akceleratora zostanie wznowiona w 2014 roku. LHC budzi sporo kontrowersji w środowisku naukowym i wielu specjalistów twierdzi, że eksperymenty wykonywane tam przy tak dużych mocach mogą prowadzic do powstawania osobliwości kwantowych. Już teraz fizycy sa tam w stanie wytworzyć temperaturę typową dla gwiazdy. Któregoś razu kolejny eksperyment z wykorzystaniem wysokich energii może doprowadzić do tego, że powstanie nie koniecznie to czego oczekują specjaliści.Przypadkiem zdarzy się tak, że Wielki Zderzacz Hadronów będzie wykonywał swoje najważniejsze dotąd doświadczenie dokładnie w dzień końca kalendarza Majów. Wzbudziło to już niemałą sensację w środowisku zwolenników teorii apokalipsy w 2012. Niewątpliwie LHC to największe źródło pola magnetycznego na Ziemi i gdy tylko jest włączany to na pewno musi dochodzić do jakichś fluktuacji między ziemskim polem magnetycznym i polem magnetycznym LHC.Oficjalnie jednak wpływ ten jest pomijalny, ale wiadomo, że przed trzesieniem w Japonii z 2011 roku w CERN również prowadzono kluczowy eksperyment w ramach projektu ATLAS. Wtedy też pojawiły się pierwsze podejrzenia co do mozliwego wpływu LHC na aktywność sejsmiczną. Jest to jednak teorię trudna do udowodnienia, chociaż informacja o wzmożeniu eksperymentów z kulminacją 21 grudnia można ostrożnie skorelować z dzisiejszą informacją o silnym trzęsieniu ziemi i to uwaga, również w Japonii.Czyżby w tym wypadku mógł mieć miejsce jakiś specyficzny magnetyczny efekt motyla powodujący zmiany pola magnetycznego w okolicy Genewy, które powodując restrukturyzację ziemskiego pola wywołały rozprężenie sesjmiczne w Tohoku? Teoria dobra jak każda inna. Na razie mamy przed sobą uwerturę w wykonaniu LHC a kulminacja nastąpi podobno 21 grudnia 2012.

Obrazek


Źródło:
http://daily.bhaskar.com/article/WOR-TOP-cerns-god-particle-test-date-coincides-...TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » EKSPERYMENT W DZIEŃ KOŃCA KALENDARZA MAJÓW-21 GRUDNIA 2012

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny