NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » UCZCIMY WOŁYŃSKIE LUDOBÓJSTWO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Uczcimy wołyńskie ludobójstwo

  
MareczekX5
11.02.2013 12:08:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1182688
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/02/11/uczcimy-wolynskie-ludobojstwo/

„W ostatnich latach obserwujemy niesłychany rozwój na Ukrainie Zachodniej kultu Stepana Bandery i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Przy całkowitym milczeniu władz w Kijowie i Warszawie powstają w miastach ukraińskich pomniki Stepana Bandery i innych przywódców OUN, nazywane są ich imionami ulice i place, odbywają się marsze gloryfikujące „bohaterstwo” UPA, wydawane są publikacje negujące udział UPA w mordach na Polakach. Systematycznie – poza nielicznymi wyjątkami – blokowane są na terenie Ukrainy próby upamiętnienia ofiar terroru UPA.

Obrazek
Prezydium zebrania Komitetu, od lewej: gen. Mirosław Hermaszewski, Jarosław Kalinowski i płk Jan Niewiński.
Tendencje te stoją w zasadniczej sprzeczności z ideą poprzednich uchwał Sejmu RP, nawołujących do porozumienia między Polakami i Ukraińcami na gruncie prawdy. Dzisiaj prawda ta jest w sposób drastyczny negowana (…) Milczenie na temat zbrodniczej tradycji OUN-UPA oraz przechodzenie do porządku dziennego nad działalnością jej spadkobierców jest przejawem krótkowzroczności i przyzwolenia na szerzenie się kłamstwa” – napisano w dokumencie przyjętym podczas roboczego posiedzenia Społecznego Komitetu Obchodów 70. Rocznicy Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na ludności Kresów Wschodnich II RP.

Przewodniczący Komitetu, Jarosław Kalinowski, powiedział w przemówieniu, że politycy starają się „przeczekać” nadchodzącą rocznicę zbrodni ludobójstwa na Wołyniu.

– Jest to typowy przepadek podwójnych standardów – ofiary katyńskie, inteligenckie są ważniejsze, niż ofiary chłopskie z Wołyniu i Podola – podkreślił. Komitet, w skład którego wchodzą przedstawiciele środowisk kresowych i politycy wszystkich partii politycznych, przyjął projekt uchwały Sejmu w sprawie ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa oraz ramowy program obchodów centralnych. Oto on:

1. Doprowadzenie do ustanowienia przez Sejm RP 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.

2. Przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu wiedzy o martyrologii Kresów Wschodnich w latach 1939-1947, skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

3. Przeprowadzenie w środkach masowego przekazu (począwszy od stycznia 2013 roku) szerokiej akcji informacyjnej zmierzającej do przekazania społeczeństwu polskiemu rzetelnej wiedzy o tragedii Kresów II RP.

4. Odprawienie w dniu 11 lipca Mszy Św. w intencji ofiar ludobójstwa. Po mszy przemarsz z transparentami na uroczystą akademię ku czci i pamięci ofiar banderowskiego ludobójstwa, w której wezmą udział przedstawiciele organizacji kresowych i kombatanckich, Kresowianie i ich potomkowie oraz sympatycy. Uroczystości towarzyszyć będą wystawy, targi książki kresowej oraz projekcje filmowe.

5. We wrześniu 2013 roku uroczyste odsłonięcie i poświęcenie w Warszawie pomnika ku czci pomordowanych przez szowinistów ukraińskich ponad 200 tys. obywateli polskich. Uroczystość ta powinna mieć charakter ekumeniczny z udziałem najwyższych władz państwowych.

6. W listopadzie 2013 roku zorganizowanie uroczystości wieńczącej obchody 70 rocznicy tragedii Kresów Wschodnich II RP. Jej punktem kulminacyjnym byłoby poświęcenie symbolicznej mogiły i Msza Św. na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim.

7. Wystąpienie do Sejmu i Senatu RP z wnioskiem o potępienie banderowskiego ludobójstwa oraz o uznanie za zbrodnicze szowinistyczno-faszystowskich formacji: Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Armii Powstańczej, dywizji Waffen SS-Galizien i ukraińskiej policji w służbie niemieckiej.

Rocznicowe uroczystości lokalne i środowiskowe będą organizowane zgodnie z autonomicznymi programami, przy niezbędnym skoordynowaniu terminów z uroczystościami centralnymi.

http://sol.myslpolska.pl

P. Kalinowski mówi, że “ofiary katyńskie, inteligenckie są ważniejsze, niż ofiary chłopskie z Wołyniu i Podola”. Mniemamy, iż nie o to chodzi. Rosja jest państwem, którego mamy nienawidzić, natomiast Ukraina to nasz nowy przyjaciel, któremu gotowiśmy nie tylko wejść w d..ę, ale i zrezygnować np. z udziałów w Nord Stream.
Admin
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
marcus
14.07.2014 16:55:25
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1889475
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
71. rocznica „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. WideoW siedemdziesiąta pierwszą rocznicę masowej zbrodni dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich wobec społeczności polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP, której kulminacja nastąpiła w lecie 1943 roku, w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające pomordowanych.

Mieszkańcy Stolicy przeszli w Marszu Pamięci, czym uczcili ofiary ludobójstwa dokonanego przez banderowców.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » UCZCIMY WOŁYŃSKIE LUDOBÓJSTWO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta