NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRL WSPÓLNE DOBRO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

PRL wspólne dobro

  
MareczekX5
23.02.2013 11:17:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1204746
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/02/23/prl-wspolne-dobro/

Na czym polega fałszywość i niewłaściwość politycznych ocen, sprowadzających się do generalnej tezy, iż PRL jako forma państwa i marksizm-leninizm, będący urzędową ideologią rządzącej wówczas monopartii- to właściwie synonimy. A w konsekwencji: kto negatywnie ocenia leninowską filozofię-ten jednocześnie musi pot

Obrazek

Tymczasem ta teza jest zasadniczo błędna, zaś politycznie – co w tym przypadku najistotniejsze – fundamentalnie szkodliwa, rzutując na współczesne, wycieńczające naszą państwowość waśnie, a nawet starcia. I wynikające z tego polityczne namiętności wcale nie są tylko cyniczną grą, mobilizującą własnych wyznawców oraz rzesze niezdecydowanych. Chwilami, jakby wymykają się one spod kontroli i można nieraz mniemać, że nie wiadomo do czego te spory mogą na końcu doprowadzić.

Spójrzmy na sprawę z zasadniczego punktu widzenia: mianowicie narodowej racji stanu i prawdy historycznej. Skutkiem drugiej światowej wojny było przyporządkowanie Polski do rosyjskiej strefy wpływu. Biorąc pod uwagę istnienie w Niemczech jej okupacyjnej strefy i zgodę Zachodu. Inna opcja w Warszawie była niemożliwa. Ten fakt nie jest skutkiem jakiejś dziejowej krzywdy wyrządzonej nam przez Waszyngton i Londyn, lecz prostym rezultatem zimnej kalkulacji.

Można powiedzieć, że tak zwana „jałtańska zdrada” zapewniła światu siedemdziesiąt lat pokoju i niespotykanego dobrobytu ludów. Pewnie ta epoka kończy się, ale jest to jakby inna sprawa, nieobjęta zakresem tego tekstu. Dzięki Poczdamowi uzyskaliśmy państwo terytorialne zwarte, o optymalnych granicach oraz jednolite narodowo.

Nie umieszczajmy się zatem całkiem bez powodu pośród tych, którzy tę wojnę przegrali. Znaleźliśmy się bowiem w obozie zwycięzców, nie pomniejszajmy się, nie jęczmy i nie biczujmy (zwłaszcza innych). Z punktu widzenia naszych dziejów, widzianych zwłaszcza z należytego oddalenia, reszta to jednak szczegóły, które nie powinny burzyć pryncypiów. A przesłaniają.

Dlatego też ceńmy i szanujmy PRL, jako naszą państwowość , umożliwiającą nam przetrwanie i bytowanie przez cztery dekady. Innej przecież nie mieliśmy. To natomiast, iż ową strukturą rządzili polscy komuniści jest okolicznością jednak przygodną i drugorzędną.

Inną kwestią jest natomiast ich ideologia. Tę należy stanowczo potępiać oraz zdecydowanie zwalczać. Jednak ideowego marksizmu skutki trwają w najlepsze, ale żeby to przesłonić krytykuje się PRL. I to jest błąd. Wielki błąd. Takie mesjanistyczno-rewolucyjne widzenie polskich spraw?

Antoni Koniuszewski
http://sol.myslpolska.pl/
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRL WSPÓLNE DOBRO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny