NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SPÓLKA ŻYDOWSKO - NIEMIECKA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Spólka żydowsko - niemiecka

  
MareczekX5
01.03.2013 01:57:07
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1221659
Od: 2012-7-24
Za: http://niepoprawni.pl/blog/425/spolka-zydowsko-niemiecka

Obrazek

miedzy Odrą, a Wisłą.

Uroczyste otwarcie miało miejsce w lutym 2012.
Pomysłodawcą ŻPE / Żydowski Parlament Europejski / był prezydent Izraela Szymon Peres. Belgijski deputowany Joel Rubinfeld wyjaśnił, że Parlament ma trzy główne cele:
- walkę z antysemityzmem
- poparcie dla Izraela
- promocję i ochronę interesów i wartości żydowskich na szczeblu międzynarodowym.
I tak budynek Parlamentu Europejskiego (PE) w Brukseli mieści teraz dwa parlamenty – zwykły PE i Żydowski Parlament Europejski (ŻPE).
W uroczystym otwarciu wzieli udział oprócz deputowanych z 47 krajów Europy (w tym z Polski), przewodniczący największych organizacji żydowskich ze Stanów Zjednoczonych oraz m.in. szef komisji spraw zagranicznych PE Elmar Brok z Niemiec, który wyraził nadzieję na owocną współpracę ŻPE z PE.
wybory przeprowadziła Żydowska Unia Europejska (organizacja starsza niż ŻPE).

http://niepoprawni.pl/blog/425/dyrygent-na-dachu

Zjazd Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Berlinie, 11 - 13 Maj 2012 r.
W Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, organizacji, która postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, zaczyna jednak wykraczać w sferę realnej polityki – ustalił portal tvp.info.
Reżyserka Yael Bartana nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. W pierwszej części Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej”, przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski. W drugim Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta. W trzecim Sierakowski ginie w zamachu.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAManifest Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce

Chcemy wrócić!

Już nie Uganda, Argentyna, ani Madagaskar. Już nawet nie Palestyna. Tęsknimy za Polską, ziemią naszych ojców i dziadków. Na jawie i we śnie wciąż marzymy o Polsce.

Chcemy zobaczyć jak na skwerach w Warszawie, Łodzi czy Krakowie powstają nowe osiedla. Obok cmentarzy wybudujemy szkoły i szpitale. Będziemy sadzić drzewa, budować nowe drogi i mosty.

Chcemy uleczyć Wasze i nasze traumy. Już raz na zawsze. Wierzymy, że pisane nam jest mieszkać tutaj, zakładać rodziny, umierać, składać do ziemi prochy naszych bliskich.

Ekshumujemy syjonistyczną fantasmagorię. Sięgamy do przeszłości - świata migracji, polityczno-geograficznych przesunięć, rozpadu rzeczywistości jaką znamy - po to by zaprojektować nową przyszłość.

To nasza propozycja na czasy wyczerpania wiary, kryzysu, upadku starych utopii. Optymizm wygasa. Obiecane raje zostały sprywatyzowane. Jabłka i arbuzy z kibuców nie są już tak dorodne.

Pragniemy przywitać nowych osadników, których obecność jest ucieleśnieniem fantazji na temat historii równoległej. Mierzymy się z jedną z wielu potencjalnych przyszłości, jakich możemy doświadczyć porzucając swój bezpieczny, znajomy, jednowymiarowy świat.

Nasz apel nie jest skierowany tylko do Żydów. Przyjmiemy w nasze szeregi wszystkich, dla których zabrakło miejsca w ich ojczyznach - wypędzonych, prześladowanych. W naszym ruchu nie będzie dyskryminacji. Nie będziemy grzebać w Waszych życiorysach, sprawdzać kart pobytu, weryfikować statusu uchodźców. Będziemy silni naszą słabością.

Nasi polscy bracia i siostry! Nie planujemy inwazji. Będzie to raczej pochód duchów, powrót dawnych sąsiadów, nawiedzających Was w snach, których być może nigdy nie dane było Wam poznać. Będziemy głośno mówić o tych wszystkich złych rzeczach, które wydarzyły się między nami i Wami.

Będziemy wspólnie korygować karty historii, która nigdy nie toczyła się dokładnie tak, jak sobie tego życzyliśmy. Liczymy na to, że wspólnie będziemy zarządzać miastami, uprawiać ziemię, wychowywać dzieci w pokoju! Powitajcie nas z otwartymi rękoma, tak jak my witamy Was!

Z jedną religią, nie umiemy słuchać.
Z jednym kolorem, nie potrafimy widzieć.
Z jedną kulturą, nie potrafimy czuć.
Bez Was nie potrafimy nawet pamiętać.

Przyłączcie się do nas, i zadziwi się Europa!

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA3.3 milion Jews, can change the lifes of 40 milion Poles

3.3 miliony Żydów, mogą zmienić życie 40 milionów PolakówTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAObrazekTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAPrezydent Izraela: "wykupujemy Manhatan, Polskę i Węgry"
Jak podały węgierskie media 10 października na forum ekonomiocznym w Tel Awiwie prezydent Izraela Szymon Peres stwierdził, że m.in.

Użytkownik Szymona Peresa napisał:

Izrael osiągnął bezprecedensowy sukces ekonomiczny. Dziś osiągnęliśmy gospodarczą niezależność i wykupujemy Manhatan, Polskę i Węgry.

Inne źródło podaje taką wersję tłumaczenia:
Użytkownik Szymona Peresa napisał:

(...) wykupujemy Manhatan, wykupujemy Węgry, wykupujemy Rumunię, wykupujemy Polskę. I jak ja to widzę, nie mamy żadnych problemów.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAhttp://prawica.net/node/9287

Żydowski parlament w Krakowie

Europejski Parlament Żydowski (EJP) rozpoczął 28.01.2013 swoje obrady w sali obrad krakowskiej rady miasta. To nowa instytucja powołana przez Europejską Unię Żydów, a wyłoniona w drodze głosowania internetowego. Pomysłodawcą powołania takiej instytucji był Szimon Peres, prezydent Izraela. W parlamencie zasiada 120 posłów z 45 krajów całego kontynentu. Działalność parlamentu finansuje ukraiński miliarder Igor Kolomoisky.
Główna siedziba EJP znajduje się w Brukseli. Obraduje w tamtejszym gmachu Parlamentu Europejskiego, gdzie dotąd trzykrotnie spotykał się na swoich sesjach. Spotkanie w Krakowie jest pierwszym poza Brukselą.

Posłów powitał prezydent Jacek Majchrowski, który wskazał na wielowiekową tradycję tolerancji i wielokulturowości Krakowa. Współprzewodniczący parlamentu Joel Rubinfeld (Belgia) mówił o trzech powodach zorganizowania sesji właśnie w Krakowie. Pierwszy to fakt, że Polska była przed II wojną światową centrum życia żydowskiego. Drugi to odradzanie się tutaj tego życia obecnie. – A po trzecie, Polska od kilkudziesięciu lat jest przyjacielem państwa Izrael – podkreślał.
Parlament jest organizacją lobbingową. Za główne cele stawia sobie walkę z antysemityzmem i promowanie interesów państwa Izrael w Europie.
Na sali obecni byli także polscy posłowie Jarosław Sellin (PiS), Marcin Święcicki i Beata Małecka-Libera (oboje PO) - przewodnicząca polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
MareczekX5
01.03.2013 02:07:22
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1221663
Od: 2012-7-24
A na pólnocy i zachodzie spółka niemiecka.

29.01.2013

Zjazd niemieckiej partii w Kołobrzegu.
Blisko 100 członków klubu parlamentarnego SPD z Berlina zebrało się na konferencji w Kołobrzegu. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy roczna konferencja niemieckiego klubu odbyła się za granicą. Delegacji niemieckich socjaldemokratów przewodził burmistrz Berlina, Klaus Wowereit - pisze "Gazeta Polska Codziennie"
Stosunki gospodarcze z Polską powinny nabrać rozpędu – uważają członkowie frakcji parlamentarnej SPD z Berlina. Aby to osiągnąć, socjaldemokraci wybrali się na obrady do Kołobrzegu, gdzie za zamkniętymi drzwiami zastanawiali się m.in. nad tym, jak usprawnić współpracę wschodnich rejonów Niemiec z naszym Pomorzem Zachodnim, Wielkopolską i Śląskiem. Jak podał portal „Głosu Koszalińskiego”, niemieccy parlamentarzyści z burmistrzem Berlina Klausem Wowereitem na czele zdecydowali się na obrady w Kołobrzegu za namową Aleksa Lubawińskiego, członka SPD, deputowanego do parlamentu Niemiec i „przyjaciela Kołobrzegu, wyróżnionego przez kołobrzeżan tytułem zasłużonego dla ich miasta”. Niemieckich gości przywitał prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

http://niezalezna.pl/37830-zjazd-niemieckiej-partii-w-kolobrzegu

W cyklicznej audycji "Komentarze z Ratuszowej" Janusz Gromek skrytykował polityków PiS, którzy krytykowali zjazd SPD z Berlina w kołobrzeskim hotelu.

Prezydent krytycznie odniósł się do wypowiedzi posłów Czesława Hoca i Joachima Brudzińskiego. Ten ostatni naśmiewał się ze zjazdu pytając, czy zaproszenia zawierały słowo "Kołobrzeg" czy "Kolberg". Zdaniem Janusza Gromka, dla mieszkańców najważniejsze jest to, że nad Parsętę przyjeżdżają zorganizowane grupy nie tylko z Polski, ale też z zagranicy, bowiem zostawiają tu swoje pieniądze.

Dziś również prezydent rozpocznie proces rozpatrywania uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Kołobrzegu. Uwag wpłynęło bardzo dużo, zwłaszcza do działek zlokalizowanych na Mirocicach. Co na to prezydent? Więcej w komentarzu video.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJACzy na Pomorzu państwowa ziemia, znajdująca się w zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych, jest kupowana przez tzw. słupy, czyli podstawione osoby? Rolnicy z powiatu malborskiego podnieśli larum, że tak się dzieje, a w tle jest rzekomo duża prywatna firma.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA"Żeby Polska była Polską" i "Polska ziemia dla polskich rolników" - pod takimi hasłami odbył się w poniedziałek protest rolników, którzy - jak twierdzą - chcą zwrócić uwagę na problem wyprzedaży polskich gruntów osobom, reprezentującym obcy kapitał.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJANiemcy kupują najwięcej polskiej ziemi
W ubiegłym roku wydano 336 zezwoleń na nabycie przez cudzoziemców nieruchomości. Grunty rolne kupowali oni najczęściej w woj. dolnośląskim, świętokrzyskim, mazowieckim; mieszkania natomiast - w dużych miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu. Najwięcej zezwoleń wydano: Niemcom, Holendrom, Ukraińcom i Austriakom.


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA– Opłacane przez Niemców ”słupy” wykupują polską ziemię. Nie mamy szans konkurować z nimi w przetargach – alarmują rolnicy i domagają się zmian przepisów. Czyżby straszenie rozbiorem Polski, który miał nastąpić po wstąpieniu do Unii Europejskiej, okazało się uzasadnione?

- Sprzedajemy matkę naszą, ziemię, Niemcom, którzy spuszczali polską krew – grzmiał w Sejmie Zygmunt Wrzodak, poseł Ligi Polskich Rodzin, przestrzegając przed wstąpieniem Polski do UE. Od wejścia Polski do Unii mija właśnie 8 lat. Czy scenariusz o ”najeździe” Niemców okazał się prawdą?TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJANiemieckie słupy na polskiej ziemi

Obcokrajowcy, głównie z Niemiec, ale także Holandii i Danii, nie startują bezpośrednio w przetargach organizowanych przez ANR. Podstawiają osoby, które są nastawione na to, aby wygrać przetarg. Podbijane ceny dochodzą nawet do 50 tys. zł za 1 ha, podczas gdy średnia realna cena w Zachodniopomorskiem to ponad 20 tys. zł. Na to nie stać polskiego właściciela gruntów rolnych. Ziemia od Agencji kupowana przez polskiego rolnika idzie w ręce spółek zarejestrowanych w Polsce, jednak udziały w nich mają obcokrajowcy.

– To typowy przykład, jak ominąć przepisy o zakazie sprzedaży ziemi obcokrajowcom – mówi Edward Kosmal, przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników w woj. zachodniopomorskim. – Niedługo jednak przepisy te przestaną obowiązywać i co wtedy się stanie, skoro już teraz większość gruntów należy do Niemców i Duńczyków? – pyta.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAZiemię w Polsce najchętniej kupują Niemcy

W 2010 r. było o 14 proc. więcej transakcji sprzedaży nieruchomości cudzoziemcom niż rok wcześniej - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Zbigniew Sosnowski. Występując przed Sejmem minister dodał, że obywatele innych państw kupili o 7 proc. mniej lokali socjalnych i użytkowych.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJANiemieckie firmy wydzierżawiają na dużą skalę ziemię od rolników na polsko-niemieckim pograniczu - podaje Polskie Radio.
Niemcy dzierżawią pola m.in. pod budowę elektrowni słonecznych. - Za hektar dzierżawionej ziemi można dostać od 8 do 10 tysięcy złotych rocznie - poinformował Mirosław Kaszkur, prezes Dolnośląskiego Związku Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych.
Według szacunków Związku Dzierżawców na pograniczu polsko-niemieckim wydzierżawiono około tysiąca hektarów ziemi.

Dolnośląska Izba Rolnicza ostrzega, że niektóre umowy zawierają klauzule niekorzystne dla rolników. Uniemożliwiają one wypowiedzenie umów przez rolników, czy zobowiązują ich do wypłacenia wysokiej kary w razie jej wypowiedzenia.

http://www.wprost.pl/ar/382470/Niemcy-pac-krocie-za-polsk-ziemi/
http://niezalezna.pl/35598-rolnicy-dosc-wyprzedazy-polskiej-ziemi
http://www.naszdziennik.pl/wp/20008,anr-wyprzedaje-hektary.html

I w ten sposób rozdziobią nas kruki i wrony, bez ani jednego wystrzału.
Historia lubi się powtarzać.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SPÓLKA ŻYDOWSKO - NIEMIECKA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny