NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » TUSK JUŻ NIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH, ALE O „MAŁŻEŃSTWACH HOMOSEKSUALNYCH”

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Tusk już nie o związkach partnerskich, ale o „małżeństwach homoseksualnych”

  
MareczekX5
07.07.2013 22:01:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1527773
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/07/07/tusk-juz-nie-o-zwiazkach-partnerskich-ale-o-malzenstwach-homoseksualnych/

Już nie o związkach partnerskich, ale o małżeństwach homoseksualnych mówi premier Donald Tusk w rozmowie z Adamem Michnikiem i Jarosławem Kurskim w weekendowym dodatku „Gazety Wyborczej”.

Obrazek

Donald Tusk, zapytany przez redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adama Michnika o kwestie mniejszości homoseksualnych, odpowiedział, że jest przeciwny radykalnym i zbyt szybkim zmianom. “W tak delikatnych sprawach jak obyczajowe jestem za tym, by zmiany w prawie były adekwatne do stanu zbiorowej świadomości, a najlepiej, kiedy je minimalnie wyprzedzają” – stwierdził Tusk.

Premier nie mówił już jednak o związkach partnerskich, które – zgodnie z opinią głoszoną przez ich zwolenników w tym i premiera – miały służyć nie tylko homoseksualistom, ale heteroseksualnej większości, a konkretnie tym osobom, które żyją w konkubinacie. Szef rządu tym razem wprost powiedział o “małżeństwach homoseksualnych”. “W ocenie konstytucjonalistów konstytucja wyklucza małżeństwa homoseksualne. Potrzebne są zmiany w ustawie zasadniczej” – odpowiadział premier Michnikowi.

Sprawa ustawy o związkach partnerskich, która ma być pierwszym krokiem do zrównania małżeństwa ze związkami homoseksualnymi i heteroseksualnymi konkubinatami, nie tylko spotyka się z negatywną oceną opinii publicznej, ale też z licznymi protestami w tej sprawie, które trafiają na biurko premiera.

Akcję zbierania podpisów przeciwko legalizacji związków partnerskich rozpoczęło Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Choć przedstawiciele Stowarzyszenia i Krucjaty Młodych w marcu złożyli w Kancelarii Premiera 72 tys. podpisów przeciwko tej ustawie, to liczba protestujących nadal rośnie. Na stronie protestuj.pl przeciwko związkom partnerskim opowiedziało się już ponad 80 tys. osób! A protestować można cały czas.

Mimo, że PCh24.pl kilkakrotnie pytało Kancelarię Premiera o to, jak szef rządu odniesie się do 72 tys. podpisów, które wylądowały na jego biurku, nie udało nam się uzyskać żadnej odpowiedzi. Biuro prasowe szefa rządu nabrało wody w usta.

Do faktów dotarło jednak Centrum Prawne Ordo Iuris. Prawnicy wystosowali wniosek o dostęp do informacji publicznej do Kancelarii Premiera z pytaniem o liczbę protestów wysłanych do Donalda Tuska drogą pocztową i elektroniczną. Okazało się, że liczba ta jest imponująca. „Wpłynęło 116 639 protestów przeciwko projektom ustaw, które zmierzają do prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem w ramach tzw. związków partnerskich” – poinformowała Kancelaria Premiera. Z tego 91 469 przekazano w formie papierowej (listownie), a 25 170 drogą elektroniczną (e-mail).

PCh24.pl
ged
http://www.pch24.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » TUSK JUŻ NIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH, ALE O „MAŁŻEŃSTWACH HOMOSEKSUALNYCH”

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny