NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PILNE: ODEBRANO TAJEMNICZE FALE RADIOWE SPOZA NASZEGO UKŁADU SŁONECZNEGO!

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

PILNE: odebrano tajemnicze fale radiowe spoza naszego Układu Słonecznego!

  
MareczekX5
10.07.2013 12:36:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1531334
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/07/10/pilne-odebrano-tajemnicze-fale-radiowe-spoza-naszego-ukladu-slonecznego/

Astronomowie twierdzą, że „odkryto tajemnicze wybuchy fal radiowych pochodzące miliardy lat świetlnych od Ziemi”. Na podstawie intensywności i odległości czterech odebranych fal radiowych, naukowcy uważają, że pochodzą one z czasów, gdy wszechświat miał tylko połowę swojego obecnego wieku. Skąd może pochodzić tajemniczy sygnał?

Obrazek

Teorii co do źródeł odebranych fal radiowych jak zwykle jest wiele. Niektórzy twierdzą, że są one konsekwencją zderzeń ogromnych obiektów, takich jak gwiazdy neutronowe lub czarne dziury. Inni uważają, że mogą pochodzić z ziemskich nadajników o wielkiej mocy przekazowej.

Nie brakuje jednak i osób, które podkreślają, że odebrany sygnał jest dziełem pozaziemskiej cywilizacji (zamierzonym lub przypadkowym), wysłanym miliardy lat temu.

Dan Thornton, główny autor badań z University of Manchester powiedział, że wyniki wskazują na pewne ekstremalne wydarzenia z udziałem dużych ilości energii jako źródła impulsów radiowych. Promieniowanie radiowe nieznanego pochodzenia zostało wykryte już sześć lat temu, jednak nikt nie był pewien „co to było”. „Nasz raport opisuje cztery kolejne wybuchy, usuwając wszelkie wątpliwości co do tego, czy są one prawdziwe”, dodaje Dan Thornton.

Jak podkreślają astronomowie, przy obecnych możliwościach i stanie nauki, trzeba mieć szczęście, aby spojrzeć w kosmos „we właściwym miejscu i we właściwym czasie”. Zespół badaczy wykorzystał 64-metrowy radioteleskop w Australii w celu uzyskania najlepszych wyników. Część badaczy wierzy, że pochodzenie tajemniczych fal radiowych może być dziełem magnetycznych gwiazd neutronowych, znanych jako magnetary.

„Magnetary mogą wydzielać więcej energii w ciągu milisekundy niż nasze Słońce przez 300 tysięcy lat. To nasz główny kandydat dla rozwiązania zagadki źródła sygnału, jednak nie możemy tego stwierdzić z całkowitą pewnością”, powiedział profesor Matthew Bailes z Swinburne University of Technology w Melbourne.

Zespół twierdzi, że ich wyniki będą stanowić istotną pomoc dla lepszego poznania właściwości miejsc, skąd fale radiowe zostały „wystrzelone”. „Trudno nam zrozumieć pewne sprawy we wszechświecie. Tajemniczy sygnał jest tego dobrym przykładem”, dodaje współautor badań Ben Stappers. Wygląda więc na to, że żadnej z zaproponowanych we wstępie artykułu teorii nie da się wykluczyć…

Czy Waszym zdaniem odebrane fale radiowe mogą być dziełem pozaziemskiej cywilizacji?

http://orwellsky.blog.onet.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PILNE: ODEBRANO TAJEMNICZE FALE RADIOWE SPOZA NASZEGO UKŁADU SŁONECZNEGO!

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny