NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PROJEKT NOWEJ USTAWY O CUDZOZIEMCACH – ZNACZNE UŁATWIENIA DLA IMIGRANTÓW OSIEDLAJĄCYCH SIĘ W POLSCE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Projekt nowej ustawy o cudzoziemcach – znaczne ułatwienia dla imigrantów osiedlających się w Polsce

  
MareczekX5
27.07.2013 09:23:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1551811
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/07/24/projekt-nowej-ustawy-o-cudzoziemcach-znaczne-ulatwienia-dla-imigrantow-osiedlajacych-sie-w-polsce/

Nareszcie! Polacy niczego innego nie pragną w sytuacji, gdy państwo rośnie w siłę, ludzie się bogacą, a w Unii Europejskiej odgrywamy pierwsze skrzypce. – admin

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt nowej ustawy, mającej wprowadzić ułatwienia dla obcokrajowców chcących przebywać w naszym kraju. Został on skierowany we wtorek 23 lipca do prac w komisji sejmowej i wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za ich kontynuowaniem.

Nowa ustawa ma ułatwić cudzoziemcom uzyskanie zezwoleń na pobyt w Polsce, procedury mają stać się prostsze i szybsze. Zezwolenia na pobyt czasowy mają być przydzielane na maksymalnie trzy, a nie jak do tej pory dwa lata. Osoby studiujące w Polsce będą otrzymywały zezwolenia na okres 15 miesięcy, jeśli będą się ubiegać o zezwolenia na pobyt czasowy w celu kontynuowania nauki na następnym roku studiów, zaistnieje możliwość uzyskania zezwolenia na dwa lata, czyli o rok dłużej niż przed planowanymi zmianami.

Poważnym ułatwieniem będzie ograniczenie ilości formalności, zniknie konieczność oddzielnego ubiegania się o zezwolenie na pobyt i innego na pracę. Samo zezwolenie na pobyt wystarczy już, by legalnie poszukiwać zatrudnienia w Polsce. Na chwilę obecną to pracodawca musi ubiegać się o zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca i dopiero na podstawie tego zezwolenia sam obcokrajowiec może ubiegać się o zezwolenie na pobyt.

Dotychczas wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy musiał być złożony co najmniej 45 dni przed datą końca ważności wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt. Według nowej ustawy, wniosek taki będzie mógł być złożony w dowolnym czasie podczas pobytu obcokrajowca w Polsce.

Skrócony ma być również czas oczekiwania na uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy. Urzędnicy będą mieć na wszystkie procedury z tym związane 21, a nie jak przedtem 30 dni. Obcokrajowiec chcący uzyskać takie zezwolenie zostanie również zwolniony z obowiązku przedstawienia tytułu prawnego do zajmowanego lokalu, wystarczy, iż udowodni, że ma zapewnione miejsce zamieszkania na terenie Polski.

Obcokrajowcy, którzy ukończyli polskie uczelnie i poszukują teraz pracy, będą mogli ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy na okres jednego roku. Zaistnieje również możliwość przebywania na terenie Polski bez zatrudnienia, obcokrajowiec będzie mógł przez okres jednego miesiąca nie być zatrudniony i w tym okresie nie utraci zezwolenia na pobyt i zatrudnienie.

Zaletą nowej ustawy będzie jedynie wprowadzenie wymogu znajomości języka polskiego dla osób starających się o zezwolenie na pobyt na czas nieokreślony [E tam, wystarczy chyba jidysz... - admin].

Na podstawie: PAP
http://www.autonom.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PROJEKT NOWEJ USTAWY O CUDZOZIEMCACH – ZNACZNE UŁATWIENIA DLA IMIGRANTÓW OSIEDLAJĄCYCH SIĘ W POLSCE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny