NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » UKRAINA WABIONA NA WSCHÓD

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Ukraina wabiona na Wschód

  
MareczekX5
27.07.2013 13:06:42
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1552056
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/07/27/ukraina-wabiona-na-wschod/

Z okazji obchodów 1025-lecia chrztu Rusi Kijowskiej wizytę w Kijowie złoży dziś prezydent Rosji Władimir Putin. Jednak prawdziwym celem jego podróży jest ostrzeżenie ukraińskich polityków przed zbliżeniem z Zachodem

Oczekuje się, że umowa stowarzyszeniowa Ukraina – Unia Europejska zostanie podpisana na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Moskwa od dłuższego czasu naciska na Kijów, by ten przyłączył się do jej działań na rzecz integracji obszaru posowieckiego i proponuje członkostwo w Unii Celnej tworzonej przez nią z Białorusią i Kazachstanem. Ukraina na razie na to się nie zgadza i oficjalnie zabiega o integrację z Zachodem. To jednak nie jest wcale łatwe, gdyż Bruksela przedstawia trudne dla ekipy Wiktora Janukowycza warunki związane m.in. z przestrzeganiem praw człowieka i walką z korupcją [kurwy żądają od innych moralności? - admin] . Nie tylko nie uwolniono byłej premier Julii Tymoszenko, ale postawiono jej nowe zarzuty karne [oczywiście bezpodstawne - admin]. Poza tym część obywateli Ukrainy, przede wszystkim posługujący się językiem rosyjskim mieszkańcy wschodniej części kraju, nieufnie patrzą na Zachód i wolą polityczne zbliżenie z Rosją.

Te czynniki próbuje wykorzystać gość z Moskwy. – Putin nie przybywa na Ukrainę w roli pielgrzyma. Jednym z głównych zadań rosyjskiej dyplomacji jest dziś niedopuszczenie do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską – ocenia analityk Instytutu Współpracy Euroatlantyckiej w Kijowie Wołodymyr Horbacz. Jak podkreśla, w ostatnim czasie nasila się bezpośredni szantaż ze strony Rosji. – Mówią o podwyżce ceł na ukraińską czekoladę i cukier oraz wprowadzeniu kwot na ukraińskie rury. Jasne, że Putin nie powie o tym na konferencji prasowej w Kijowie, ale są to argumenty, które mają zniechęcić Janukowycza do podpisania z UE – dodaje ekspert.

Medale i energetyka

Putin spędzi na Ukrainie dwa dni. Dziś weźmie udział w organizowanych przez Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego uroczystościach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej. Ma wręczyć kilku duchownym rosyjskie odznaczenia państwowe. W liturgii miał też uczestniczyć białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka, ale w ostatniej chwili odwołał przyjazd.

Przedstawiciele ukraińskich nacjonalistów zapowiadają demonstracje przeciwko obecności Putina i patriarchy Cyryla w Kijowie. – To nieproszeni goście. Rosyjskie państwo nie ma nic wspólnego z Rusią i Słowianami. Kiedy kniaź kijowski Włodzimierz przyjmował chrzest, na terenie obecnej Moskwy chodziły niedźwiedzie. Moskwa ma tyle wspólnego z chrztem Rusi, co z budową chińskiego muru. O jakiejkolwiek wspólnej spuściźnie duchowej narodów ukraińskiego i rosyjskiego nie może być nawet mowy – uważa deputowany Swobody Anatolij Witiw. Jego zdaniem, Moskwę założył dopiero chan mongolski w 1272 r., a nie Jerzy Dołgoruki w 1147 r., jak twierdzą historycy.

W zależnych od Moskwy ośrodkach obchody te odbywają się z wielkim rozmachem. Do Kijowa już wczoraj przybył specjalnym pociągiem patriarcha Cyryl, a wraz z nim kilku innych wysokich hierarchów, m.in. metropolita Patras w Grecji Chryzostom, który przywiózł cenną i bardzo czczoną na Wschodzie relikwię – krzyż św. Andrzeja Apostoła. W pociągu jest wagon-świątynia, w którym przez całą podróż odprawiane jest nabożeństwo. Z Kijowa delegacja uda się do Mińska, gdzie również odbędą się uroczystości rocznicowe.

Wszystkie te elementy układają się w przekaz Rosji o braterstwie słowiańskich narodów, rosyjskiego i ukraińskiego, wspólnych korzeniach i tradycji, co łatwo można przenieść na sugestie co do strategicznych wyborów politycznych. Wielu ekspertów jest jednak zdania, że obecnie Putin i Rosja nie mają zbyt wielu propozycji dla Ukrainy. – Prócz energetyki Rosja nie ma nam czego zaproponować. Co jeszcze interesuje Ukrainę? Pieniądze, bo znajdujemy się jako państwo na granicy bankructwa, ale Rosja tych pieniędzy nie ma. Rosja nie ma pieniędzy, by po prostu kupić Ukrainę i w ten sposób zapobiec jej integracji europejskiej – uważa politolog Kostiantyn Matwijenko.

W niedzielę Putin będzie w Sewastopolu na Krymie, gdzie wraz z Janukowyczem przyłączy się do wspólnych obchodów Dnia Floty Czarnomorskiej Ukrainy i Rosji. Sewastopol jest główną bazą stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej marynarki wojennej.

Wielu publicystów ukraińskich mocno krytykuje wizytę Putina i Cyryla. „Putin przyjeżdża jak wszechrosyjski imperator, tak jakby był władcą, podobnie do patriarchy Cyryla, nie tylko Moskwy, ale i ’całej Rusi’” – pisze Witalij Portnikow. Ukraińcy zauważają, że rola wyznaczona podczas liturgii dla rosyjskiego prezydenta przekracza funkcje zwykłego wiernego; z kolei Cyryl, z racji korzystania z państwowego pociągu specjalnego i rządowej ochrony, powinien być traktowany raczej jak polityk niż duchowny. Drażni olbrzymia ochrona rosyjskiej delegacji. Już widać na dachach dziesiątki snajperów, zaangażowano 5 tys. milicjantów, specjalne patrole z psami itp. Ukraińska ochrona nie stosowała takich środków od pielgrzymki Jana Pawła II w 2001 r., ale wówczas największym problemem była rekordowa liczba wiernych udających się na spotkania z Papieżem. Tym razem nie będzie milionów ludzi, gdyż ukraińskie prawosławie jest podzielone na trzy grupy wyznaniowe, a własne uroczystości planuje też Ukraiński Kościół Greckokatolicki. Jednak kijowian czeka blokada centrum miasta, system przepustek itp. Oficjalnie władze obawiają się prowokacji ze strony nacjonalistów i antyklerykalnych organizacji feministycznych.

http://naszdziennik.pl

Prasa rosyjska ostrzegała i Polaków przed jednostronnym dawaniem Unii d@py za darmo, w nadziei na przyszłe fawory. Oczywiście patridyoci się oburzyli, że ruskie nie będą nam nic dyktować, że skończyły się czasy ZSRR itd.
Admin
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
marcus
27.05.2014 21:00:59
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1850551
Od: 2014-5-4
Rosja oczekuje od Kijowa śledztwa w sprawie tragedii w Odessie

Rosja oczekuje od Kijowa zbadania okoliczności tragedii w Odessie – oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Przypomniał on, że Petro Poroszenko, który według wstępnych danych odniósł zwycięstwo w wyborach prezydenckich na Ukrainie, twierdził, że jest gotów zaangażować w śledztwo ekspertów z Europy, w tym z Rosji. „Należy to zrobić pilnie, dopóki nie znikły wszystkie poszlaki” – uważa Ławrow.

Wcześniej MSW Ukrainy przyznało, że w siedzibie Domu Związków Zawodowych w Odessie, gdzie 2 maja zginęło 48 osób, zostały wykryte ślady chloroformu, a 32 osoby zginęły nie na skutek wysokich temperatur, tylko „nieznanej substancji”.

http://polish.ruvr.ru/
Obrazek
  
marcus
28.05.2014 10:51:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1850950
Od: 2014-5-4
Ukraina: Kolumna z uzbrojeniem przerwała się przez granicę z Rosją
Służba prasowa ukraińskiej Straży Granicznej poinformowała, że przez granicę z Rosją na teren Ługańskiej Republiki Ludowej przerwała się kolumna ciężarówek z uzbrojeniem. Wydarzenie miało miejsce nocą z poniedziałku na wtorek. Doszło do starcia pograniczników z ochroną kolumny.

Straży granicznej udało się zatrzymać trzy pojazdy, w których stwierdzono obecność automatów Kałasznikowa, granatników i materiałów wybuchowych. Ukraińska Straż Graniczna poinformowała przedstawicieli Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji o niedopuszczalności przepuszczania przez rosyjskie posterunki graniczne pojazdów z uzbrojeniem.

Kijów twierdzi, że po rosyjskiej stronie granicy stoją dziesiątki takich ciężarówek, które od czasu do czasu przebijają się na teren Ukrainy. Moskwa albo dementuje, albo nie komentuje tych oświadczeń.

JCK
Źródło: http://top.rbc.ru/incidents/27/05/2014/926447.shtml?utm_source=newsmail&utm_medium=news
http://kronikanarodowa.pl
  
marcus
28.05.2014 10:54:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1850952
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2
Strajk górników w Donbasie

W kopalniach Donbasu rozpoczął się strajk górników. Strajkujący domagają się odwołania przez kijowskie władze tzw. operacji antyterrorystycznej na Południowym-Wschodzie Ukrainy i wycofania z regionu ukraińskich wojsk.

Strajk rozpoczął się w kopalniach węgla kamiennego im. Abakumowa, im. Skoczyńskiego, im. Czeliuskińców i „Trudowskoj” w rejonie Doniecka oraz w dwóch kopalniach w Makiejewce.

- Oczekujemy, że w najbliższym czasie do strajku przyłączą się kolejne kopalnie – zapowiedział wiceminister przemysłu węglowego Donieckiej Republiki Ludowej Konstantin Kuźmin.

Protest jest reakcją na zaostrzenie sytuacji wojennej w Donbasie w wyniku ataku wojsk ukraińskich na Donieck w dniu 26 maja.

JCK
Źródło: http://lifenews.ru/news/133915

http://kronikanarodowa.pl
ObrazekObrazek
  
marcus
30.05.2014 13:22:31
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1853018
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
05.06.2014 10:22:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1858062
Od: 2014-5-4
Czy możliwy jest czarny scenariusz dla Ukrainy?

W tytule tego tekstu nie przypadkiem umieściłem „czy” oraz zakończyłem go znakiem zapytania. Wiele bowiem wskazuje, że czarny scenariusz dzieje się właśnie na naszych oczach i pytanie jest nie tyle „czy”, lecz „kiedy” zostanie dokończony.

Ukraina jako państwo właściwie już nie istnieje. Okręgi doniecki i ługański należą do niej już tylko w świetle prawa międzynarodowego i chyba sam Kijów jest świadomy, że je utracił. Nie posiada armii chcącej walczyć o integralność terytorialną kraju. Wojsko jest całkowicie zdemoralizowane, a żołnierze to po części Rosjanie, którzy nie mają najmniejszej ochoty do walki. Tę ostatnią toczą dziś z separatystami tylko neonazistowskie bojówki finansowane przez oligarchów (Prawy Sektor) lub przez państwo (Gwardia Narodowa).

Poza tym Ukraina jest bankrutem, który będzie musiał to wcześniej czy później ogłosić, a wojna domowa tylko przyśpiesza ten dzień, napędzając koszty. Nieprawdopodobnie gazochłonna gospodarka ukraińska ostatnie załamie się po zakręceniu kurków przez Gazprom.

Moskwa ma wobec Kijowa tyle argumentów – separatyści, gaz, pożyczki – że nie mamy dziś wątpliwości, że jest jeden jedyny sposób przetrwania tego państwa jako całości. Jest nim ustąpienie rządu, który doszedł do władzy na drodze ulicznego przewrotu, i instalacja ekipy godzącej się z empiryczną rzeczywistością, jaką jest możliwość istnienia państwowego tylko w rosyjskiej sferze wpływów, jak i godzącego się na federalizację kraju tak, jak domagają się separatyści. W przeciwnym wypadku dezintegracja terytorialna będzie kompletna.

W moim przekonaniu, trwanie reżimu Turczynowa i Jaceniuka będzie miało dwa skutki. Pierwszym będzie ostateczne oderwanie Zagłębia Donieckiego. W ten sposób Ukraina utraci swoje jedyne poważne centrum górnicze i przemysłowe, co dramatycznie wpłynie na jej dochody budżetowe. Być może, że procesy dezintegracyjne obejmą także Noworosję, czyli wielki pas ziemi pomiędzy Charkowem a Odessą. W najgorszym przypadku Ukraina skurczy się do terenów między Kijowem a Lwowem.

Ta nowa Ukraina będzie krajem specyficznym: z jednej strony nacjonalistyczny, żyjący tradycją banderowską, a z drugiej przeraźliwie biedny, pozbawiony przemysłu, po bankructwie i opanowany przez oligarchów, których rząd Jaceniuka otwarcie mianuje szefami regionów, do czego nie posuwano się nawet za Tymoszenko i Janukowicza. Będzie to rodzaj „wielkiego Kosowa”, czyli strefa nieokiełzanej przestępczości, handlu narkotykami, organami ludzkimi, kobietami etc.

Co gorsza, wszystko to będzie obok naszej granicy, na której zameldują się wnet liczni uchodźcy. Opozycja wobec tego systemu jest znana: to Prawy Sektor, który przez wielu komentatorów wprost uważany jest za faszystowski czy wręcz neonazistowski. Pogłębiający się kryzys będzie działał na jego korzyść i może wynieść ekstremistów do władzy.

Jeśli najgorszego wariantu dla Ukrainy jeszcze nie mamy przed oczami, to wkrótce się nam wyłoni: wschodnia część tego (w zasadzie już byłego) państwa utworzy samodzielne państwo lub zgłosi gotowość inkorporacji do Rosji. Na zachodzie czeka nas albo chaos i brak stabilności, a w najgorszym razie pierwsze po II Wojnie Światowej państwo rządzone przez autentycznych faszystów.

Adam Wielomski
http://konserwatyzm.pl
  
marcus
13.06.2014 10:57:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1864260
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
Electra14.05.2021 22:47:21
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » UKRAINA WABIONA NA WSCHÓD

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny