NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DZIETNOŚĆ NIE ZALEŻY TYLKO OD GOSPODARKI – PRZYZNAJĄ BADACZE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Dzietność nie zależy tylko od gospodarki – przyznają badacze

  
MareczekX5
07.08.2013 08:13:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1562087
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/08/06/dzietnosc-nie-zalezy-tylko-od-gospodarki-przyznaja-badacze/

Według grupy badawczej Demographic Intelligence, w 2013 współczynnik dzietności w Stanach Zjednoczonych wzrośnie do 1,9 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym. To niewielki wzrost w porównaniu do 1,89 dziecka w 2012 r. gdy zanotowano najniższą dzietność od 25 lat. Zdaniem autorów badania główną przyczyną jest wychodzenie kraju z kryzysu gospodarczego. Autorzy dostrzegają jednak także wpływ religijności na dzietność.

Obrazek

- Stany Zjednoczone zanotowały spadek dzietności z powodu kryzysu, jednak uważamy, że tendencje się odwracają – powiedział Sam Stugeon, prezydent Demographic Intelligence w wywiadzie dla USA Today.

- Ekonomia się ożywia i na ciążę decydują się te kobiety, które odłożyły taką decyzję w czasach kryzysu – dodał. Podobnego zdania jest Mark Mather z Population Reference Bureau. Jego zdaniem trendy związane z dzietnością wahają się w zależności od czynników ekonomicznych.

Nie oznacza to jednak, że autorzy badania całkowicie zignorowali wpływ religijności (bądź jej braku) na dzietność. Badania wykazały m. in., że wskaźnik dzietności u kobiet w wieku 15-44 lata, które uczęszczały do kościołów co tydzień lub częściej, wynosił 1,42. Tymczasem u kobiet, które nie chodzą do kościoła nigdy lub czynią to rzadko, wyniósł on 1,11. Kobiety, które uczęszczają do kościołów codziennie chcą mieć średnio 2,62 dziecka, a te, które chodzą rzadko lub nigdy – 2,1.

Jak napisał jeden z badaczy, dr Sam Sturegon „często spadki dzietności wynikają z przyczyn ekonomicznych, jednak nie odpowiadają one za wszystkie decyzje rodziców lub przyszłych rodziców. Zaczęliśmy się zastanawiać, jakie grupy osób podejmują decyzje bazując na innych czynnikach i tak zaczęliśmy badać ludzi religijnych”.

Jego zdaniem wyjaśnienie wyższej dzietności ludzi religijnych wynika z tego, że środowiska religijne tworzą klimat przyjazny rodzinie. Jak jednak zauważa portal lifesitenews.com, brakuje w tym wyjaśnieniu bezpośredniego odniesienia się do poglądów i wierzeń. Tymczasem chrześcijanie „wierzą, że różnice płci, małżeństwo i oczekiwanie na dziecko idą w parze, jako dary Boże. Wierzą też, że rodzice powinni witać i wychowywać każde dziecko tak jak nakazuje Bóg”. Ów przyjazny rodzinie klimat w religijnych środowiskach nie jest więc dziełem przypadku, lecz wynika z chrześcijaństwa.

Źródło: lifesitenews.com
Mjend
http://www.pch24.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DZIETNOŚĆ NIE ZALEŻY TYLKO OD GOSPODARKI – PRZYZNAJĄ BADACZE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny