NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » JAKIE DODATKOWE OBCIĄŻENIA FISKALNE CZEKAJĄ POLAKÓW W 2014 ROKU?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jakie dodatkowe obciążenia fiskalne czekają Polaków w 2014 roku?

  
MareczekX5
16.09.2013 10:47:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1600995
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/09/13/jakie-dodatkowe-obciazenia-fiskalne-czekaja-polakow-w-2014-roku/

W czasach nieustannie rosnących podatków, admin pozwolił sobie na wtrącenie w tekście wskazówek, jak uniknąć ich płacenia.
Admin

VAT na podwyższonym poziomie, likwidacja ulgi budowlanej, wzrost akcyzy i zwiększenie stawek maksymalnych dla podatków lokalnych. Platforma Obywatelska dba o odpowiednio wysokie obciążenia fiskalne, które dotkną nas wszystkich. By żyło się lepiej!

Obrazek

Począwszy od 1 stycznia 2014 roku, decyzją Platformy Obywatelskiej, znika ulga budowlana. Tym samym nie będzie już można domagać się od urzędów skarbowych zwrotu VAT zawartego w cenie materiałów budowlano-remontowych [Nie budować, nie remontować! - admin].

Mimo wcześniejszych obietnic władzy nie zostanie też obniżona stawka podatku VAT. Przypomnijmy, że Donald Tusk wprowadzając w 2011 roku podwyżkę VAT z 22 do 23 proc. obiecywał, że że to tylko na trzy lata, że począwszy od 1 stycznia 2014 roku stawka VAT powróci do poziomu 22 proc. Okazało się jednak, że premier kłamał, zaś podwyższona stawka VAT ma pozostać aż do końca 2016 roku. Jeden procent wyższej stawki VAT w praktyce oznacza, że Polacy muszą co roku oddawać państwu o 5-6 mld zł więcej [Nic nie kupować! - admin].

Jakby tego było mało w przyszłym roku wzrośnie akcyza na papierosy [Nie palić! - admin] i wyroby alkoholowe [Nie pić! - admin]. Jednocześnie “zamrożone” zostaną progi podatkowe, kwoty zmniejszające podatek, kwoty kosztów uzyskania przychodu oraz większość limitów ulg, co przy przy wzroście podstawy opodatkowania (tj. np. funduszu wynagrodzeń, emerytur i rent) oznacza wzrost efektywnej stawki podatkowej. Innymi słowy każdy z nas w przyszłym roku będzie miał do zapłacenia więcej podatku, aniżeli w roku 2013 [Nie zarabiać pieniędzy, to nie będzie się płacić podatków! - admin].

Ministerstwo Finansów zwiększyło również maksymalne stawki podatków lokalnych, o których wysokości decydują samorządy, co w przełożeniu na rzeczywistość zachęca do ich podniesienia. Rząd planuje też wprowadzić tzw. opłatę audiowizualną (ok. 10-12 zł miesięcznie), która miałaby zastąpić abonament radiowo-telewizyjny. Problem w tym, że wspomnianą opłatę będzie musiał płacić każdy, a nie jak dotychczas – tylko ten kto miał odbiornik radiowo-telewizyjny [Wyjechać z Polski! - admin].

Rok 2014 będzie kolejnym, w którym obciążenia fiskalne Polaków będą wzrastać. W poprzednich latach ekipa Platformy Obywatelskiej podniosła akcyzę na paliwa [Nie jeździć! - admin], podwyższyła wysokość składki rentowej (z 4,5 do 6,5 proc.), podniosła VAT na ubranka dziecięce (z 8 do 23 proc.) [Nie mieć dzieci! - admin], zlikwidowała ulgę internetową [Odciąć Internet - admin] oraz opodatkowała lokaty bankowe [Trzymać pieniądze w sienniku - admin]. Wszystko z myślą o tym, by żyło się lepiej. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie w przyszłym roku… [Umrzeć! - admin]

http://niewygodne.info.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » JAKIE DODATKOWE OBCIĄŻENIA FISKALNE CZEKAJĄ POLAKÓW W 2014 ROKU?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta