NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » AERO2, CZYLI DARMOWY INTERNET. JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

AERO2, CZYLI DARMOWY INTERNET. JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

  
TheAspartam
14.12.2013 09:56:20
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #1685504
Od: 2012-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek


Aero2 - kupujecie modem? Pamiętajcie o podstawowych parametrach!


Jeśli jesteście właśnie w sklepie i chcecie kupić modem do Aero2, albo właśnie się po niego wybieracie, sprawdźcie czy urządzenie jest zgodne z minimalnymi wymaganiami operatora darmowego Internetu.*

- Modem do Aero2 musi obsługiwać pasma transmisji danych 900 MHz lub 2500MHz (technologia HSPA+ 900 MHz lub LTE 2500MHz). Na pudełku z modem informacje o obsługiwanych pasmach powinny być widoczne. Jeśli ich nie widzimy, albo sprzedawca nie zna parametrów urządzenia – nie kupujmy go.

- Modem do Aero2 powinien umożliwiać ściąganie danych na poziomie minimum 14 Mbit/s. Informacja o prędkości modemu także powinna być na pudełku.

Jeśli jest mniejsza, np. 7,2 Mbit/s (na takie modemy dosyć łatwo trafić w marketach z elektroniką), to Aero2 może działać, ale tylko do czasu - taki modem nie jest do końca zgodny z wymaganiami. Mimo, że urządzenie chwilowo działa, to jest ryzyko, że za jakiś czas przestanie. Lepiej więc nie kupować tymczasowego modemu, tylko wydać nieco więcej i wziąć urządzenie zgodne z wymaganiami operatora Aero2.

* Należy także pamiętać o tym, że mimo iż urządzenie spełnia wszystkie wymagania, mogą być problemy z działaniem z Aero2. Dlatego wybór konkretnego urządzenia należy jeszcze potwierdzić przeglądając opinię na jego temat w sieci.

Aero2 - captcha w 2014 r.?

Operator Aero2 ma wprowadzić captcha w pierwszym kwartale 2014 r. - tak pisze Dziennik Gazeta Prawna - powołując się na swoje źródła. O powodach wprowadzenia captcha w Aero2 czytaj niżej.

Aero2 - zmienił się adres korespondencyjny

Spółka Aero2 poinformowała, że od 14 września 2013 r. wszystkie dokumenty związane z darmowy dostępem do Internetu należy wysyłać na nowy adres do korespondencji.

Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu
ul. Trembeckiego 11A II piętro
35-234 Rzeszów

- Przypominamy, że wszystkie sprawy związane z BDI pracownicy BOK obsługują korespondencyjnie (w zależności od sprawy mailowo bądź poprzez pocztę tradycyjną). Podanie pełnych danych wraz z numerem PESEL umożliwia realizację zgłoszenia - czytamy w komunikacie spółki Aero2.

Wciąż czekamy na captcha

Zapowiedzi wprowadzenia captcha w usłudze Aero2 (patrz niżej) pozostały chyba na razie... zapowiedziami. Po intynsywnym używaniu karty SIM z darmowym internetem - od ponad dwóch tygodni - nie natknęliśmy się na opcję logowania do Aero2 przez captcha. A czy Was to już spotkało?

Rekordziści ściągania danych: 180 GB miesięcznie! O CAPTCHA w Aero2…

Do ciekawych wniosków można dojść przy okazji zapowiedzi wprowadzenia autoryzacji CAPTCHA przy korzystaniu z darmowego Internetu Aero2. Przecieki na temat wprowadzenia CAPTCHA pojawiły się ok. dwa miesiące temu.

Wiadomo już, że CAPTCHA ma być wprowadzane stopniowo - tak, aby przyzwyczaić do niego użytkowników. Początkowo dodatkowe okno logowania będzie się pojawiać losowo przy niektórych sesjach łączenia z Aero2. Całkowite przejście na CAPTCHA ma potrwać kilka miesięcy.

Wielu internautom pomysł z CAPTCHA w Aero2 się nie podoba, bo komplikuje korzystanie z sieci. Jednak wiadomo, że wprowadzenie mechanizmu jest związane z dużą ilością ściągania danych przez użytkowników. Według informacji pozyskanych z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, korespondującego ze spółką Aero2 - około 20 proc. użytkowników darmowego Internetu generuje ponad 70 proc. transferu w tej sieci.

Co ciekawe - są rekordziści. Np. w kwietniu 2013 r. niektórzy z użytkowników Aero2 ściągali od 112 do aż 180 GB danych miesięcznie! Tymczasem darmowy Internet Aero2 miał służyć głównie osobom, które dopiero odkrywają Internet lub korzystają z niego w celu przejrzenie stron Internetowych czy korzystania z maila.

Według portalu telepolis.pl Aero2 ma już wydanych ponad 150 tys. kart SIM (dane za I kw. 2013 r.)

Będzie CAPTCHA w Aero2?

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce użytkownicy darmowego Internetu Aero2 będą musieli korzystać z CAPTCHA, aby móc zalogować się do sieci.

O pomyśle z CAPTCHA możemy przeczytać na blogu Jakub Daneckiego jdtech.pl. CAPTCHA to nic innego jak znany z wielu serwisów internetowych system rozpoznawania użytkownika, dzięki czemu wiadomo, że załogować się próbuje człowiek, a nie program, np. spamerski.

Niewykluczone, że taki system pojawi się teraz przy Aero2. Jak pamiętamy, jest to darmowy Internet. Jednak co godzinę system przerywa połączenie. Do tej pory wystarczyło jednak ustawienie modemu, aby sam wznawiał połączenie automatyczne.

Wprowadzenie CAPTCHA może oznaczać, że użytkownik będzie musiał sam co godzinę logować się do systemu, aby dalej korzystać z Aero2. Ma to jednak zapowiedz ściąganiu ogromnych ilości danych za pomocą bezpłatnego Internetu. Na razie o CAPTCHA w Aero2 możemy czytać na stronie jdtech.pl. Oficjalna strona operatora darmowego Internetu nic na ten temat nie wspomina.

Aero2 - zanim kupisz modem, sprawdź zgodne urządzenia

Przypominamy tym, którzy zdecydowali się zamówić kartę SIM do bezpłatnego Internetu Aero2, że nie każde urządzenie będzie działać poprawnie z tą siecią.

Jak podkreśla operator Aero2, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie kat. 10, które obsługuje transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmocool lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38).

Kupując urządzenie (modem USB od komputera), za pomocą którego będziemy chcieli korzystać z darmowego Internetu Aero2 koniecznie sprawdźmy na pudełku powyższe parametry. Inaczej czeka nas rozczarowanie i w najlepszym przypadku wymiana sprzętu.

Operator Aero2 podaję krótką listę zgodnych modemów: Huawei E182E (eHSPA), Huawei E36, Huawei E398, Huawei E173u-2, Sierra Wireless Aircard USB 307 (HSPAe), ZTE MF668. Oczywiście podobna zasada obowiązuje przy zakupie telefonu, którym zamierzamy korzystać z Aero2. W danych technicznych aparatu szukajmy zgodności z dot. transmisji danyh 900 MHz (lub TD-LTE w paśmie 2500MHz).

Nowe zasady otrzymywania kart SIM Aero2 pocztą

Na stronie spółki Aero2 pojawiła się informacja o tym, że 1 marca 2013 kartę SIM do darmowego Internetu można uzyskać za pośrednictwem wysyłki pocztowej - listu poleconego.

Trzeba zarejestrować się w systemie on-line bezpłatnego dostępu do Internetu. Po zakończeniu tej czynności użytkownik dostanie wiadomość na podany e-mail z prośba o potwierdzenie rejestracji.

Potem zainteresowany otrzymuje maila z instrukcją i wypełnionym zamówieniem. W instrukcji podane są informacje jakie dokumenty należy przesłać, aby otrzymać kartę SIM Aero2. Całość trzeba potem odesłać na wskazany w mailu adres. Karta SIM zostanie odesłana imiennie listem poleconym.

Kolejki przed punktem odbioru kart Aero2

Dwie, trzy, cztery godziny, a nawet więcej - byliśmy z aparatem przed salonem Sferii na ul. Dzielnej w Warszawie, gdzie można zgłaszać się po kartę SIM z darmowym internetem Aero2. Rozmawialiśmy także z osobami stającymi w kolejce.

Kolejki po Aero2 [zdjęcia] - czytaj


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
Jak czytamy na blogu jdtech.pl od 11 stycznia Aero2 nie przyjmuje już zamówień na karty SIM bezpłatnego dostępu do Internetu z odbiorem osobistym w siedzibie firmy na ul. Lwowskiej 19 w Warszawie.

Obecnie kartę SIM do Aero2 można odebrać tylko w jednym punkcie odbioru osobistego – w salonie firmy Sferia na ul. Dzielnej 58 w Warszawie. Zdarzają się dni, że kolejki oczekujących są spore. Czas stania w takiej kolejce po kartę może wynieść nawet ponad dwie godziny.

Wcześniejsze informacje:
Większy zasięg Aero2

Na blogu jdetech.pl dowiadujemy się, że operator Aero2 uzyskał ponad 1200 nowych pozwoleń na budowę nadajników. Oznacza to, że wkrótce zasięg Aero2, a co za tym idzie, darmowego internetu, praktycznie się podwoi. Więcej szczegółów


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAO darmowym internecie Aero2 słyszało już pewnie wiele osób, ale tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą nie wiedzą, należy się kilka słów wyjaśnienia.


W skrócie polega na tym, że od spółki Aero2 odbieramy specjalną kartę SIM, wkładamy do modemu, smartfona lub tabletu i do końca 2016 r. możemy się cieszyć darmowym internetem.

Odbiór karty z darmowym internetem Aero2

Jest oczywiście kilka „ale” i trzeba mieć je na uwadze. Kartę SIM można odebrać osobiście w salonie Sferia przy ul. Dzielnej 58 w Warszawie (sprawdź szczegóły).

WAŻNA INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW AERO2

Kartę można odebrać także w Biurze Obsługi Klienta Aero2 w Warszawie, przy ul. Lwowskiej 19, wypełniając wcześniej formularz on-line.

Karta SIM jest też wysyłana pocztą, co kosztuje dodatkowo 7 zł (szczegóły na stronie operatora). Najwygodniejszy jest odbiór osobisty, bo kartę dostaniemy od ręki.

Dodatkowo trzeba wpłacić depozyt w wysokości 20 zł (jest on zwracany po tym, jak oddamy kartę SIM). W przypadku osobistego odbierania karty trzeba przynieść pieniądze w gotówce.

Darmowy, ale nie szybki...

Kolejną sprawą jest prędkość darmowego internetu. Obecnie Aero2 oferuje niezbyt imponujący transfer 256kbit/s. W maju tego roku prędkość została podniesiona do 512kbit/s. Trzeba jednak przyznać, że transfer rzeczywiście utrzymuje się mniej więcej na poziomie, jaki deklaruje Aero2.

Prędkość, mimo że niewielka, spokojnie wystarczy do przeglądania poczty czy stron internetowych. Działają także radia internetowe, chociaż możliwe są przerwy w sygnale. Za to oglądanie filmów na YouTube nie jest już komfortowe - trzeba długo czekać na załadowanie filmu.

Należy także pamiętać o tym, że po tym jak już włożymy kartę SIM do urządzenia i włączymy internet, to po 60 minutach nasze połączenie zostanie zerwane. Możemy je potem wznowić ręcznie lub ustawić urządzenie tak, aby samo automatycznie wznawiało połączenie.

Jak uruchomić Aero2, czyli nie każdy modem działa

Po tym, jak już odbierzemy kartę SIM z darmowym internetem Aero2, możemy jej użyć na kilka sposobów. Dla właściciela komputera prostym rozwiązaniem może być zakup modemu USB. Tutaj jednak trzeba wiedzieć, że Aero2 nie działa z każdym modemem.

Spółka na swojej stronie podaje tylko kilka modeli, które działają, dlatego jeśli szukacie odpowiedniego urządzenia - polecamy blog Jakuba Daneckiego Jdtech.pl. Jest tam m.in. obszerna lista modemów, które powinny działać z siecią Aero2.

Do używania Aero2 nie musimy jednak koniecznie używać modemu USB. Część popularnych na rynku smartfonów czy tabletów (nawet sprzed 2 lat) współpracuje z kartą SIM Aero2. Jeśli macie taki telefon, którego już np. nie używacie, bo dostaliście od operatora nowy - sprawdźcie go.


W praktyce może się okazać, że nie będziecie musieli kupować dodatkowego modemu, bo wasz stary telefon spokojnie go zastąpi. Od autora: tak jest w moim przypadku, gdzie nie nowy już LG Swift GT540 bez problemu radzi sobie z Aero2.


Jeśli już zdecydujecie się włożyć kartę SIM Aero2 do smartfona czy tabletu, to pozostanie tylko ustawienie urządzenia, aby łączyło się z darmowym internetem.

Poniżej krotki poradnik ustawienia Aero2 na urządzeniu z systemem Android.

W menu Androida szukamy opcji „Ustawienia”.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po jej kliknięciu pojawi nam się okno o nazwie APN. Klikając androidowy przycisk menu wchodzimy do dodatkowych opcji - powinno nam się pojawić okienko „Nowy APN”
Obrazek
Pojawi nam się wtedy zakładka z ustawieniami konkretnego APN
Obrazek
W przypadku Aero2 interesuje nas tak naprawdę tylko jedna opcja - „APN”. Klikamy ją i edytujemy wpisując w okienko słowo „darmowy” (bez cudzysłowów). Klikamy OK.
Obrazek
Oprócz samego APN musimy także wpisać nazwę punktu dostępu. Nazwa może być dowolna, ale proponujemy wpisać po prostu „aero2”. Po tej operacji okno punktu dostępu powinno wyglądać tak:
Obrazek
Po zakończeniu edycji na liście punktów dostępu do internetu powinien nam się pojawić dodatkowy punkt Aero2.
Obrazek
Wystarczy tylko zatwierdzić, że chcemy korzystać z tego punktu i jeśli w androidzie mamy włączony przesył danych pakietowych – darmowy internet powinien nam zacząć działać.

Dlaczego darmowy?

Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet do grudnia 2016 roku.

Aero2 – jak sprawdzić, że jesteśmy w zasięgu?


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAZdając sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących Aero2, dalszą dyskusję przenosimy do komentarzy poniżej. Jeśli macie uwagi i sugestie, piszczcie wesoły
  
lolek112
16.12.2013 22:30:24
Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Warszawa

Posty: 1 #1688405
Od: 2013-12-16
oo a nawet nie wiedziałem ;-)
Będę musiał się zaopatrzyć a AERO2 ;-)
_________________
Sklep komputerowy online - to miejsce, w którym znajdziemy nie tylko komputery i jego podzespoły, bo również każdy artykuł związany z elektroniką :)

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » AERO2, CZYLI DARMOWY INTERNET. JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny