NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » UKRAINA-UKRYTE FAKTY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 3>>>    strony: [1]23

Ukraina-ukryte fakty

  
TheAspartam
01.05.2014 05:21:22
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #1829995
Od: 2012-7-18


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
TheAspartam
01.05.2014 05:24:54
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #1829997
Od: 2012-7-18


Ilość edycji wpisu: 2


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAObrazek


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


  
marcus
15.05.2014 19:52:46
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1842033
Od: 2014-5-4
Obrazek
Rządzący Ukrainą: „Polakom zrobimy drugi Katyń”. „Ziemia będzie płonąć”

ukraina wojna banderowcyPoniższy artykuł o planach rządu Ukrainy wobec Polaków, Rosjan, Żydów i innych mniejszości narodowych na Ukrainie, może budzić grozę.

Pytanie tylko – dlaczego rzekomo polski rząd popiera tych neonazistów, bandytów, którzy:
-chcą wybudowania bomby atomowej by straszyć nią sąsiadów
-chcą odebrania Polsce województw: Małopolskiego, Podkarpackiego, Lubelskiego, a także części Mazowsza i Podlasia
-nawołują do ludobójstwa Polaków, Rosjan i innych narodowości Ukrainy
-ideologia jaką wyznają to nic innego jak XXI wieczna mutacja korzennego hitleryzmu, z takimi „opcjami” jak obozy koncentracyjne dla mniejszości narodowych

Ponoć polskie prawo zabrania promowania ideologii faszystowskich? Pamiętajmy, że Ukraina to prawdziwy tygiel narodowości. Jest tam więcej narodów niż w byłej Jugosławii! Wyliczmy je: Ukraińcy zachodni (banderowcy), Ukraińcy Kijowscy (mieszanka), Ukraińcy południowi i wschodni (językowo i mentalnie związani z Rosją), Polacy, Rosjanie, Bułgarzy, Rumuni, Węgrzy, Żydzi, Białorusini, Rusini (nie mylić z Rosjanami i Ukraińcami zachodnimi), Słowacy, Tatarzy, Niemcy..

W takim wielkim narodowościowym tyglu władzę zdobyli do spóły klasyczni neonaziści (prawy sektor, swoboda itp) z oligarchami popierającymi, mniej lub bardziej, narodowy socjalizm ukraiński. Co dobrego może dać taka mieszanka? Nic. Oligarchowie będą okradali narody Ukrainy zaś neonaziści, przy cichym zezwoleniu oligarchów, będą zaprowadzać swoje porządki na prowincjach.

Premier Ukrainy, człowiek o poglądach neonazistowskich – Jaceniuk – otwarcie groził narodom Krymu, że ich ziemia będzie płonąć. Pora w końcu zrozumieć, iż stało się coś najgorszego, co tylko można sobie wyobrazić. W 45-cio milionowym kraju, gdzie jest od groma mniejszości narodowych i diaspor, władzę przejęli najbardziej niebezpieczni ludzie planety – ludzie o poglądach neonazistowskich, nawołujący do czystek etnicznych, budowy bomby atomowej, odbierania terytoriów sąsiadom i taktyki spalonej ziemi.

Nie ze wszystkim z poniższego tekstu się zgadzam, teraz mam inną optykę patrzenia na świat, daleką od bogoojczyźnianych mrzonek. Jednak uważam, że poniższy artykuł jest warty odnotowania i przeczytania.

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału! wesoły

Co nam przygotowują „słowiańscy bracia zza Sanu”?

Cytuję: „Polakom zrobimy drugi Katyń” (to słowa Dmitrija Jarosza / [info] / -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem – przywódcą partii “Swoboda ” http://wesservic.livejournal.com/851729.html.

Podobny plan eksterminacji, zamieszkujących Ukrainę Rosjan przedstawił Borys Fiłatov, nie znający języka ukraińskiego kijowski oligarcha, który 4 marca br. przez nowe władze Ukrainy mianowany został gubernatorem regionu Dniepropietrowskiego.

Na swym facebooku przedstawił on taką oto propozycję zaspokojenia potrzeby bezpieczeństwa mieszkańców Krymu: Нужно давать мразям любые обещания, гарантии и идти на любые уступки.. А вешать.. Вешать их надо потом. (Trzeba swołoczy wszystko przyrzec i dawać gwarancje.. a wieszać.. wieszać będziemy później.) W szczególności tenże Fiłatow zauważył „Jestem dumny z Bandery. Zwłaszcza gdy widzę, jak ludzie są gotowi umierać pod czerwono-czarną flagą” (i zapewne z tego powodu przeczekał on w Izraelu najbardziej „gorący” na Majdanie okres w styczniu-lutym br. – MG)

Kim zatem są ci „banderowcy”, których tak uwielbiają nowe władze w Kijowie, gorąco popierane przez władze w Warszawie / [info] / ? Kilka dni temu zrobiłem, w języku angielskim – czyli obecnie drugim języku oficjalnych obwieszczeń kijowskiego rządu – grafik sił stojących za ukraińską juntą. Mój ‘comrade in arms’ Izrael Szamir rozpowszechnił ten artystycznie wykonany grafik wśród bodajże dwóch (lub więcej) tysięcy czytelników jego [shamireaders] forum, więc wypada mi go rozpowszechnić także wśród kilkuset odbiorców mych e-listów w języku „priwislanskiego okraju”.

Poniżej zestaw sił fizycznych, ekonomicznych oraz duchowych wspierających poczynania wojowniczego „Tryzuba” Ukrainy

(opracowanie artystyczne © MG; do rozpowszechniania pod warunkiem podaniem źródła, oryginał patrz: http://markglogg.eu/?p=733)

ukraina wojna z rosjaFig. 1. Jak widać na powyższej ilustracji, godło narodowe obecnej Ukrainy, nawiązujące do tej efemerycznej lat 1918-20, to „Tryzub z dodatkowym, skierowanym w dół („ku ziemi”) zębem”, będącym podporą „3 zębów” skierowanych ku górze.

A oto moja © interpretacja tej kompozycji graficznej godła państwa, które po raz pierwszy pojawiło się w geopolityce niecałe sto lat temu.

1. Ząb centralny, smukły jak lanca, to symbol banderowskich sił państwowotwórczych, najbardziej wyraziście zgromadzonych w Kongresie Ukraińskich Nacjonalistów (К/ЛЬО/УНoczko. Rzeczony Kongres (klownów) z nabożeństwem odnosi się do hiper-nazistowskiej ideologii mieszkającego przed wojną w Polsce Dymytro Doncowa, ideologii w szczególności opartej na Karola Darwina teorii powstawania gatunków metodą „zachowania się ras faworyzowanych w walce o życie” / [info] /.

W przeciwieństwie jednak do faszyzmu włoskiego oraz niemieckiego, a także żydowskiego syjonizmu, w nacjonalizmie ukraińskim elementu socjalistycznego (pełne zatrudnienie oraz mieszkania dla wszystkich, opieka zdrowotna i nawet dopolavoro, organizacja zajęć sportowych i wspólnego spędzania wolnego czasu dla całej ludności) w ogóle nie było i nie ma.

Tylko mord oraz kradzież był – i jest – praktycznym celem banderowców od momentu powstania tej „nad-ludzkiej” formacji, przypominającej zachowanie się biblijnego mojżeszowego „narodu wybranego” w okresie podboju ziemi Kaan. Sztandary banderowców mają kolor czerwono czarny, odwołujący się do hitlerowskiego mitu „Blut und Boden”, czyli Krwi i Ziemi – który to ukraiński czarnoziem na Wołyniu użyźniała przed 70 laty głównie polska krew (a w perspektywie ma być to i krew rosyjska, patrz plan Borysa Fiłatowa powyżej).

ukraina III wojna swiatowaFig 2. Oddział КУН, pod czaro-czerwonymi flagami maszeruje w Kijowie skandując hasło Jarosława Kaczyńskiego „Sława Ukrainie! Gierojam sława!”

2. Ząb lewy Tryzuba, przypominający „prawe skrzydło opiekuńczego anioła” z …Watykanu. Na domontowanym do tego „skrzydła anioła” zdjęciu jest widoczny Światosław Szewczuk bardzo młody greko-katolicki arcybiskup Kijowa i Haliczyny (Galicji). W latach 1990 kształcił się on w Argentynie pod opieką obecnego papieża, a wówczas kardynała Bergoglio. Jak sprawdzałem, stosunek do banderowców ogółu biskupów greko-katolickich jest bardzo pozytywny, a w szczególności rektor Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie, biskup Boris Gudziak z USA, na falach radia watykańskiego wygłosił całe kazanie o „dostojeństwie kijowskiego Majdanu”.

Poniższy obrazek ilustruje, co kler greko-katolicki ma na myśli pod hasłem „dostojeństwo (ang. dignity) Majdanu”. (Nb. Filo-rosyjskie media donoszą, że już się zaczęła na Ukrainie siłowa zamiana cerkwi prawosławnych w greko-katolickie – co przypomina podobne praktyki w latach 1930 na kresach Rzeczypospolitej, kiedy to siłą zamieniano cerkwie w kościoły i co było jedną z przyczyn wzrostu nienawiści ludności prawosławnej do Polaków.)

ukraina wojnaFig. 3 Prawie średniowieczny, liryczny obraz „dostojeństwa Majdanu zimową porą”

3. Prawy „ząb” Tryzuba też przypomina skrzydło „anioła stróża”, tym razem w formie Związku Rad Sowieckich Żydów (UCSJ). Ten założony już w 1970 roku w Waszyngtonie Związek Rad ma za zadanie „eksponować naruszenia Praw Człowieka oraz zbrodnie nienawiści”. Wypełniając to swe programowe zadanie, 23 ukraińskich żydowskich „biznesmenów, menadżerów, osób publicznych, uczonych i nauczycieli, artystów i muzyków” w dniu 5 marca 2014 wystosowało „List otwarty Żydów ukraińskich do prezydenta FR Putina” (dez)informując go że, cytuję „Rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy nie są poniżani i nie są dyskryminowani, ich prawa obywatelskie nie są ograniczane.

Pogłoski o „forsownej ukrainizacji” oraz o „zakazach rosyjskiego języka”, które są tak powszechne w rosyjskich mediach, obciążają głowy tych, którzy je wymyślili. My stanowczo wzywamy Was do nie ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy”. Jak napisałem to w tekście anglojęzycznym, „to oznacza, że ukraiński, żydowski establishment, zorganizowany w USA w UCSJ, kategorycznie żąda od Rosji by trzymała się z dala od Rosjan zamieszkujących Ukrainę. Ten limes (dosł. skraj, granica) Europy” jest ewidentnie traktowany jako “réserve de chasse” (rezerwat myśliwski) nie tylko dla biskupów Kościoła greko-katolickiego, ale i dla Związku Rad Żydów (post)Sowieckich / [info] /.

Odnośnie poczynań tych Radzieckich Żydów, to w roku 2005 byłem świadkiem, na konferencji „Syjonizm jako największe zagrożenie dla nowoczesnej cywilizacji” na uniwersytecie МАУП w Kijowie, jak „etatowy” amerykański antysemita David Duke wygłosił przemówienie, oskarżając właśnie ten rodzaj Żydów o umyślne spowodowanie na Ukrainie (tej wschodniej bo nie zachodniej, podówczas należącej do Polski) sławnego Głodomoru lat 1930-32. I coś na to wygląda, że ten ówczesny wyczyn zgromadzeni w UCSJ Żydzi obecnie próbują powtórzyć.

Z informacji od mego znajomego, który telefonicznie się komunikował 2 tygodnie temu z Kijowem wynika, że aktualnie jest tam panika wojenna i że „wolni spekulanci” podbili aż trzykrotnie ceny żywności. Także i inne źródła podają, że Wschodniej Ukrainie może w najbliższym czasie zagrozić głód, jako że jest ona całkowicie uzależniona gospodarczo od Rosji – od kontaktów z którą odcięła Ukrainę, w znacznym stopniu złożona z super-bogatych Żydów, obecna władza w Kijowie.

4. Ząb czwarty, szeroki i w dół skierowany, to nic innego jak globalistyczna Komisja Trójstronna, planująca kolejne etapy swego ukrytego podboju świata. Otóż dokładnie na miesiąc przed odmową w Wilnie podpisania traktatu stowarzyszeniowego z UE przez prezydenta Janukowycza, obecny premier Ukrainy Arsen Jaceniuk był w Krakowie, gdzie najwyraźniej zapadły decyzje nt. reakcji „Zachodu” na przewidywaną odmowę rządu Ukrainy stowarzyszenia z „Europą” (a następnie i z NATO). Cytuję za agencją UNN:

KIJÓW. 27 października. UNN. 26-27 października … przywódca frakcji “Batkiwszczyna” Arsenij Jaceniuk weźmie udział w 37. Europejskim spotkaniu Komisji Trójstronnej w Krakowie. … W niedzielę, 27 października, w ramach spotkania Arsenij Jaceniuk wystąpi na dyskusji “Ukraina i Unia Europejska “.

(Wg. UNN – Komisja Trójstronna (Trilateral Commission) – to międzynarodowa organizacja, która składa się z przedstawicieli trzech głównych demokratycznych przemysłowo rozwiniętych regionów: Unii Europejskiej, Ameryki Północnej (USA, Kanada, Meksyk), oraz Azjatycko-pacyficznego regionu(Japonia, Korea, Zgromadzenie państw Południowo-wschodniej Azji, Australia i Nowa Zelandia, Chiny i Indie). Cel organizacji – omawianie i poszukiwanie decyzji światowych problemów.)

No i dotarliśmy do zbiorowego „Boga Ojca” (ang Godfather) delikatnie poruszającego zarówno uwidocznionymi w herbie Ukrainy „skrzydłami aniołów stróżów” Nowego Światowego Porządku, jak i wystającą spomiędzy tych „skrzydeł” bojową „lancą”, za pomocą której ten NŚP (ang. NWO) w byłem ZSRR się instaluje. Poniżej ubiegłoroczny portret zbiorowy apostołów tego NWO:

ukraina wojna rosjaFot.4. Founder David Rockefeller (front row center) at the Trilateral Commission’s 40th Anniversary meeting in Berlin, March 16, 2013, with (front row from left) Joseph S. Nye, Jr., Jean-Claude Trichet, and Minoru Makihara, and (back row) Paul A. Volcker and Michael Fuchs

***

I tutaj, na zakończenie tego opracowania „symbolizmu Tryzuba” moja osobista uwaga. Otóż odwołujący się do symboliki oraz haseł nazistowskich, ukraiński nacjonalizm daleko wyprzedził w swych ludobójczych ambicjach hitlerowskie Niemcy. Podczas okupacji Polacy w oficjalnie dwujęzycznej Generalnej Guberni rodzili się bardzo licznie, czego ja jestem żyjącym przykładem. Gdyby jednak Ukraińcom z UPA udało się „podbić” Zakopane – a byli oni przecież już w odległej o 40 kilometrów od miejsca mego urodzenia Szlachtowej koło Szczawnicy – to nie wykluczone, że jako kilkuletni chłopczyk zawisłbym na przydrożnym drzewie jako „ozdoba” sztandaru z napisem „Droga do wolności Ukrainy”

Inne zdjęcie, dołączone do opracowania „Wołyńskiej masakry” przez Nikolaia Malishevskiego z Mińska Białoruskiego – opracowania niestety tylko w języku angielskim i zapewne także rosyjskim – przedstawia „testament ukraińskiego patrioty” z takim oto zaleceniem dla swego potomstwa „Pamiętaj synu kim są twoi wrogowie – bolszewicy, Polacy, Węgrzy, Żydowina, Cyganie, niszcz ich”:

ukraina wojna swiatowa przepowiednieJuż samo wyobrażanie sobie, że wszyscy językowo względnie religijnie „inni” wokół nas to są nasi wrogowie, to jest najzwyklejsza patologia, przy czym ta patologia, zwłaszcza w przypadku opracowanej w przedwrześniowej Polsce ideologii Dymytro Doncewa, jest pochodną „darwinowskiego spojrzenia na świat” promieniującego z Anglii już od połowy wieku XIX.

A sam darwinizm, jak to już blisko lat 30 głoszę, jest zlaicyzowaną pochodną wytycznych „boga” z Księgi Rodzaju, „boga” nakazującego czytaczom Pisma Świętego „panowanie nad światem i nad wszystkim co się na nim porusza” – jak to pięknie przypomniał Polakom nasz papież z Wadowic w encyklice „Laborem exercens” z 1981 roku.

Bo to przecież takiemu to uzurpatorskiemu „panu świata” wiernie służą wszystkie cztery, podtrzymujące wojowniczy trójząb, organizacje – nie tylko lwowski К(ЛЬОoczkoУН, ale i waszyngtoński UCSJ do społu z watykańskim kościołem grakokatolickim, wszystkie te trzy „zęby Zachodu” solidnie podparte bankierską ponadnarodówką znaną jako trilateral comminssion.

I oczywiście należy dążyć do zepchnięcia, zarówno nowo-znaku Tryzuba jak i podtrzymujących go globalnych hiper-organizacji w społeczny niebyt, jako iż ich działalność jest zaprzeczeniem „imperatywu kategorycznego” nie tylko Immanuela Kanta ale i Jezusa z Nazaretu, imperatywu etycznego streszczającego się w banalnej formule „Nie czyń drugiemu co tobie niemiło”.

***

A dla poprawienia sobie humoru, najnowszy dowcip żydowski, który według Izraela Szamira krąży ostatnio po Moskwie:

Izraelski prezydent Szymon Peres pyta się prezydenta Rosji:
Władymirze, czy ty masz żydowskich przodków?
Putin odpowiada:
Szymonie, skąd taka myśl u ciebie?
Peres: Spowodowałeś, że USA zapłaciło pięć miliardów dolarów za przyłączenie Krymu do Rosji. Nawet dla Żyda to niewiarygodne przedsięwzięcie!

Z pozdrowieniem z wolnego (jeszcze?) od banderowców Zakopanego, dr Marek Głogoczowski – http://www.youtube.com/watch?v=SZlKB_J1zPA

*Tekst pochodzi z blogu dr Piotra Beina: http://piotrbein.wordpress.com/2014/03/25/co-nam-przygotowuja-slowianscy-bracia-zza-sanu/
Obrazek

źródło:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
22.05.2014 17:49:02
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1847397
Od: 2014-5-4
Obrazy dla separatystów
Od Chatynia do Odessy. Nie przebaczymy"

Swoistą wystawę zorganizowali prorosyjscy rebelianci w pobliżu siedziby władz tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Przed barykadami otaczającymi budynek administracji obwodowej pojawiły się obrazy narzeczonej jednego z separatystów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z neta
  
marcus
24.05.2014 22:23:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1848418
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
"Stalowi Rosjanie" - billboard jak z filmu

Billboard separatystów na posterunku w drodze do Słowiańska, nawiązujący do filmu "300" o bitwie pod Termopilami. Na pierwszym planie Igor Girkin, znany również jako Igor Striełkow, głównodowodzący tzw. Samoobrony Donieckiej Republiki Ludowej. Napis głosi: "Striełkowcy. Stalowi Rosjanie". Separatyści ze Słowiańska

Atmosfera napięta. Rebelianci domagali się pokazania wszystkich zdjęć, nie godzili się na zdjęcia twarzy, niektórzy nie pozwalali fotografować karabinów snajperskich Dragunov. - Jesteście z Polski? Dla mnie to nie problem. Mogę zabijać Polaków - groził jeden z nich. Posterunek w Semionówce

Posterunek prorosyjskich rebeliantów we wsi Semionówka pod Słowiańskiem. Separatyści są tu regularnie ostrzeliwani przez ukraińskie siły, rozlokowane na pobliskim wzgórzu z wieżą telewizyjną. Posterunek separatystów

Jeden z posterunków po wyjeździe z Doniecka. Mężczyzna z prawej strony przed rebelią na wschodzie Ukrainy zajmował się odrestaurowywaniem ikon. Miauczenie na posterunku

- Chodźcie, pokażę wam, jacy z nas separatyści - powiedział zamaskowany mężczyzna na posterunku pomiędzy Donieckiem a Słowiańskiem. Spodziewaliśmy się składu amunicji, jakiejś broni. Widok nowo narodzonych kotów, ukrytych w opinie, był ostatnim, czego oczekiwaliśmy. Zniszczenia w Słowiańsku

Zniszczony po ukraińskim ostrzale samochód na jednym z podwórek w Słowiańsku. Posterunek "Warszawa"

Denis Szpakowski z posterunku "Warszawa" w Słowiańsku pokazuje swoją broń. - Dobra tylko na krótki dystans, do 10 metrów - opowiada. Jak tłumaczy, posterunek wziął nazwę od dzielnicy. - Przed rewolucją, a potem w okresie międzywojennym mieszkali tu Polacy. Zbudowali zakład mięsny, można zobaczyć dom Polaka, który go zbudował, dawną studnię z tamtych czasów - powiedział. "Dekoracja" na posterunku separatystów

Kukła wisząca przy jednym z posterunków w Słowiańsku. Widok zza barykady

Świat przed barykadą jest o wiele ładniejszy. W Doniecku nie brakuje pięknych parków, budynków, placów i innych widoków... Miasto naklejek

Naklejki Donieckiej Republiki Ludowej widoczne są w całym mieście. Che w Doniecku

Wszechobecny w Doniecku Che Guevara na murze budynku administracji obwodowej, aktualnej siedziby władz nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Zbaw i chroń

Znak wjazdowy do Dobropola - ostoi ukraińskiego patriotyzmu na wschodzie kraju. Posterunek

Posterunek ukraińskiego wojska na trasie z Doniecka do Dobropola. Konflikt pomiędzy separatystami

Barykada przed budynkiem SBU, przed którym niedawno doszło do wymiany ognia, najprawdopodobniej pomiędzy zwaśnionymi obozami prorosyjskich rebeliantów. Rebeliancka sztuka

Swoistą wystawę zorganizowali prorosyjscy rebelianci w pobliżu siedziby władz tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Przed barykadami otaczającymi budynek administracji obwodowej pojawiły się obrazy narzeczonej jednego z separatystów. Napis na obrazie: "Donbas, bądź dumny!" Wojsko nie wzięło poprawki na wiatr - oto efekt

W piątek rano na dzielnicę zwaną Warszawą (kiedyś mieszało tu wielu Polaków) w Słowiańsku spadły pociski ukraińskiej armii, która ze wzgórza z wieżą telewizyjną, ostrzeliwuje położone niżej pozycje prorosyjskich separatystów. Tym razem trafiły w domy cywilów. Zniszczony został samochód, dach jednego z budynków, elewacja, okna i rura, którą płynie gaz - informują reporterzy WP.PL z Ukrainy.

Tatiana, mieszkanka ostrzelanego domu, ze łzami w oczach opowiada o sytuacji w Słowiańsku. - To jeden wielki koszmar! Całymi nocami słychać wybuchy. Mam już prawie 70 lat i mocny charakter, ale co to za życie - mówi.

- A jak dzieci mogą wytrzymać w tej atmosferze? Boimy się nawet wyjść na ulicę: tu strzelają, tam strzelają, ze wszystkich stron strzelają! Kiedy to się skończy? - martwi się.

Inny mieszkaniec okolicy opowiada, że odpoczywał nad rzeką, gdy usłyszał wybuch. - Wyszedłem na pagórek i zobaczyłem, że pali się dom. A inny kilkaset metrów dalej - opowiada. Jego zdaniem, Ukraińcy nie wzięli poprawki na wiatr. - Około 700 metrów stąd stał czołg ze Słowiańska, który strzelał po wzgórzu, na którym jest ukraińska Gwardia Narodowa. Tamci w odpowiedzi też zaczęli strzelać, trafili w teren mieszkalny. "Wyjeżdżajcie, zaraz będą strzelać" - zdjęcia

Kontrolowany przez prorosyjskich rebeliantów Słowiańsk i jego obrzeża pod coraz silniejszym ostrzałem ukraińskich sił. W piątek pocisk spadł tam na jedno z podwórek, niszcząc samochód i uszkadzając budynek. Do wsi Semionówka pojechaliśmy z kolei pod zniszczony nad ranem dom - relacjonują reporterzy WP.PL z Ukrainy. Ze zgliszczy jeszcze unosił się dym. - Wyjeżdżajcie stąd, zaraz będą strzelać - powiedział jeden z separatystów.

Kilkaset metrów dalej zatrzymujemy się na chwilę przy posterunku rebeliantów. Chętnie rozmawiają, pozują do zdjęć. Po chwili, 30-40 metrów od posterunku, spada pierwszy pocisk. Wszyscy chronią się za betonowymi zaporami (na zdjęciu). Dowodzący posterunkiem każe odjeżdżać. - To nie koniec na dzisiaj - zapowiada.

Sytuacja w mieście i okolicach jest coraz gorsza. Mieszkańcy mają już dość wybuchów i strzałów. Najgorzej jest w nocy. Chociaż na ulicach pomiędzy kolejnymi barykadami i posterunkami rebeliantów toczy się normalne życie, większość chce już tylko jednego: spokoju.

Odjeżdżając z Semionówki słyszymy kolejny wybuch. Po wyjeździe ze Słowiańska kilka kolejnych. Nad miastem widocznym dobrze ze wzgórza, znów unosi się dym. Separatysta Szpakowski walczy dla córki - zdjęcia

Słowiańsk. Posterunek separatystów. Przed nim napis... Warszawa. Od nazwy całej dzielnicy. - Przed rewolucją, a potem w okresie międzywojennym mieszkali tu Polacy. Zbudowali zakład mięsny - opowiada Denis Szpakowski, separatysta, który pilnuje w tym miejscu przejazdu. Wciąż stoi tam dom polskiego przedsiębiorcy i studnia, którą zbudował.

Czy są tu jeszcze jacyś Polacy? - W sumie tak, tylko że już dawno stali się Ukraińcami - zaznacza. Sam też ma polskie korzenie. To ułatwia rozmowę, bo w większości prorosyjscy rebelianci reagują na Polaków agresywnie.

Czego broni Denis? - Stoję tu po to, aby moja 10-letnia córka spokojnie spała w domu - mówi. Dodaje, że "odłoży karabin dopiero wtedy, gdy oni go odłożą". - Z drugiej strony możemy zebrać większe siły i pójść dalej na zachód - ostrzega.

Jakie są postulaty separatystów? - Chcemy spokoju, chcemy żyć w Donieckiej Republice Ludowej, chcemy autonomii, chcemy być niezależni od Kijowa - tłumaczy. Jego zdaniem, ukraińskie władze "doiły" region i zaczęły sprzedawać ich ziemię, by wydobywać gaz łupkowy. - Dogadali się tam na górze, dostali łapówki. Wszyscy zadowoleni, oprócz narodu - mówi.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  
marcus
24.05.2014 22:31:46
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1848422
Od: 2014-5-4
Dalszy misz masz z Ukrainy za netem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  
marcus
24.05.2014 22:47:15
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1848428
Od: 2014-5-4
Kto jeszcze?

Według oficjalnych danych w niedzielnych wyborach wystartuje aż 21 kandydatów. Wśród tych niewymienionych wcześniej, na pewno warto zwrócić uwagę na poniższe postacie:

Olha Bohomolec - bezpartyjna, zyskała ogólnonarodową sławę jako polowa lekarka Euromajdanu.

Wadym Rabinowicz - przewodniczący Wszechukraińskiego Kongresu Żydów i założyciel Europejskiego Parlamentu Żydowskiego; szef holdingu medialnego Media International Group. Utrzymywał, iż kandyduje, by pokazać wszystkim, że Ukraina nie jest antysemicka.

Natialia Korolewska - najmłodsza kandydatka w tegorocznych wyborach (36 lat), urodziwa liderka partii "Ukraino-Naprzód", za którą podobno stoi Rinat Achmetow, najbogatszy człowiek Ukrainy. Osiąga najsłabsze wyniki w sondażach, rzędu 0,2 proc.

Renat Kuzmin - były prokurator generalny za czasów Janukowycza, "zasłynął" tym, że to w czasie jego kierownictwa śledczy wszczęli dochodzenie ws. Julii Tymoszenko i Jurija Łucenki.

Oleg Cariow - znany z prorosyjskich poglądów wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Partii Regionów, w pierwszym momencie uciekł z kraju razem z Janukowyczem, ale po kilku dniach wrócił. Atakowany w czasie kampanii przez nieprzychylnych mu wyborców, raz został pobity przez tłum.

Najbardziej osobliwą postacią, która chciała wystartować w wyścigu prezydenckim, ale komisja wyborcza odmówiła mu rejestracji, był widoczny na zdjęciu Darth Vader. To znany w kraju aktywista, satyryk i haker Dmytro Gołubow, przedstawiciel Ukraińskiej Partii Internetowej, która postuluje "stworzyć elektroniczny rząd Ukrainy" i zmniejszyć biurokrację poprzez komputeryzację kraju. Mimo niekorzystnej decyzji władz, Darth Vader nie składa broni i zamierza kandydować na mera Odessy oraz Kijowa.

ŹRÓDŁO: http://wiadomosci.wp.pl/gid,16624528,kat,1356,title,Wybory-na-Ukrainie-Oni-staneli-do-wyscigu-o-fotel-prezydenta,galeria.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  
marcus
27.05.2014 22:59:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1850700
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Wybory bez wyboru

Głównym zwycięzcą głośnych wyborów parlamentarnych w UE i prezydenckich na Ukrainie stał się ten sam podmiot polityki międzynarodowej – „zbiorowy eurosceptyk”.

Obsesyjne dążenie pewnych środowisk unijnych do oderwania za wszelką cenę Ukrainy od Rosji podważa i bez tego niepewne podstawy ogólnoeuropejskiej stabilności politycznej i gospodarczej. Ta okoliczność stała się jednym z głównych czynników zwycięstwa w wyborach do Europarlamentu sił nacjonalistycznych i izolacjonizmu. Gorzki paradoks polega na tym, że to właśnie sformowane na podstawie wyników obecnych wyborów organy władzy UE będą musiały się zająć zażegnywaniem kryzysu ukraińskiego, zrodzonego przez ich poprzedników.

Przekonujący sukces w pierwszej turze wyborów na Ukrainie miliardera Petra Poroszenki razem ze znacznym umocnieniem w Parlamencie Europejskim skrajniej prawicy i eurosceptyków tworzą nowy układ zarówno w samej Unii Europejskiej, jak i w relacjach Brukseli i Kijowa. Jeśli na ukraińskiej scenie politycznej mamy do czynienia z znaczną konsolidacją wokół nie tyle polityka, ile przedstawiciela środowisk biznesowych, to w nowym składzie Europarlamentu nakreśla się nasilenie wewnętrznej konfrontacji. Okoliczność ta obiektywnie zmniejszy skuteczność polityki Brukseli, w tym na ukraińskim kierunku.

„Od dnia dzisiejszego europejska polityka się zmieni” – mówi w wywiadzie dla AP dyrektor polityczny brukselskiej organizacji obserwacyjnej Vote Watch Europe Doru Frantescu. Analogiczne oświadczenie złożył dzisiaj rano także odchodzący przedstawiciel Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Dla nas wszystkich nastał moment, aby usiąść razem i ustalić, gdzie dalej pójdzie UE. Ci, którzy zagłosowali na znak protestu lub w ogóle nie głosował, powinni otrzymać odpowiedź w postaci środków politycznych dla wzrostu gospodarczego, tworzenia nowych miejsc pracy poprzez autentycznie demokratyczne debaty.

W czym tkwi główne niebezpieczeństwo nowego rozkładu sił w Parlamencie Europejskim dla Brukseli? Pomimo że „tradycjonalisty” z konserwatorami i socjalistami na czele uzyskali łącznie około 70% głosów – rola tak zwanej „złotej akcji” może znaleźć się w rękach eurosceptyków i skrajniej prawicy. Wśród nich bezprecedensowy sukces odniósł Front Narodowy (według wstępnych danych zdobył 25%) oraz Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (około 28%). Jedni i drudzy po raz pierwszy w historii wyprzedzili wszystkie nacjonalne „tradycyjne” partie.

Należy brać pod uwagę fakt, że przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego są jedynie pierwszym krokiem na drodze do odnowienia organów UE. Mamy przed sobą zaciekłą walkę o jedno z kluczowych stanowisk – przewodniczącego Komisji Europejskiej, które od 2004 roku przez dwie kadencje zajmował Portugalczyk Jose Manuel Barroso. Walka ta potoczy się w warunkach rosnących wewnętrznych rozdźwięków w UE i charakterystycznego w ostatnim czasie dla tej organizacji głodu kadrowego – przypomniała ekspert od politologii porównawczej Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Stosunków Międzynarodowych MSZ Rosji Jelena Ponomariowa.

Komisja Europejska to najwyższe rangą urzędnicy, ludzie, którzy podejmują w UE najważniejsze decyzje polityczne. Oczywiście, walka o stanowisko przewodniczącego tej komisji wywołuje ostre dyskusje. Jednak obecnie sytuacja w UE pod wieloma względami charakteryzuje się zapaścią kadrową.

Poza tym, należy brać pod uwagę, że wybory do Parlamentu Europejskiego są tradycyjnie miernikiem nastrojów w tym bądź innym kraju. Jeśli na Front Narodowy ćwierć wyborców zagłosuje w wyborach powszechnych we Francji, a na Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa – jedna trzecia uczestników wyborów brytyjskiego do parlamentu, będzie to miało dla teorii i praktyki eurointegracji o wiele bardziej dramatyczne skutki. Przy czym sukces nacjonalistów i eurosceptyków sam z siebie nie pomoże UE w rozwiązaniu ostrych problemów, a nawet utrudni ten proces – zauważył w rozmowie z Głosem Rosji ekspert z Instytutu Europy RAN Jurij Rubinski.

Skrajnia prawica nie przynosi rozwiązań, chociaż mówi o całkiem realnych rzeczach. Problem imigracji rzeczywiście istnieje. Konieczność zmierzenia się z tym problemem również jest oczywista. Skrajnie środki typu masowego wysłania imigrantów, a tym bardziej wzniecania konfliktów międzynarodowych, nie jest drogą do rozwiązania, jest to oczywiste.

Czy UE, zdominowana przez takie nastroje, będzie mogła rozwiązać taki ważny problem, jak unormowanie sytuacji wokół Ukrainy? Wątpliwe. W każdym razie sondaż agencji rankingowej Fitch pokazał, że 80% czołowych ekspertów uważa, że sytuacja na Ukrainie przez najbliższe 12 miesięcy będzie stwarzała „wysokie ryzyko” dla europejskich rynków. Na razie zarówno wyborcy na Ukrainie, jak i w UE realnego wyboru nie mają.

http://polish.ruvr.ru
Obrazek
  
marcus
28.05.2014 12:30:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1851029
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Wybory na wschodzie Ukrainy

Głosowanie w Mariupolu

Ludzi straszyli snajperami, bali się głosować

Wybory prezydenckie na Ukrainie według wstępnych sondaży wygrywa biznesmen i polityk Petro Poroszenko. Na wschodzie kraju, w nieuznawanych republikach donieckiej i ługańskiej (obecnie złączonych w Noworosję) większość mieszkańców nie mogła decydować o jego zwycięstwie. Tam, gdzie było to możliwe, ludzie się bali. Słyszeli o możliwych prowokacjach, kłopotach, a nawet snajperach, którzy zabiją tych odważniejszych.

W samym Doniecku wyborów nie było. O godzinie 9.30 czasu w całym obwodzie donieckim z 2430 lokali wyborczych otwarto tylko 426. Większość zablokowano już w poprzednich dniach. Podobnie w obwodzie ługańskim.

Spokojniej było w Mariupolu, gdzie sytuację kontroluje ochotniczy batalion Azow. Chociaż nawet w tym mieście nie wszystkie komisje działały. Ludzie bali się przyjść do lokali. Od dłuższego czasu straszono ich prowokacjami, nieprzyjemnościami, a nawet snajperami, którzy zastrzelą tych odważniejszych.

źródło:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

  
marcus
31.05.2014 10:31:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1853794
Od: 2014-5-4
Czy polscy najemnicy walczą na Ukrainie w ramach tajnej operacji CIA?

W dniu 11 maja na lotnisku w Kijowie w ścisłej tajemnicy wylądował samolot, który został odprawiony przez personel wojskowy a nie cywilny. Wyładowano z niego mundury wojskowe NATO, 500 paczek amfetaminy i pojemniki oznaczone jako substancje trujące.

Zgodnie z postanowieniem dyrekcji SBU w Kijowie personel i sprzęt wojskowy oraz pojemniki z trucizną opuściły lotnisko niekontrolowane – w samochodach z przyciemnianymi szybami. Ładunkowi towarzyszył agent CIA Richard Michael. Na pokładzie samolotu byli także ochotnicy z Prawego Sektora oraz najemnicy z prywatnej polskiej firmy wojskowej ASBS [Analizy Systemowe Bartłomiej Sienkiewicz], utworzonej kilka lat temu przez obecnego Ministra Spraw Wewnętrznych Polski B. Sienkiewicza.

Według dostępnych danych firma ta straciła 6 ludzi w trakcie operacji we wschodniej Ukrainie [pozostałe ofiary spośród zagranicznych najemników pracujących dla junty pochodziły z amerykańskiej Academi PMC i jej spółki PMC Greystone Limited, które straciły odpowiednio 50 i 14 ludzi a także 13 osób z CIA i FBI].

Polacy aktywnie uczestniczą w tworzeniu szwadronów śmierci na Ukrainie od września 2013 r., kiedy to minister spraw zagranicznych Radek Sikorski zaprosił 86 członków Prawego Sektora, aby mogli trenować w centrum szkolenia policji w Legionowie, 23 km od Warszawy. Bojowników, którzy przybyli pod pretekstem programu wymiany uniwersyteckiej, było około 40 i przeszli oni miesięczny kurs w organizowaniu masowych protestów, wznoszenia barykad, zajmowania budynków rządowych, taktyki i techniki walki ulicznych, w tym strzelania z karabinów snajperskich, itd.
Obrazek
Polski tygodnik NIE opublikował zdjęcia z Legionowa pokazujące tzw. „bojowników” ukraińskich ubranych w wojskowe mundury wraz z ich polskimi instruktorami w ubraniach cywilnych.


Podczas gdy polskie służby specjalne szkoliły przyszłych uczestników operacji na terenie Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wydało oficjalne oświadczenie [02-02-2014]:

«Popieramy twarde stanowisko zajęte przez Prawy Sektor … Radykalne działania Prawego Sektora i innych grup demonstrantów oraz użycia siły przez protestujących było uzasadnione… Prawy Sektor przyjął pełną odpowiedzialność za wszystkie akty przemocy podczas ostatnich protestów. Takie stanowisko jest uczciwe i my je szanujemy. Politykom nie udało się załatwić sprawy pokojowo. Oznacza to, że jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest radykalne działanie Prawego Sektora. Nie ma innej alternatywy».

Jednocześnie, polski premier Donald Tusk ostrzegł prezydenta Janukowycza przed «niewspółmiernym użyciem siły» na Majdanie. Dzisiaj Donald Tusk, którego dziadek Józef Tusk służył w Wehrmachcie, domaga się, aby junta z Kijowa postępowała «surowo ze wschodnimi tzw. rebeliantami», «tak jak z terrorystami».

W połowie maja Tusk zażądał, aby węgierski premier Orban – który uważa, że Ukraina jest «wyzwaniem dla Unii Europejskiej» – by powstrzymał się od wydawania takich oświadczeń, tak aby nie odwracać uwagi od walki z głównym wrogiem – Rosją. Ale kilka tygodni wcześniej [04-24-2014], polski premier stwierdził, że Europa musi przygotować się na rozpad Ukrainy.

«Problemem jest to, że polityka wschodnia Warszawy jest w dużym stopniu reżyserowana przez polski wywiad, który ściśle współpracuje z amerykańskimi i brytyjskimi agencjami wywiadowczymi» – stwierdził Leszek Sykulski, szef Instytutu Geopolityki w Częstochowie.

Na początku kwietnia, dyrektor CIA John Brennan odwiedził Kijów. Już następnego dnia po wizycie, szef reżimu w Kijowie, Turchynov [Turczynow. Język polski posiada własną transliterację rosyjskich nazwisk - admin], ogłosił początek «operacji antyterrorystycznych na dużą skalę w związku z wydarzeniami w południowo-wschodniej Ukrainie». W tej operacji pojawili się nie tylko amerykańscy, ale również polscy najemnicy.

21-22 kwietnia po szefie CIA również wiceprezydent USA Joseph Biden odwiedził Kijów. Przemawiając w Radzie Najwyższej Biden oświadczył, że Waszyngton popiera rząd ukraiński w obliczu «upokarzających zagrożeń», oczywiście myśląc o Rosji. Odpowiedź na pytanie o to czego Stany Zjednoczone szukają we wschodniej Ukrainie jest prosta: miasta, które junta rozpaczliwie próbuje ujarzmić znajdują się w Basenie Dniepr-Don, który ma ogromne złoża gazu łupkowego. Royal Dutch Shell już wyraził zainteresowanie tymi złożami.

«Chciałbym powiedzieć, że interesy ekonomiczne doprowadziły do zamachu stanu w Kijowie oraz rozpoczęcia działań wojskowych przeciwko własnym obywatelom, ponieważ mogą one osiągnąć zyski z umów podpisanych przez poprzedni rząd», twierdzi amerykański ekspert od spraw zagranicznych Nebojsa Malic.

Robert Hunter Biden, syn wiceprezydenta USA, który stał się częstym gościem w Kijowie, został niedawno powołany do Rady Dyrektorów jednego z największych prywatnych producentów gazu na Ukrainie, Burisma Holdings, który jest zarejestrowany na Cyprze i posiada licencje na eksploatacje pól gazowych w basenie Dniepr-Donieck. W kwietniu, Devon Archer, przyjaciel rodziny Sekretarza Stanu USA, który był współlokatorem pasierba Kerry’ego w College oraz starszym doradcą w trakcie kampanii prezydenckiej Johna Kerry’ego w 2004 roku, otrzymał również stanowisko w firmie.

Amerykańscy wysocy urzędnicy i ich bliscy krewni mają wielki interes osobisty we wszystkich krajach opanowanych przez amerykańskie siły okupacyjne, zaczynając od wojen przeciwko Jugosławii i Irakowi.

Na przykład poprzedniczka Kerry’ego jako sekretarz stanu, Madeleine Albright, ma firmę w „niezależnym” Kosowie, a poprzednik Bidena Richard Cheney i jego rodzina a także kolejna sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, mieli swoje interesy w Irackich zasobach surowców energetycznych poprzez Halliburton i Chevron. Te same motywy pojawiają się u tych, którzy służą interesom Izrael-Amerykanów w Europie Wschodniej. Na przykład, na Ukrainie były Minister Ekologii Mykoła Zlochevsky [Złoczewski - admin] i były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski są w Radzie Dyrektorów Burisma Holdings.

Jednym z potencjalnych terenów gdzie znajdują się złoża gazu łupkowego, do których prawa zostały przekazane Burisma Holdings jest pole Yuzivska [Juziwska - admin]. Poza Sławiańskiem i częścią sąsiedniego Kramatorska, liczącego 160 tysięcy mieszkańców, Shell otrzymał licencje na obszar obejmujący miasta Krasny Łucz i Svyatogorsk [Swiatogorsk - admin] w rejonie Doniecka, a także Balakeya [Bakaleja - admin] i Izyum [Izjum - admin] w sąsiednim rejonie Charkowa.

Umowa o wydobycie gazu łupkowego jest tak napisana, że ukraiński rząd jest zobowiązany, aby na siłę odebrać nieruchomości prawowitym właścicielom, jeżeli Shell będzie planował wykonać odwierty na tych ziemiach. Sławiańsk został wybrany jako lokalizacja dla pierwszych odwiertów gazowych.

Terenami, na których koncentruje się ukraińska armia, wspierana przez Prawy Sektor, prywatne bataliony oligarchy Igora Kołomojskiego oraz amerykańskich i polskich najemników – zainteresowane są elity polityczne USA i Polski a reżim w Kijowie służy ich interesom gospodarczym.

Wokół Sławiańska i Kramatorska doszło do najbardziej brutalnych starć między karnymi siłami a ludźmi z Zagłębia Donieckiego. Izjum jest główną bazą wojsk ukraińskich uczestniczących w tych działaniach. Oto jakie środki są stosowane w tych działaniach:

helikoptery, pojazdy opancerzone, haubice 122 mm, system wyrzutni rakiet Grad, których salwa jest w stanie zniszczyć życie na obszarze 14,5 ha,
bombardowanie miast z moździerzy, w wyniku którego zginęło więcej cywilów niż bojowników samoobrony,
działania snajperów, którzy, zabijają nawet dzieci,
korzystanie z helikopterów z symbolami ONZ do ataków lotniczych na Kramatorsk. Te śmigłowce pilotowane były przez polskich najemników w sytuacji kiedy ich ukraińscy koledzy nie chcieli naruszać międzynarodowych norm korzystania ze sprzętu wojskowego z wykorzystaniem oznakowania ONZ.

Mamy więc odpowiedź na pytanie jakiego rodzaju ładunki były transportowane na Ukrainę w pośpiechu przez polskich najemników pod nadzorem amerykańskiego wywiadu i dlaczego „Polak” Kwaśniewski jest w Radzie Dyrektorów spółki, dla której działają grupy zbrojne ukraińskich banderowców oraz amerykańscy i polscy najemnicy zabijający bojowników i cywilów.

Wydaje się, że junta z Kijowa i jej zachodni protektorzy nie cofną się przed żadną prowokacją, włącznie z użyciem bojowych środków chemicznych przeciwko miejscowej ludności, jak to się stało ostatnio w Syrii, a wcześniej w Iraku gdzie „Polacy” specjalizowali się w takich akcjach.

Nikołaj Maliszewski
http://www.globalresearch.ca
Tłumaczył Jan Saski

http://www.wicipolskie.org
  
marcus
03.06.2014 10:24:10
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1856101
Od: 2014-5-4
NATO zachęca rząd Ukrainy do stosowania siły we wschodnich obwodach – oświadczył ambasador Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko. Wezwał on państwa członkowskie Sojuszu, by zażądały od Kijowa wstrzymania operacji na wschodzie kraju.

– Wezwaliśmy członków Rady (NATO-Rosja), by zażądali od władz w Kijowie bezzwłocznego zakończenia operacji karnej na południowym wschodzie kraju i przystąpienia do realizacji ustaleń genewskich z 17 kwietnia – powiedział Gruszko. Wypowiadał się on po spotkaniu w Brukseli Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów, poświęconym sytuacji na Ukrainie.

Rosyjski ambasador zarzucił NATO, że prowadzi „bezprecedensową” aktywność w pobliżu granic Rosji, przyczyniając się do zwiększenia napięć.

– Odnotowaliśmy bezprecedensową aktywność NATO w pobliżu granic rosyjskich. Jest ona zbędna, nieadekwatna, osłabia stabilność, bezpieczeństwo i przewidywalność w regionie euroatlantyckim – powiedział Gruszko, cytowany przez portal rosyjskiej telewizji NTV.

Jak dodał, na spotkaniu strona rosyjska zwróciła uwagę, że NATO okazuje Ukrainie wsparcie techniczne w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju. Jak ocenił, „tym samym (NATO) zachęca władze (ukraińskie) do kontynuowania działań siłowych”.

– W ten sposób Sojusz bierze na siebie część odpowiedzialności za eskalację sytuacji i załamanie się politycznego procesu (rozwiązania kryzysu) – oświadczył rosyjski ambasador.

MPA, PAP
http://naszdziennik.pl
Obrazek
  
marcus
03.06.2014 11:32:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1856156
Od: 2014-5-4
Rostisław Iszczenko: 9 tez o polityce Putina wobec Ukrainy

W ostatnim czasie będąc na portalach społecznościowych, otrzymuję wiele głosów w stylu „wszystko przepadło”, „Putin wszystkich sprzedał”, „Donbas padł”, „Departament Stanu wszystkich ograł”. Odpowiadam wszystkim piszącym jednocześnie, bo nie mogę tracić czasu na każdego z osobna.

Nie jestem astrologiem, wróżką, ani wyrocznią. Przywykłem operować faktami. A co one mówią? Po pierwsze, jeśli Amerykanie na Ukrainie wszystko mieliby pod kontrolą, to nie rozniecaliby wojny domowej. Z ich punktu widzenia byłoby bardziej efektywnym posługiwać się całą Ukrainą jako taranem przeciwko Rosji.

Skoro Amerykanie rozniecają wojnę domową, to znaczy, że nie liczą na zachowanie jednolitej i integralnej Ukrainy. Rumunia i Węgry otwarcie a Polska na razie skrycie zaczęły zerkać w kierunku utraconych na rzecz Ukrainy terytoriów. Czołowi politycy UE nieoficjalnie (ale tak, żeby to było zauważone) mówią o nieuchronności rozpadu Ukrainy i o gotowości Unii do udzielenia gwarancji jej zachodnim (ale tylko zachodnim) obwodom. Łatwo pojąć komu sugeruje się udzielić gwarancji pozostałym. A zwycięstwo kijowskiej junty to m.in. zachowanie terytorialnej integralności Ukrainy. To oznacza, że na zwycięstwo junty UE nie liczy. Czy w Waszyngtonie i Brukseli gorzej od nas oceniają sytuację, są gorzej poinformowani? Nie sądzę.

Po drugie, w ciągu 14,5 roku sprawowania władzy przez Władimira Putina ustaliłem (i według mnie, nie tylko ja, lecz i wielu rodzimych i zagranicznych obserwatorów) jego następujące cechy:

1. On niczego nie robi spontanicznie. Wszystkie jego kroki są skoordynowane i przemyślane. Bywa, że i z wieloletnim wyprzedzeniem. To nie znaczy, że W. Putin i jego ekipa nie popełniają błędów. Oni popełniają ich o wiele mniej niż ich oponenci (i ich błędy nie mają strategicznego charakteru), a na wojnie, w polityce i w szachach, jak wiadomo, wygrywa ten, kto popełnia mniejszą liczbę błędów i którego błędy nie mają katastrofalnego skutku.

2. W. Putin nierozerwalnie związał swój polityczny i osobisty los z odrodzeniem wielkości Rosji. Jest on z natury człowiekiem, który może się ugiąć, ustąpić, ale nigdy się nie poddaje i nie spuszcza z oczu swojego strategicznego celu. Jeśli dziś W. Putin walczy pod Stalingradem, to nie znaczy, że jutro nie wkroczy do Berlina.

3. Jest oczywiste, że utrata Ukrainy będzie oznaczała szybką destabilizację także i Rosji, z dużą szansą przejścia w katastroficznie błyskawiczny rozpad państwa. Sądzę, że to co jest jasne dla wszystkich, tym bardziej jest jasne dla W. Putina.

4. W żadnym wypadku bez rosyjskiej pomocy (nie tylko moralnej) nie doszłoby do powstania w Donbasie i nie przybrałoby ono tak powszechnego charakteru. To, że nie ma dowodów takiej pomocy, nie znaczy, że jej nie było. Po prostu ludzie potrafią pracować.

5. Po tym, jak Krym został przyłączony do Rosji, przyłączenie Południowego-Wschodu lub stworzenie tam rosyjskiego protektoratu stało się militarno-polityczną koniecznością. Militarną, ponieważ ze względu na swoje geograficzne położenie i ukształtowanie, Krym jest absolutnie nie do obrony bez kontroli nad jego macierzystym terytorium. Dla tego, żeby tylko kontrolować całą dogodną dla desantu głównych sił długość linii brzegowej, na Krymie należy skoncentrować zdecydowanie zbyt wielkie siły (nie mniej niż sto tysięcy ludzi). I to też nie wystarczy. Tylko w XX w. Krym czterokrotnie zajmowany był w krótkim czasie przez siły słabsze lub równie liczne jak te, którymi dysponowali obrońcy.

W 1920 r. Michaił Frunze zepchnął do morza 120-tysięczną armię Piotra Wrangla. W 1941 r. Erich von Manstein rozgromił na Krymie grupę radzieckich wojsk liczącą – według różnych danych – od 200 do 350 tys. ludzi. W 1942 r. tenże E. Manstein, walcząc na dwa fronty, rozgromił krymski front na półwyspie kerczeńskim i armię przymorską w Sewastopolu. Ogólna liczba rozgromionych przez niego wojsk wynosiła ponad 0,5 mln ludzi. Ale do tego momentu Niemcy nie mogli przeciwstawić się przeprowadzeniu kerczeńsko-teodoskiej operacji desantowej, połączeniu przyczółków i stworzeniu Frontu Krymskiego. Przy tym, ten pogrom przez E. Mansteina znacznie przewyższającej jego siły liczebnie i jakościowo (w sprzęcie wojskowym) grupy wojsk radzieckich, w warunkach walki na dwa fronty, świadczy o tym, że był to pierwszorzędny talent wojenny. Ale nawet on nie był w stanie powstrzymać desantu sił uderzeniowych na Krym. Na koniec, w 1944 r. 17. niemiecka armia, o liczebności 170-200 tys. ludzi, dotąd przez rok z powodzeniem broniąca się przed wielokrotnie przeważającymi liczebnie wojskami radzieckimi w Kubaniu, została piorunująco rozgromiona na Krymie przez równe liczebnie siły Armii Czerwonej od razu po tym, jak wojska radzieckie zajęły północną Taurydę.

Polityczna konieczność destrukcji państwa ukraińskiego związana jest z tym, że żaden kijowski reżim nie uzna utraty Krymu. Z prawno-międzynarodowego punktu widzenia oznacza to, że pozycja Rosji pozostanie niepewna w historycznej perspektywie (Japonia ma o wiele mniejsze podstawy, aby pretendować do Wysp Kurylskich, a ile z nią problemów!). A w przypadku upadku tymczasowego państwa ukraińskiego zdecydowanie nieważne, czy powstaną na jego miejsce rosyjskie prowincje, mandatowe prowincje Rosji i UE, czy jakieś nowe twory państwowe – w każdym przypadku wszystko to będzie funkcjonowało już w nowej rzeczywistości politycznej (z rosyjskim Krymem) i zmuszone będzie tę rzeczywistość uznać. A to oznacza, że nieuchronna jest nie tylko kontrola nad Południowym-Wschodem, ale i pochód na Kijów (inaczej junty nie da się przegnać).

6. USA próbowały zmusić Rosję do wzięcia bezpośredniego udziału w konflikcie militarnym na terytorium Ukrainy. Celem tego było wbicie klina między Rosję i UE. Można było, oczywiście, plunąć na to i posłać wojska, ale geopolityczne koszty tego byłyby skrajnie wysokie. W. Putin podjął decyzję, że będzie dążył do osiągnięcia swoich celów poprzez wojnę domową na Ukrainie. Z punktu widzenia interesów obywateli Ukrainy (w tej liczbie i moich) to skrajnie nieprzyjemna decyzja. Z punktu widzenia państwowych interesów Rosji – logiczna. Poza tym mieści się w ramach tradycyjnej polityki W. Putina – on nigdy nie podejmuje decyzji spodziewanych przez oponentów. Nawet czołowi politycy i najbardziej utalentowani eksperci nie podejmują się przewidywać kroków W. Putina.

7. W świetle powyższego, przy całym szacunku dla liderów ruchu oporu w Donbasie, mam wątpliwości, czy W. Putin nie przewidział awaryjnych rozwiązań na wypadek nieoczekiwanej wolty Pawła Gubariewa, Igora Striełkowa (i innych) lub np. śmierci któregoś z nich, ich współpracowników lub ich wszystkich. Los mocarstwa, rezultat jego długofalowej polityki, nie może być uzależniony od jednego człowieka lub grupy ludzi. Rezultat takiej operacji, jaka ma teraz miejsce na Południowym-Wschodzie, musi być gwarantowany na różne sposoby. Stawka jest zbyt wysoka. Nie ma tu miejsca dla przypadku i improwizacji. Dlatego Donbas nie może upaść, dopóki tak nie zadecyduje W. Putin, a dla niego nie ma oczywiście żadnego sensu podejmowania takiej decyzji.

8. Negocjacje z Kijowem, Brukselą i Waszyngtonem o pokojowym uregulowaniu konfliktu nie są wykluczone, ale na razie stolice te nie są gotowe dać Rosji tego, czego one potrzebuje, a nawet nie mogą tego uczynić (czy Ołeksandr Turczynow pogodzi się z utratą Krymu, przystanie na federalizację, dwujęzyczność, neutralny status itd.? Przecież jego właśni bojówkarze go zabiją). Przy czym problem gazowy trzeba rozstrzygnąć do sierpnia, inaczej zimą Europa może doświadczyć ekonomicznego i politycznego kryzysu, którego UE już nie przeżyje. A przecież Rosji Unia potrzebna jest nie w roli ruiny, ogarniętej wojną domową (jak obecnie Ukraina), ale bardziej w roli partnera.

Dlatego bardzo prawdopodobna jest możliwość militarnego rozwiązania ukraińskiego kryzysu drogą natarcia na Kijów armii Południowego-Wschodu. Jeśli Kijów zostanie wzięty, to należy zakładać, że Bruksela i Waszyngton będą w pełni skłonne do rozmów o ustanowieniu na Ukrainie linii demarkacyjnej oddzielającej strefy odpowiedzialności Rosji i UE (właśnie UE, a nie USA i NATO) wzdłuż ukraińsko-polskiej granicy z 1939 r. W takim przypadku suwerenne państwo ukraińskie dość szybko zakończy swoją formalną egzystencję.

W przypadku rozwoju wydarzeń według każdego innego scenariusza (np. juncie udało się utrzymać Kijów) likwidacja ukraińskiej państwowości rozciągnie się na dłuższy czas. UE może wówczas zetknąć się poważnymi problemami i nawet stracić Bałkany, ale Ukraina i tak zostanie zlikwidowana, ponieważ może ona istnieć tylko na koszt zewnętrznego finansowania. A teraz taniej będzie zapomnieć o istniejącym ukraińskim długu, w związku z likwidacją dłużnika, niż dawać mu dalej kredyty.

9. Patriotyczne wzmożenie w Rosji i momentalny wzrost notowań W. Putina, jako reakcja na efektywną politykę na odcinku ukraińskim, zmieni się w rozczarowanie, jeśli W. Putin pójdzie na nieuzasadnione ustępstwa. A ponieważ dotąd cała struktura władzy w Rosji i stabilność państwa trzyma się wyłącznie na autorytecie W. Putina, utrata przez niego autorytetu będzie miała katastrofalne skutki nie tylko dla niego, ale i dla kraju. W związku z tym nie może on wyjść z ukraińskiego kryzysu inaczej niż jako jawny zwycięzca.

Te właśnie spostrzeżenia i obserwacje wywołują u mnie optymizm w kwestii strategicznego rozwiązania ukraińskiego kryzysu. Nakazują też przypuszczać, że przeleje się jeszcze wiele krwi i uprzedzić kolegów, by byli ostrożni i w miarę możliwości nie narażali się, zwłaszcza w miastach opanowanych przez juntę (jak np. Kijów). A najlepiej w ogóle poszukać sobie jakiegoś zacisznego miejsca. W warunkach geopolitycznego starcia supermocarstw, pojedynczy bohater niczego nie zmieni. Nawet w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej podziemie tylko tam działało efektywnie, gdzie było powiązane z Moskwą i otrzymywało instrukcje z centrali.

Jeszcze raz powtórzę – nie jestem prorokiem, mogę się mylić, ale na razie rozwój wydarzeń układa się zgodnie z logiką opisanych powyżej procesów i prognoz. Wszystko ponad to, to emocje wywoływane tym, że każdy chce zwyciężyć przy jak najniższych stratach, bijąc się na cudzym terytorium i najlepiej wczoraj. Niestety, nie zawsze tak się udaje. Wróg napada tylko wtedy, gdy sądzi, że dostatecznie się przygotował, że z pewnością zwycięży, że jest silniejszy.

I jeszcze jedno – nie należy sądzić, że zwycięstwo jest przesądzone. Wróg też chce i może wygrać. Jeśli nasza przewaga byłaby oczywista, on by nie napadł. Dlatego W. Putin może podejmować nie tylko wcześniej zaplanowane, ale i wymuszone manewry. Nie jesteśmy ludźmi, którym on powierza swoje tajemnice, dlatego nie jesteśmy w stanie w pełni sensownie oceniać jego działań i kierujących nim motywów .

Znam dwóch dowódców w historii ludzkości, którzy nigdy nie ponieśli porażki – dwóch Aleksandrów: Macedońskiego i Suworowa. W. Putin może stać się trzecim (przy tym wygrywającym wojny zgodnie z maksymą Sun Zi: „Najlepszą wojną jest ta, która się nie zaczęła”). Ale może i nie stać się nim. Nawet Napoleon miał nie tylko Borodino (które bonapartyści dotąd uważają za jego zwycięstwo), ale i Waterloo, które także oni uznają za klęskę absolutną i katastrofalną.

Tak więc będziemy mieli nadzieję na najlepsze i starali się pomóc W. Putinowi. Jak byśmy się do niego nie odnosili, dziś obiektywnie jesteśmy z nim w jednym okopie. I, doprawdy, ze wszelkich teoretycznie możliwych (znanych mi) głównodowodzących on jest najlepszy.

Tłum. Jacek C. Kamiński
Artykuł ukazał się 20 maja na portalu Agencji Informacyjnej REX: http://www.iarex.ru/articles/47970.html
Autor to znany kijowski politolog, prezes Centrum Analiz Systemowych i Prognozowania w Kijowie. Ekspert w dziedzinie zagranicznej i wewnętrznej polityki Ukrainy, stosunków ukraińsko-rosyjskich i technologii politycznych. W latach 2010-2014 doradca ministra edukacji i nauki Ukrainy Dmitrija Tabacznika.
http://geopolityka.org
  
marcus
05.06.2014 10:59:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1858088
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Poroszenko może wprowadzić stan wojenny
Zastępca szefa administracji prezydenta Ukrainy Andrij Senczenko oświadczył, że nowy szef państwa ukraińskiego Petro Poroszenko może wprowadzić stan wojenny w obwodach donieckim i ługańskim po tym, jak w sobotę obejmie urząd prezydenta.

- Myślę, że powinien on poprzeć wprowadzenie stanu wojennego w tych obwodach, gdzie od kwietnia trwają walki z prorosyjskimi separatystami – powiedział Senczenko dziennikarzom. Dodał, że Poroszenko właściwie ocenia sytuację w kraju, a szczególnie na wschodzie.

Petro Poroszenko zwyciężył w wyborach prezydenckich na Ukrainie 25 maja, zdobywając 54,7 proc. głosów. W sobotę w ukraińskim parlamencie ma odbyć się jego zaprzysiężenie.

W uroczystościach związanych z objęciem urzędu prezydenta przez Poroszenkę wezmą udział m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski i wiceprezydent USA Joe Biden.

MPA, PAP
http://naszdziennik.pl


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
  
marcus
06.06.2014 22:02:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1859358
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
06.06.2014 22:05:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1859369
Od: 2014-5-4
Obrazek
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko
  
marcus
07.06.2014 11:03:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1859624
Od: 2014-5-4
China Expo Hungary 2014
http://www.cbtc.hu/sites/cbtc.hu/files/attachments/cbtc_ceh2014_conference_paper_edm_en.pdf
http://www.cbtc.hu/sites/cbtc.hu/files/attachments/ceh2014_exhibitor_list_en_28052014.pdf
http://www.cbtc.hu/en/exhibitors-and-products?e-title=&e-category=All&e-desc=&e-region=&order=field_exhibitor_id&sort=desc
Луганск


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Обстрел НУРСами в Луганске. (Зацикленоoczko
http://www.youtube.com/watch?v=jPxezzIrutM
НУРСы или НАР- неуправляемые ракетные снаряды
http://pikabu.ru/story/po_faktu_obstrela_s_primeneniem_aviatsii_zdaniya_oga_v_luganske_020614_2339300
http://novorus.info/news/economy/16809-vse-krupnye-predpriyatiya-donbassa-budut-nacionalizirovany-itogi-vorovskoy-privatizacii-90-h-peresmotreny.html
  
marcus
07.06.2014 21:32:14
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1860007
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
11.06.2014 18:53:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1862900
Od: 2014-5-4
MSZ FR: Zachód zaczął poważniej traktować łamanie praw człowieka na Ukrainie
Obrazek
Reakcja krajów Zachodu na wydarzenia na Ukrainie staje się poważniejsza. Poinformował o tym pełnomocnik MSZ Rosji ds. praw człowieka, demokracji i nadrzędności prawa, Konstantin Dołgow.

„Dzisiaj praktycznie wszyscy najważniejsi międzynarodowi gracze, w tym przedstawiciele Unii Europejskiej, nareszcie zaczęli popierać zasadnicze stanowisko Rosji i mówią o tym, że trzeba przerwać operację represyjną” – powiedział.

Według Dołgowa, ma to miejsce w dużym stopniu dzięki opublikowaniu przez MSZ Rosji Białej Księgi, która obejmuje wydarzenia na wschodzie Ukrainy w okresie od listopada 2013 roku do marca 2014 roku. W najbliższym czasie zostanie ona uzupełniona o nowe fakty przestępstw popełnionych na wschodzie przez ukraińskie władze.

http://polish.ruvr.ru

Rośnie napływ uchodźców z Ługańska do Rosji

W ostatnim czasie z Ługańska do Rosji wyjechało ponad 2 tysiące uchodźców. Poinformował o tym lider proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow.

Powiedział on, że Ługańsk opuszczają głównie kobiety i dzieci. Ogółem ze wschodnich regionów Ukrainy do obwodu rostowskiego wyjechało w ciągu ostatniej doby 7300 osób.

Ten napływ stale rośnie. Wynika to z operacji militarnej, którą prowadzą kijowskie władze w celu stłumienia protestów zwolenników niepodległości na wschodzie Ukrainy.

http://polish.ruvr.ru

Reakcja krajów Zachodu na wydarzenia na Ukrainie staje się poważniejsza. Poinformował o tym pełnomocnik MSZ Rosji ds. praw człowieka, demokracji i nadrzędności prawa, Konstantin Dołgow.

„Dzisiaj praktycznie wszyscy najważniejsi międzynarodowi gracze, w tym przedstawiciele Unii Europejskiej, nareszcie zaczęli popierać zasadnicze stanowisko Rosji i mówią o tym, że trzeba przerwać operację represyjną” – powiedział.

Według Dołgowa, ma to miejsce w dużym stopniu dzięki opublikowaniu przez MSZ Rosji Białej Księgi, która obejmuje wydarzenia na wschodzie Ukrainy w okresie od listopada 2013 roku do marca 2014 roku. W najbliższym czasie zostanie ona uzupełniona o nowe fakty przestępstw popełnionych na wschodzie przez ukraińskie władze.

http://polish.ruvr.ru

Rośnie napływ uchodźców z Ługańska do Rosji

W ostatnim czasie z Ługańska do Rosji wyjechało ponad 2 tysiące uchodźców. Poinformował o tym lider proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej, Walerij Bołotow.

Powiedział on, że Ługańsk opuszczają głównie kobiety i dzieci. Ogółem ze wschodnich regionów Ukrainy do obwodu rostowskiego wyjechało w ciągu ostatniej doby 7300 osób.

Ten napływ stale rośnie. Wynika to z operacji militarnej, którą prowadzą kijowskie władze w celu stłumienia protestów zwolenników niepodległości na wschodzie Ukrainy.

http://polish.ruvr.ru
  
marcus
11.06.2014 19:19:15
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1862917
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Jak na razie to Zachod udowodnil juz nie raz, ze ma wszystkie prawa humanitarne w zadku. A zwlaszcza UNIWERSALNA Deklaracje Praw Czlowieka, ktora wszystkie czlonkowskie kraje ONZ podpisaly zgodnym chorem.
Tymczasem, nikt sie nie przejmuje dalej ani Serbami, ani Syryjczykami, ani Libijczykami i cala Afryka i Ameryka Poludniowa.
W ogole nie jest poruszana na forum miedzynarodowym sprawa porywania dzieci na handel nerkami ani przepelnonych niewinnymi ludzmi prywatnych wiezien na calym swiecie.
Niechby sie troskliwy Zachod zajal Polska i znikaniem ludzi w Polsce oraz wymuszonymi samobojstwami.
O czym Dolgow opowiada, to fakt, ze dociera wielka medialna kampania Rosji do roznych wystraszonych biznesmenow.

Do Rosji ucieklo juz okolo 20 tysiecy Ukraincow, glownie kobiety i dzieci. Mieszkaja w pensjonatach i sa pod staranna opieka. Ale codziennie sa wywiady ze swiadkami tragedii ukrainskiej. Rosjanie pilnie spisuja wszystkie wywiady i wysylaja masowo do ONZ i roznych organiacji, ktore sa zarejestrowane jako humanitarne. JEST TO TYSIACE ZEZNAN naocznych swiadkow zdarzen.
Z drugiej strony, zachodnie debile sie zorientowaly, ze ich kowboje chca wpedzic w kanal.
Europa nie ma skad brac gazu, a napewno nie za ta cene.
Amerykanie probowali wymusic na Katarze, ktory jest duzym eksporterem gazu, zeby zasilali Europe.
Sa dwa powody, dla ktorych Katar sie nie zgodzil. Nie dlatego, ze nie chce. Nie moze. Bo ma juz ten eksport bardzo naciagniety do roznych krajow Azji, a do tego za duzo wyzsza cene. Takie glupki to oni nie sa, zeby placic i kary umowne i stracic na eksporcie i pewnie jeszcze budowac rurociag do Europy.
Polazl handlarz bronia bandziorek McCain az do Bulgarii i wymusil na nich, zeby wstrzymali budowe dodatkowej nitki gazowej przez Bulgarie. (South Stream Project) Premier Bulgarii sie zgodzil, ale sie okazalo, ze akurat guzik Rosji zrobia, bo to buduja zachodni inwestorzy,Bulgaria tez potrzebuje gaz z Rosji i odpowiedzialni za projekt lacznie z ministrem energii powiedzieli, ze nie maja zamiaru wstrzymac prac.

No to Unia wymyslila, ze projekt jest niezgodny z normami unijnymi bo trzeba ustalic wlasciciela. Zupelnie podurnieli, bo nikt nie kwestionuje wlascicieli Gazpromu. (Rosja ma 51 % udzialu w gazpromie, reszte zachodni inwestorzy). Z kolei Serbia powiedziala, ze nie maja zamiaru zmieniac planow budowy rurociagu i jak na razie to McCain moze sie ugryzc. Ale bedzie probowal szantazowac jeszcze innych. Wyjatkowa kanalia.
No wiec pozostaje na tym, ze zarowno Ukraina jak i reszta Europy musi kupowac gaz od Rosji bo nie maja zadnej alternatywy.
Tymczasem Putin domaga sie dochodzenia w sprawie napalmu uzytego w Odessie i spaleniu zywcem 200 ludzi, przypadkowych zupelnie cywilow.
Jak dotad, zadne organizacje pomocy humanitarnej nie dzialaja na terenie Wschodniej Ukrainy. Pomaga jedynie Rosja.
Zazydzona Europa boi sie wlasnego cienia, ale boi sie tez spoleczenstwa, ktore coraz wiecej pyskuje na agresje Zachodu, ktora bruzdzi w interesie i zubaza Europe.

Gdyby Europa kiedykolwiek powaznie traktowala Prawa Czlowieka, to juz dawno wszczelaby dochodzenie w sprawie bomb uranowych zrzuconych na Jugoslawie i zaminowanie calych miejscowosci – pamiatka po humanitarnej akcji Holbrooka i Clintona, a i pan McCain troszke zarobil na bombach kasetowych, zrzucanych obecnie na Ukraine.
Jakby sie ktos pytal, to armia izraelska jest zawsze wszedzie tam, gdzie draka. Wojna izraela z Rosja:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Ostatnio TV-zje Beneluksu pokazywaly obszerne reportaze z ewakuacji dzieci z rejonow walk…..przywolywano nawet obrazy z Anglii z 40′ ,kiedy to w obliczu nalotow Luftwaffe ewakuowano na prowincje dzieci z wiekszych angielskich miast.Jednego tylko w tych aktualnych reportazach brakowalo ,mianowicie nie podano ,ze dzieci ewakuuje sie do Rosji….
W PVV wybuchla straszna awantura bo jakis europejski deputowany z ramienia tej partii wybral sie dywagowac n.t ewntualnych sankcji przeciwko Rosji ,zgodnych z duchem polityki Brukseli!Okazalo sie,ze wybiegl on przed szereg ,bo Wilders ,szef partii wyraznie zabronil jakiejkolwiek krytyki Rosji ,co zreszta zostalo uzgodnione z FN.Tenze FN zas nie ma nic przeciwko sprzedazyRosji przez Francje okretow desantowych typu Mistrall.Co wiecej Marine Le Pen zapowiedziala podjecie krokow majacych na celu calkowite wystapienie z NATO,ktorego Francja jest tylko czlonkiem -obserwatorem po pamietnej decyzji de Gaulle’a,za ktora to Kisiel nazwal go starym kretynem!Nawiasem kotluje sie i we Froncie po ostanim iscie idotycznym wystapieniu w TV starego Le Pena.Pisalem juz o tym ,ze juz jego wypowiedzi z przeszlosci ,zamknely droge do wspolpracy FN i UKIKU w PE,a przeciez sa to najsilniejsze europwjskie partie narodowe,ktore wdarly sie przebojem do lewackiego skansenu jakim jest i byl PE.Wspolpraca ich jest nieodzowna ,zeby przelamac monopol lucyferianow,niestey Le Pen zdaje sie albo tego nie pojmowac ,albo cierpi na niedowlad umyslowy no bo ktoz normalny( przy obowiazujacej na swiecie madrosci etapu )zapowiada budowe….. pieca dla spiewaka zydowskiego pochodzenia Patricka Bruela? Bo to wlasnie on wraz z” Madonna” i b. znanym francuskimn tenisista skrytykowal FN ,co zreszta po wygranych przez FN wyborach staje sie juz nadgminne.Teraz Wilders wspolpracujacy z FN znalazl sie pod obstrzalem krytyki ,ze zadaje sie z antysemitami….
Echa tych Mistralli dobiegly nawet do Polski bo jacys idioci ponoc z flagami ukrainskimi demonstrowali porzez amb. fracuska przeciwko sprzedazy tych okretow. Na transparentach pisalo”Nie zabijajcie Ukraincow” ,na szczescie policja ich usunela.

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Ot, dr Piotr Bein podesłał mi interesujący tekst przemówienia jaki wczoraj w Bundestagu wyglosiła pani Sara Wagenknecht z partii Die Linke (Lewica, skadinąd bardzo przystojna i z gracją osoba, chciało by sie takie widzieć w polskim Sejmie a nie niezbyt estetyczną pano-panią A. Grodzką z polskiej „Lewicy” nie mającej nic do zademonstrowania oprócz liberalnej głupoty.) Pani Wagenknecht „wywalila” pani kanclerz Merkel wszystko to, na temat czego my tu sobie, na marginesie (tak) polskiej polityki biadolimy: że Ukraina stała się kolonią miliarderów bezlitośnie łupiących jej obywateli, że Merkel popiera wojowniczego Obamę, który chce zorganizować długotrwała wojnę domową w centrum Europy, że Niemcy znowu zostały wpuszczone w przygotowywanie w Europie zawieruchy wojennej na gigantyczną skalę. (Wystąpienie po niemiecku, wiernie tłumaczone na rosyjski)

Czy jakiś poseł/posłanka w polskim Sejmie odważył(a) by się wywalić polskiemu prezydentowi (i premierowi) coś podobnego?TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAA tak przy okazji. Wg Piotra Beina nasz „Opolczyk” ze Sztutgartu (Andrzej Szubert –

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

ponoć już jest w Doniecku/Słowiańsku by walczyć tam z żydobanderowską, totalnie zamerykanizowaną ANTYSŁOWIAŃSZCZYZNĄ rodem ze Lwowa i okolic.
Obrazek
  
marcus
16.06.2014 19:33:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1867116
Od: 2014-5-4
Walki na Ukrainie
W dalszym ciągu walki na Ukrainie trwają i nabierają natężenia. Po obu stronach są ofiary, zabici i ranni, ale wydaje się, że większe straty zarówno w ludziach jak i w sprzęcie ponosi strona ukraińska. Separatyści niszczą kolejne pojazdy wojsk ukraińskich i mimo przewagi jaką dysponuje przeciwnik zarówno w sprzęcie jak i ludziach skutecznie bronią swoich pozycji. Jedyną stratą jaką odnotowali to zajęcie przez wojska ukraińskie budynków uczelni w Mariopolu.

Ciekawe informacje na temat walk na Ukrainie podaje na Neonet24 AdNovum jak niżej:
http://adnovum.neon24.pl/post/110038,ukraina-wojna-domowa-14-06-2014r

Klęską dla strony ukraińskiej zakończyły się walki do jakich doszło wczorajszej nocy w okolicach przejścia granicznego „Dołżański” na granicy z Rosją.

Wojska ukraińskie poniosły ciężkie straty podczas próby przerwania umocnień na terenie zajętym przez siły milicji ludowej.

Podano informację o śmierci trzech żołnierzy – dwóch z 79. brygady powietrzno-desantowej i jednego z 3. pułku specnazu. Podczas starć co najmniej rannych zostało też co najmniej 20 żołnierzy.

79. brygada powietrzno-desantowa stacjonuje w Mikołajowie. Jest jedną z najważniejszych jednostek wojsk lądowych Ukrainy.

Dowódca sił zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), Igor Striełkow poinformował, że w czwartek siły milicji ludowej zaatakowały pod Krasnym Limanem kolumnę ukraińskich sił zbrojnych. W wyniku tego starcia zostały zniszczone dwie mobilne wyrzutnie rakiet „Huragan”. Nie wiadomo jakie straty w ludziach poniosła strona ukraińska oraz co się stało z pozostałymi wyrzutniami rakiet.

Inna kolumna ukraińskich sił zbrojnych została zaatakowana przez milicję ludową na drodze Charków-Rostow, gdzie została ona całkowicie rozbita. Podczas tego ataku zniszczono 2 opancerzone wozy bojowe i ciężarówkę Kamaz wiozącą poddział piechoty. Po stronie separatystów nie odnotowano strat.

Wczoraj też trafiony został z ciężkiej broni maszynowej ukraiński samolot transportowy, który zawrócił do miejsca stacjonowania i tam udało mu się wylądować.

Od czwartku rano trwa prowadzony przez milicję ludową ostrzał z moździeży sił ukraińskich rozlokowanych na lotnisku w Ługańsku. Zaś dzisiejszej nocy [z piątku na sobotę - admin] został trafiony pociskiem rakietowym przy próbie lądowania kolejny ukraiński samolot transportowy IŁ-76, który eksplodował w powietrzu. Wszyscy lecący tym samolotem zginęli, w tym 49 żołnierzy jednostek specjalnych.

Nadal prowadzony jest przez ukraińskie siły zbrojne rozlokowane na okolicznych wzgórzach ostrzał artyleryjski dzielnicy Semenowka leżącej na przedmieściach Sławiańska.

Przedstawicielka amerykańskiego Departamentu Stanu, Marie Harf powiedziała na konferencji prasowej w Waszyngtonie, że nie znaleziono żadnych dowodów na używanie przez ukraińską armię zakazanych konwencją genewską broni:

„Sprawdzaliśmy te informacje. Nie mamy dowodów, które mogłyby to potwierdzić, a które uważalibyśmy za wiarygodne”.

Jeśli filmy dokumentujące fakt używania przez ukraińskie siły zbrojne pocisków artyleryjskich zawierających fosfor nie są dla waszyngtońskiej administracji wystarczającym dowodem, to niech tam wyślą komisję ONZ lub przedstawicieli OBWE, którzy zresztą są na miejscu.

http://wiernipolsce.wordpress.comTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
Electra26.03.2023 05:22:33
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 3>>>    strony: [1]23

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » UKRAINA-UKRYTE FAKTY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny