NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POGRZEB GEN. WOJCIECHA JARUZELSKIEGO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego

  
marcus
30.05.2014 11:42:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1852915
Od: 2014-5-4
za:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  
marcus
31.05.2014 14:45:59
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1853926
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2
Pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego

"Sueddeutsche Zeitung" zwraca uwagę na emocje, jakie wywołał pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego. Komentator gazety pisze, że Polska nadal zmaga się ze swoją komunistyczną przeszłością.
"Morderca!" - przepychanki na pogrzebie Jaruzelskiego

Przed południem w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej w Warszawie odbyła się msza św. za zmarłego w niedzielę generała Wojciecha Jaruzelskiego. Oprócz rodziny i kombatantów, uczestniczyli w niej prezydent Bronisław Komorowski i byli prezydenci Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski. Była też najbliższa rodzina generała - żona Barbara i córka Monika Jaruzelska z synem.

Przed katedrą od rana demonstrowało kilkudziesięciu przeciwników generała. Mieli ze sobą transparenty, między innymi: "Patriotów chowano jak psy na łączce, a zbrodniarzy z honorami" i "I tak cię rozliczymy - szeregowy Jaruzelski". Wznosili okrzyki "precz z komuną", "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Na Powązkach Wojskowych, gdzie został pochowany Wojciech Jaruzelski, też panowała nerwowa atmosfera. Msza w intencji generała Jaruzelskiego

- Modlitwa w intencji pana generała jest potwierdzeniem troski Kościoła o to, co najważniejsze, o zbawienie - mówił w homilii w trakcie mszy w intencji gen. Jaruzelskiego biskup polowy Józef Guzdek. Msza w intencji generała Jaruzelskiego

Podczas mszy prezydent Bronisław Komorowski złożył kondolencje rodzinie zmarłego generała. - Niech mu polska ziemia lekką będzie" - powiedział Komorowski podczas mowy pogrzebowej. Odpowiedziały mu oklaski z głębi katedry. Po mszy w intencji generała Jaruzelskiego uroczystości pogrzebowe przeniosły się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Rozpoczęły się o godz. 14 od pożegnania urny z prochami generała na placu przed domem pogrzebowym.

Podczas mszy przed katedrą doszło do słownych utarczek pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami generała Jaruzelskiego. Demontracje przed katedrą

Przeciwnicy generała Jaruzelskiego oprócz transparentów przynieśli zdjęcia zamordowanych przez UB, SB i milicję. Protesty na Powązkach

Na Powązkach Wojskowych, gdzie został pochowany Jaruzelski, od kilku godzin panowała nerwowa atmosfera. Doszło do przepychanek pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami pochówku generała w tym miejscu. Słychać było okrzyki: "morderca, morderca", "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".

Zmarły w niedzielę gen. Wojciech Jaruzelski został pochowany w kwaterze znajdującej się w pobliżu skrzyżowania ulicy Powązkowskiej i al. Armii Krajowej. Na Powązki przyszli też ci, którzy chcieli złożyć hołd generałowi. Przynieśli biało-czerwone znicze i kwiaty. Na placu przed domem pogrzebowym zebrali się zwolennicy i przeciwnicy generała Jaruzelskiego. Mieli ze sobą transparenty. Policja oddzielała ich szczelnym kordonem.

Na Powązkach pojawił się między innymi Adam Michnik. W miejscu, gdzie odbywała się ceremonia pożegnalna stały osoby ze zdjęciami ludzi, którzy zginęli w stanie wojennym. - Żegnamy człowieka szczególnej epoki naznaczonej tragedią, dramatem, poszukiwaniem sensu i nadziei. Żegnamy żołnierza, który służył Polsce taką, jaką była, nie odmawiając ani poświęcenia, ani krwi. Żegnamy dowódcę, który troszczył się o polskie wojsko, o swoich żołnierzy - przemowę przy grobie wygłosił Aleksander Kwaśniewski. Generał Jaruzelski zmarł w niedzielę w wieku 90 lat po długiej chorobie. Dzień później Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zwrócił się do władz Warszawy o pochowanie generała na cmentarzu wojskowym na Powązkach - co poparła rodzina zmarłego.

źródło:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek
  
marcus
01.06.2014 10:51:31
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1854343
Od: 2014-5-4
Przebierańcy na pogrzebie Jaruzelskiego? Kim są ludzie trzymający sztandar?

Śląska brać górnicza jest wstrząśnięta obecnością górniczego sztandaru na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego! Ludzie ze Śląska pytają, kim są Ci przebierańcy trzymający górniczy sztandar?

To była delegacja górników, czy może wynajętych prowokatorów? Władze III RP chciały pokazać, jak bardzo ceniony był komunistyczny dyktator i nawet górników zwerbowały? Panowie wstydzą się przyznać z jakiej kopalni przyjechali, a może zapomnieli przeczytać, co jest napisane na sztandarze? Szukamy osób, które rozpoznają tych ludzi ze zdjęć. My nie zapomnieliśmy poległych 9-ciu górników z Wujka oraz ponad setki zamordowanych w Stanie Wojennym…


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Uciekali z kościoła przez zakrystię

Tę całą transmisję z kościoła oglądałem w telewizji. Jak wiadomo, historia lubi się powtarzać. Kiedyś nie wszedł do kościoła, jak zmarła mu matka. Był w Lublinie, stał przed kościołem, bo stanowisko nie pozwalało mu oddać ostatniego hołdu zmarłej matce – stał demonstracyjnie przed kościołem. Dzisiaj, na mszy w jego intencji, nie było urny z jego prochami. Po raz drugi można powiedzieć, jakby ten kościół go parzył. Po co więc to wszystko było? Trzech prezydentów uciekających na koniec mszy przez zakrystię, nie wychodzi głównym wyjściem… Źle się z tym wszystkim czułem, słuchając i widząc tę mszę — mówi o uroczystościach pogrzebowych gen. Wojciecha Jaruzelskiego historyk dr Lech Kowalski, autor biografii „Jaruzelski – Generał ze skazą”.

Górnik czy wynajęty menel?

Trudno nie zgodzić się z dr. Kowalskim, a mnie się wręcz wydaje, że władza chciała tą szopką pokazać, iż wszystko jej wolno. Jednak przekroczyli wszelkie granice i ludziom hamulce puściły. Przecież nie może być zgody na to, że zbrodniarza grzebie się z honorami! Podobno ta cała hucpa kosztowała budżet państwa 60 tys. w sytuacji, gdy nie ma pieniędzy na prace archeologiczne i odnalezienie ciał pomordowanych przez bezpiekę Żołnierzy Wyklętych na warszawskiej „Łączce”.


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Jednak prowokacja, jakiej się dopuszczono podczas mszy i pogrzebu Jaruzelskiego przejdzie do historii jako nieudana akcja propagandowa władzy. Oglądając relację ze mszy, a później z pogrzebu agenta NKWD, przykuła moją uwagę szczególna delegacja ze sztandarem, bo byli to podobno górnicy. Oczy przecierałem ze zdumienia, bo znam setki górników i wiem, że żaden z nich nie zgodziłby się za żadne pieniądze uczestniczyć w pogrzebie mordercy 9. górników z Wujka.

Inny przebieraniec?

W tej sytuacji postanowiłem posprawdzać. Obdzwoniłem centrale górnicze i okazuje się, że nikt żadnej delegacji do Warszawy nie wysyłał na pogrzeb komunistycznego dyktatora. Zadaję zatem publiczne pytanie: kim byli Ci ludzie z prezentowanych zdjęć trzymający sztandar i podający się za górników? Oczekuję odpowiedzi od władz, a Was kochani Czytelnicy proszę o pomoc w identyfikacji tych osobników. Oni bowiem sami nie chcieli, lub wstydzili się przyznać, z jakiej kopalni przyjechali, a może zapomnieli przeczytać, co jest napisane na sztandarze? Co doskonale zostało uchwycone na filmie.

Warto też zadać sobie w tym miejscu pytanie za Adamem Słomką: „Dlaczego z naszych podatków przy aktywnym wsparciu ze strony Bronisława Komorowskiego i „gwarantów nienaruszalności zmowy Magdalenki”, tj. Kwaśniewskiego czy Wałęsy, tworzy się wrażenie, iż Jaruzelski był prezydentem RP – skoro naprawdę został wybrany dzięki postawie parlamentarzystów wybranych w niedemokratycznych wyborach z 4 czerwca 1989 roku, którzy zmieniając nazwę z PRL na RP umożliwili fałszowanie historii objawiające się twierdzeniem, że komunistyczny satrapa był demokratycznym prezydentem”.

Górniczy sztandar

To jest poniżające dla Rzeczpospolitej, by z honorami Wojska Polskiego żegnać sowieckiego pachołka, człowieka, który niszczył naród. Na ten grób powinniśmy splunąć i odesłać do nadawcy, czyli do Putina – podkreśla Wojciech Cejrowski i jednocześnie przypomina: „mówienie, że Jaruzelski był prezydentem Polski jest manipulacją. Jaruzelski był sowieckim oficerem i zdrajcą ojczyzny. Nigdy nie był generałem polskim, był szefem władzy okupacyjnej, sowieckiej ekipy montowanej siłą w Polsce”. [Aha, to Putin umocował Jaruzelskiego w Polsce... p. Cejrowski chyba coś zjadł albo wypił. - admin]

Śląska brać górnicza jest wstrząśnięta obecnością górniczego sztandaru na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego! Ludzie ze Śląska pytają, kim są Ci przebierańcy trzymający górniczy sztandar? To była delegacja górników, czy może wynajętych prowokatorów? Władze III RP chciały pokazać, jak bardzo ceniony był komunistyczny dyktator i nawet górników zwerbowały? Szukamy osób, które rozpoznają tych ludzi ze zdjęć. My nie zapomnieliśmy poległych 9. górników z Wujka oraz ponad setki zamordowanych w Stanie Wojennym…

Fiatowiec
http://pressmix.eu
  
marcus
01.06.2014 13:52:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1854447
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdjęć:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
08.06.2014 16:30:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1860479
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Przebierańcy na pogrzebie Jaruzelskiego? Kim są ludzie trzymający sztandar?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ ZDJĘCIA. DARMOWA REJESTRACJA


Ludzie trzymający sztandar na pogrzebie Jaruzelskiego. Kim są Ci panowieŚląska brać górnicza jest wstrząśnięta obecnością górniczego sztandaru na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego!

Ludzie ze Śląska pytają, kim są Ci przebierańcy trzymający górniczy sztandar? To była delegacja górników, czy może wynajętych prowokatorów? Władze III RP chciały pokazać, jak bardzo ceniony był komunistyczny dyktator i nawet górników zwerbowały? Panowie wstydzą się przyznać z jakiej kopalni przyjechali, a może zapomnieli przeczytać, co jest napisane na sztandarze? Szukamy osób, które rozpoznają tych ludzi ze zdjęć. My nie zapomnieliśmy poległych 9. górników z Wujka oraz ponad setki zamordowanych w Stanie Wojennym…

Kwaśniewski, Komorowski i Wałęsa uciekali z kościoła przez zakrystię- Tę całą transmisję z kościoła oglądałem w telewizji. Jak wiadomo, historia lubi się powtarzać. Kiedyś nie wszedł do kościoła, jak zmarła mu matka. Był w Lublinie, stał przed kościołem, bo stanowisko nie pozwalało mu oddać ostatniego hołdu zmarłej matce – stał demonstracyjnie przed kościołem. Dzisiaj, na mszy w jego intencji, nie było urny z jego prochami. Po raz drugi można powiedzieć, jakby ten kościół go parzył. Po co więc to wszystko było? Trzech prezydentów uciekających na koniec mszy przez zakrystię, nie wychodzi głównym wyjściem… Źle się z tym wszystkim czułem, słuchając i widząc tę mszę — mówi o uroczystościach pogrzebowych gen. Wojciecha Jaruzelskiego historyk dr Lech Kowalski, autor biografii „Jaruzelski – Generał ze skazą”.

Górnik I na pogrzebie JaruzelskiegoTrudno nie zgodzić się z dr. Kowalskim, a mnie się wręcz wydaje, że władza chciała tą szopką pokazać, iż wszystko jej wolno. Jednak przekroczyli wszelkie granice i ludziom hamulce puściły. Przecież nie może być zgody na to, że zbrodniarza grzebie się z honorami! Podobno ta cała hucpa kosztowała budżet państwa 60 tys. w sytuacji, gdy nie ma pieniędzy na prace archeologiczne i odnalezienie ciał pomordowanych przez bezpiekę Żołnierzy Wyklętych na warszawskiej „Łączce”.

Górnik II na pogrzebie JaruzelskiegoJednak prowokacja, jakiej się dopuszczono podczas mszy i pogrzebu Jaruzelskiego przejdzie do historii jako nieudana akcja propagandowa władzy? Oglądając relację ze mszy, a później z pogrzebu agenta NKWD, przykuła moją uwagę szczególna delegacja ze sztandarem, bo byli to podobno górnicy. Oczy przecierałem ze zdumienia, bo znam setki górników i wiem, że żaden z nich nie zgodziłby się za żadne pieniądze uczestniczyć w pogrzebie mordercy 9. górników z Wujka. W tej sytuacji postanowiłem posprawdzać. Obdzwoniłem centrale górnicze i okazuje się, że nikt żadnej delegacji do Warszawy nie wysyłał na pogrzeb komunistycznego dyktatora. Zadaję zatem publiczne pytanie: kim byli Ci ludzie z prezentowanych zdjęć trzymający sztandar i podający się za górników? Oczekuję odpowiedzi od władz, a Was kochani Czytelnicy proszę o pomoc w identyfikacji tych osobników. Oni bowiem sami nie chcieli, lub wstydzili się przyznać, z jakiej kopalni przyjechali, a może zapomnieli przeczytać, co jest napisane na sztandarze? Co doskonale zostało uchwycone na filmie.

Górnik sztandarowy na pogrzebie JaruzelskiegoWarto też zadać sobie w tym miejscu pytanie za Adamem Słomką: „Dlaczego z naszych podatków przy aktywnym wsparciu ze strony Bronisława Komorowskiego i „gwarantów nienaruszalności zmowy Magdalenki”, tj. Kwaśniewskiego czy Wałęsy, tworzy się wrażenie, iż Jaruzelski był prezydentem RP – skoro naprawdę został wybrany dzięki postawie parlamentarzystów wybranych w niedemokratycznych wyborach z 4 czerwca 1989 roku, którzy zmieniając nazwę z PRL na RP umożliwili fałszowanie historii objawiające się twierdzeniem, że komunistyczny satrapa był demokratycznym prezydentem”.

Górniczy sztandar- To jest poniżające dla Rzeczpospolitej, by z honorami Wojska Polskiego żegnać sowieckiego pachołka, człowieka, który niszczył naród. Na ten grób powinniśmy splunąć i odesłać do nadawcy, czyli do Putina – podkreśla Wojciech Cejrowski i jednocześnie przypomina: „mówienie, że Jaruzelski był prezydentem Polski jest manipulacją. Jaruzelski był sowieckim oficerem i zdrajcą ojczyzny. Nigdy nie był generałem polskim, był szefem władzy okupacyjnej, sowieckiej ekipy montowanej siłą w Polsce”.Śląska brać górnicza jest wstrząśnięta obecnością górniczego sztandaru na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego! Ludzie ze Śląska pytają, kim są Ci przebierańcy trzymający górniczy sztandar? To była delegacja górników, czy może wynajętych prowokatorów? Władze III RP chciały pokazać, jak bardzo ceniony był komunistyczny dyktator i nawet górników zwerbowały? Szukamy osób, które rozpoznają tych ludzi ze zdjęć. My nie zapomnieliśmy poległych 9. górników z Wujka oraz ponad setki zamordowanych w Stanie Wojennym…

FiatowiecTYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


  
marcus
08.06.2014 16:37:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1860481
Od: 2014-5-4
Mój komentarz: Jaruzel, TW Wolski – Margulis [Z okazji pogrzebu - umieszczam trochę wspomnień o Jaruzelu. Świadkowie tych podstawień jeszcze żyją, a to w Szczecinie, czy Opolu, Warszawie czy Tarnowie. I - wobec porażającego a rozlewającego się bezprawia - "jeszcze milczą". TW Wolski dokończył żywota w domu "prawnie" zrabowanym rodzinie państwa Przedpełskich, to i świadkowie zdarzeń za parę lat się skończą. A "historycy współczesności" zachowują czujne milczenie, lub wymawiają się nadmiarem pracy.Czy to mogą być bajdy? Proszę Czytelników o naciski na uczciwszych ludzi z IPN-u, odważniejszych publicystów, by wreszcie te kruszące się świadectwa zebrali i krytycznie omówili. ] Relacje o Jaruzelu W.P. …To była tajemnica nie moja lecz Rodziny, o nim pisze także Piecuch. W Szczecinie mieszkał i pracował na stoczni Odra syn stajennego z majątku, który dzierżawili Jaruzelscy, on wychowywał się z młodym i prawdziwym Wojtkiem. Rozmawiałem z nim nieraz gdy tam bywałem, przy wódeczce, mówił o wszystkim, jak go UB straszyło utopieniem w Odrze, likwidacją rodziny gdy nie będzie milczał. Po wyjeździe na 12 lat z Polski, straciłem z nim kontakt, pewnie nie żyje… Co szkodzi by zbadać jego DNA (obecnego WJ), przebywa w szpitalu, więc żadna to trudność, czego NKWD nie przewidziało i by łapkę prawą do kamery pokazał, porozmawiać po łacinie, ( do dziś nie chce się spotkać ze swymi ponoć “kolegami” z Gimnazjum, dlaczego?), a DNA do porównania wziąć od jego zastraszonej i chcącej żyć jego “siostry” lub pobrać z grobu mamy, która z siostrą nie rozpoznały w nim syna i brata. Matka, krótko po tym zmarła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, a z “siostrą” nie utrzymuje do dziś kontaktów, bo i jakie? nic ich nie łączy tylko jej strach o życie. Jaroszewicz znał tę prawdę o nim i Kiszczaku, zginął wraz z żoną i resztą swych towarzyszy, bo pisarczyk za wcześnie coś bąknął. [ TW Wolski był Margulis" z domu syn szewca] Na dziś ujawnienie tego – po tym co się dzieje – jeszcze nie czas. …żydobolszewik, nkw-dzista,Wolski, nie polski śmieć, czy jak mu tam naprawdę, przypomni sobie kim jest tak naprawdę, bo swej roli w NKWD wyuczył się aż za dobrze. “Zapomniał” kim jest tak naprawdę i przypomni sobie, jak go “Młot” i “Huzar” z NSZ, wziął do niewoli, i miał tę swołocz bolszewicką natychmiast rozstrzelać, lecz z litości, z racji młodego wieku tego agenta NKWD, po 50 wyciorach na gołą du… puścił szczyla bolszewickiego wolno, bo nie wiedział, faktycznie kto zacz, kogo złapali i to był Jego wielki błąd. Trzeba było tę swołocz żydobolszewicką rozwalić. Ja temu bolszewikowi Wolskiemu, agentowi NKWD, już o tym przypomniałem, także to dlaczego w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach zniknęła /zmarła jego “matka” pani Jaruzelska po powrocie z zesłania, a zniknąć musiała bo nie rozpoznała w ogóle w Wolskim swego syna i musiała zniknąć, właścicielka majątku, którą b. dobrze osobiście znała moja Babcia, także właścicielka majątku na Kresach- Radziwiłłów, za co pojechała cała rodzina na Sybir. Znali i świadkowie znający prawdziwą rodzinę Jaruzelskich, odpowiedzi się nie doczekałem, tylko gróźb, jak będę za bardzo ciekawy. Mamy brat zwiadowca u Berlinga znał tego osobnika jako Wolskiego, człowieka NKWD i IW, przydzielonego im do pułku zwiadu przez sowietów, by mieli nadzór nad polskimi oficerami, sam był w stopniu porucznika, osobiście spalił 7 niemieckich czołgów, za co był odznaczany, zmarł 10 lat temu, w stopniu pułkownika. Ta swołocz Margulis była na tyłach frontu tylko 7 miesięcy, wszystko co piszą o nim to bzdury. Odznaczenia sam sobie nadawał, choć nigdy i nigdzie nie walczył na linii z bronią w ręku. Po wojnie „walczył” z patriotycznym Podziemiem. Berlin to on zobaczył gdy go tam zawieźli na przełomie czerwca/lipca 1945!!!! lecz medal za zdobycie sobie przyznał!!! Wujek/Brat Mamy, Sybirak/jechał na tę „wycieczkę zafundowaną przez Stalina w swe 15 urodziny, czyli 10.02.1940, dostał Bohatera Związku Sowieckiego za podgryzienie Niemcowi tętnicy szyjnej podczas szarpaniny, po ujęciu ich podczas zwiadu, wyrwaniu automatu i wystrzelaniu Niemców i po powrocie ze swymi żołnierzami za linię, co widzieli sowieci / dowódcy z okopów, za co go uhonorowali, za odwagę. To była rodzinna tajemnica, o której dowiedziałem się parę lat temu, on tego odznaczenia się wstydził choć to uratowało życie członków rodziny przed śmiercią/wywózką i rabunkiem po wejściu sowietów do Kałuszyna, który to “wyzwolili” , lecz o tym innym razem. Ps. W uzupełnieniu mogę tylko dodać, że miałem przyjemność znać osobiście jedną osobę z rodziny Jaruzelskiego, była to nieżyjąca już pani o nazwisku Siemiradzka. Otóż ta pani na początku lat siedemdziesiątych, albo nawet z końcem lat sześćdziesiątych twierdziła, że osobiście znała młodego Jaruzelskiego, jeszcze przed wywózką na Syberię. Człowiek, który powrócił jako Jaruzelski do Polski w niczym w/g niej nie przypominał tamtego. Ponadto jak twierdziła zerwał wszelkie kontakty z rodziną.
  
Electra12.07.2020 23:29:36
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POGRZEB GEN. WOJCIECHA JARUZELSKIEGO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny