NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POLSKA WYPŁACI EMERYTURY OCALAŁYM Z HOLOCAUSTU MIESZKAJĄCYM ZAGRANICĄ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Polska wypłaci emerytury ocalałym z Holocaustu mieszkającym zagranicą

  
marcus
11.06.2014 11:11:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862522
Od: 2014-5-4
Obrazek
Polska wypłaci emerytury ocalałym z Holocaustu mieszkającym zagranicą
Za Raphael Ahren, Times of Israel tłum. goniec.net

Zmiany proceduralne umożliwią ok. 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia na złożenie wniosków o zapomogę miesięczną w wysokości ok. 135 USD.

Polska ułatwiła ocalałym z holocaustu i innym ofiarom nazistowskich i sowieckich prześladowań składanie wniosków o miesięczne świadczenia, co pozwala dziesiątkom tysięcy osób mieszkających w Izraelu a posiadających polskie korzenie na otrzymanie pierwszych świadczen już od lata przyszłego roku – dowiaduje się Times of Israel.

Niedawno władze w Warszawie zmieniły przepisy prawa zezwalając polskiemu Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na transferowanie miesięcznego świadczenia w wysokości ok. 100 euro dla osób, które nie mieszkają w Polsce i nie mają konta w polskim banku.

Uprzednio osoby pochodzenia polskiego o uznanym statusie weterana lub ofiary prześladowań, mogły dostawać takie świadczenia jedynie wówczas, kiedy miały konto bankowe w Polsce, lub znały w Polsce osobę chętną do transferowania im tych środków. Jedynie garstka mieszkających poza Polską – ok. 50 osób – pobierała w ten sposób te świadczenia.

Jak się szacuje, ok. 50 tys. Izraelczyków może skorzystać z nowych przepisów, które już w przyszłym roku wejdą w życie, liczba takich osób w innych krajach jest trudna do ustalenia.

- To co zmieniło się w tych przepisach to, że władze polskie, zwłaszcza zaś te odpowiedzialne za zabezpieczenia socjalne będą mogły transferować świadczenia weterańskie do wnioskodawców mieszkających gdziekolwiek na świecie na koszt Polski. – wyjaśnia Sebastian Rejak, specjalny delegat polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych do kontaktów z diasporą żydowską. – W skrócie, kwalifikująca się osoba mieszkająca w Izraelu, lub ktoś, kto ucierpiał podczas II wojny światowej pod okupacją niemiecką i/lub sowiecką, będzie mógł dostawać miesięczne świadczenia bezpośrednio na swe konto w kraju zamieszkania. Do tej pory trzeba było mieć konto w polskim banku, lub też upoważnić kogoś mieszkającego w Polsce do pobierania świadczenia. Obecnie sytuacja będzie wyglądała inaczej – powiedział we wtorek w Jerozolimie Rejak w wywiadzie dla The Times of Israel.

- Otrzymywaliśmy głosy od ludzi z całego świata, którzy byliby zainteresowani uzyskaniem statusu weterana lub osoby prześladowanej, ale przeszkodą – z ich punktu widzenia – była kwestia kont bankowych i transferów pieniężnych – wyjaśnił. – Stare procedury były uciążliwe dla wielu potencjalnych wnioskodawców” – dlatego rząd polski postanowił przejąć na siebie finansowe obciążenia konieczne dla przeprowadzenia operacji bankowych i transferu pieniędzy do osób spoza Polski jak również zrezygnował z wymogu posiadania polskiego adresu.

Rejak dodał, że nie może powiedzieć ile osób będzie mogło skorzystać z nowych regulacji, ale stwierdził, że możliwe, iż kwalifikować się będą tysiące. – Kwestia w tym ile z nich będzie zainteresowanych, ale nie widzę powodu, dla którego ktoś, kto się kwalifikuje miałby nie złożyć wniosku”.

Nowe przepisy zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego; zaczną od października obowiązywać w przypadku obywateli Unii Europejskiej, a od kwietnia 2015 roku, w przypadku osób mieszkających w pozostałych krajach świata.

-Waga tej decyzji polega na tym, że po raz pierwszy rząd polski wyciąga rękę do tej konkretnej grupy osób – skomentował Bobby Brown – odchodzący dyrektor Project Heart (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce) – wspólnej inicjatywy izraelskiego rządu oraz Agencji Żydowskiej, która niedawno zawiesiła działalność z uwagi na brak funduszy. – W moim odczuciu Holocaust w wielu aspektach jest wspólnym doświadczeniem. Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju”

Brown, który współpracował w tej sprawie z rządami Polski i Izraela, powiedział, że znaczącą rolę w przeprowadzeniu zmian odegrał izraelski minister ds. emerytów Uri Orbach

Kto może się zakwalifikować do miesięcznych świadczeń?

Każdy obywatel polski, który ucierpiał w rezultacie okupacji nazistowskiej – będąc w obozie śmierci, pracy, lub przejściowym, bądź też ukrywał się – to samo dotyczy kolejnej okupacji – sowieckiej – do roku 1956 może ubiegać się o miesięczne świadczenie. To samo dotyczy małżonków.

„Ta grupa kwalifikujących się świadczeniobiorców obejmuje osoby uwięzione, skierowane do kolonii karnych i gett, jak również deportowane wgłąb Związku Sowieckiego. Dodatkowa kategoria obejmuje dzieci zabrane rodzicom w celu eksterminacji lub germanizacji” – czytamy na stronie internetowej Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

” - Na przykład, żołnierz Armii Czerwonej, który – podczas marszu na zachód w czasie II wojny światowej – zatrzymał się w Polsce i poślubił polską obywatelkę lub obywatela, a następnie po wojnie wyjechał z kraju do Związku Sowieckiego może ubiegać się o to świadczenie – I jeśli poza Polską w Związku Sowieckim urodziło się dziecko – powiedział Rejak – i to dziecko nigdy nie otrzymało polskiego obywatelstwa, ale cierpiało jako dziecko polskiej rodziny w Związku Sowieckim to to dziecko – dzisiaj osoba dorosła może ubiegać się o status weterana wojennego lub osoby prześladowanej. Jego rodzice od dawna mogą już nie żyć, on sam nigdy nie był polskim obywatelem, ale wciąż może taki ktoś złożyć wniosek”

Według szacunków Browna ok. 50 tys. obywateli Izraela – w tym małżonkowie ocalałych z holocaustu, jak również urodzeni po wojnie w komunistycznej Rosji – mogą kwalifikować się do otrzymania świadczeń od rządu polskiego.

Wnioskodawcy będą musieli dostarczyć dokumenty, aby udowodnić swe prawa, ale Rejak twierdzi, że polski urząd do spraw kombatantów będzie uznawał wyciągi z archiwów takich jak wydawane przez muzeum holocaustu Yad Vashem, a nawet ustne świadectwa świadków.
„- Według mojej wiedzy, nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie – powiedział Rejak. – Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania świadczeń”.

Celem polskiego rządu jest „oddanie sprawiedliwości tym, którzy ucierpieli podczas wojny, tak właśnie postrzegamy naszą odpowiedzialność, jako troskę o tych ludzi – powiedział Rejak. Oczywiście, nie tylko Żydzi skorzystają z nowych przepisów. „Kryteria etniczne są tutaj bez znaczenia, ale działamy ze szczególnym wyczuleniem w przypadku Żydów ocalonych z zagłady, dlatego chcieliśmy poznać jak rząd Izraela widzi te sprawy. Podjeliśmy decyzję, że te poprawki odnosić się będą nie tylko do mieszkańców Unii Europejskiej, ale także wszystkich pozostalych krajów”.

Jednakowoż, dodał Rejak, Polska „zdecydowanie” ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holocaustu. – Cytując Elie Wiesela: nie wszystkie ofiary były Żydami, ale każdy Żyd był ofiarą, Dlatego ofiary żydowskie – gdy mówimy o II wojnie światowej – muszą być traktowane ze szczególną uwagę – co nie zmienia faktu, że ich status prawny jest taki sam – jest to kwestia wrażliwości i wyciągnięcia ręki.”

Kiedy nowe przepisy wejdą w życie w kwietniu, władze polskie poinformują wnioskodawców czy kwalifikują się do miesięcznych świadczeń i w takim przypadku będą musieli oni wypełnić dodatkowy formularz zanim Polska zacznie transferować im pieniądze.

- Sądzimy, że przykład Polski będzie precedensem dla innych krajów. I zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by inne państwa poszły za tym przykładem – powiedział Brown. Mimo, że nie pracuje już dla projektu HEART, Brown zapewnia, że będzie kontynuował poszukiwanie dróg pomocy ofiarom holocaustu i ich spadkobiercom w odzyskaniu własności w Polsce, która została rozszabrowana podczas ery holocaustu.

Powołany do życia w 2011 roku z zadaniem pomocy w odzyskaniu zagrabionej własności pierwotnym właścicielom i ich zstępnym Projekt HEART został na początku bieżącego miesiąca włączony do izraelskiego Ministerstwa ds. Emerytów i gdzie nadal będzie funkcjonował przy ograniczonych środkach.

Brown powiedział również, że pragnąłby aby izraelski National Insurance Institute zaczął wypłacać miesięczne świadczenia ludziom uznanym z „sprawiedliwego wśród narodów świata” przez Yad Vashem. „Byłoby to spłacanie długu, jaki mamy wobec tych osób”.

Jak można się było domyślać, Warszawie spodobał się pomysł. „Jeśli rząd Izraela w jakimś czasie w przyszłości postanowi wypłacać emerytury Polakom, którzy ocalili Żydów podczas holocaustu – powiedział Rejak – byłoby to docenione nie jako quid pro quo, ale jako hojny gest”
Napisane przez Raphael Ahren – Times of Israel
Opublikowano w Teksty Goniec.net
  
marcus
11.06.2014 11:22:59
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862536
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
17-letnia Marysia Sokołowska publikuje swój manifest

Pojawienie się na okładce „wSieci” 17-letniej Marysi Sokołowskiej, która nazwała premiera Donalda Tuska zdrajcą, wywołało medialną burzę. Głos w sprawie zabrali m.in. Jan Filip Libicki, Robert Mazurek, Łukasz Warzecha i Mariusz Karnowski. Dziewczyna na łamach tygodnika opublikowała swój manifest. O co ma żal 17-latka?
Marysia Sokołowska opublikowała swój manifest w tygodniku „wSieci” .

Manifest 17-letniej licealistki z Gorzowa Wielkopolskiego to dziesięć rozwiniętych, uargumentowanych zarzutów. Wypunktowane powody nazwania premiera zdrajcą pokazują rozżalenie i złość nastolatki:
„Odebrał mi perspektywy”,
„Nie szanuje Polski”,
„Nie dba o rodziny”,
„Wspiera zakłamywanie historii”,
„Pozwala na propagowanie ideologii gender”. Stronicowy tekst opublikował tygodnik „w Sieci”, a 17-letnia Marysia Sokołowska trafiła na okładkę najnowszego numeru gazety.

Jakie są podstawowe zarzuty nastolatki względem Donalda Tuska?

W pierwszym punkcie, zatytułowanym „Pan Premier odebrał mi perspektywy”, Sokołowska obwinia szefa rządu za zawodową sytuację młodych ludzi.
„Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania, nie potrafią znaleźć sobie miejsca na polskim rynku. Nie mogą się przebić przez sieć układów i znajomości” – pisze Sadowska, obarczając Tuska winą za masową emigrację.

Nastolatka stwierdza również, że „Pan Premier nie szanuje Polski”, a jako dowód na ten zarzut przedstawia słowa Donalda Tuska z 1987 roku, kiedy to dla magazynu „Znak” powiedział, że „Polska do nienormalność”.

Sokołowska stwierdza dalej, że przez premiera ma długi. „Nikt mnie nie pytał o zgodę, zadłużając kraj w sposób bezmyślny i histeryczny” – pisze.

Wśród dalszych zarzutów pojawia się też „niedbanie o rodzinę” i „propagowanie ideologii gender”. Marysię Sokołowską „martwi widmo katastrofy demograficznej” i to, że „rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej, która zachęcałaby młodych ludzi do powiększania rodzin”. Nie podoba jej się też „narzucanie seksualizacji dzieci i młodzieży” przez „lansowanie wrogiej ideologii gender”.
17-latka jest też aktywna na Twitterze

17-latka pisze też, że „pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie” i jako wyjaśnienie tego punktu podaje utrzymywanie „dobrych kontaktów z Angelą Merkel i innymi przywódcami Unii Europejskiej”, zamiast twardej walki przeciw „wrogiemu nam projektowi gazociągu po dnie Bałtyku”.

Dwa kolejne punkty manifestu 17-letniej Marysi Sokołowskiej to odniesienia do „zakłamywania historii” i braku chęci wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. „Jestem oburzona faktem, iż Pan Premier brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992, podczas gdy rząd ten chciał ujawnić byłych działaczy komunistycznych, by oczyścić politykę”. Poza tym, według nastolatki, „dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej” zasługuje na miano „zdrady narodowej”.

W przedostatnim punkcie swojego manifestu Sokołowska komentuje sprawę „udaremnienia” odwiertów geotermalnych w Toruniu. „Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały przecież one służyć Polsce” – pyta retorycznie.

Ostatni zarzut Sokołowskiej to „kultura osobista premiera”, która wg niej pozostawia wiele do życzenia. „Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich” – pisze nastolatka i przytacza przykład „wyśmiania publicznego starszych pań z Rodziny Radia Maryja”.

Maria Sokołowska manifest kończy prośbą do Polaków o „modlitwę do Boga Wszechmogącego za naszą Ojczyznę”.

Licealistka stała się znana dzięki wizycie premiera Donalda Tuska w Gorzowie Wielkopolskim. To tam, podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi, zapytała premiera „dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski”. Tusk odparł jedynie: „widzę, że macie poczucie humoru” i wszedł na spotkanie. Sprawa odbiła się echem w mediach, a premier jeszcze raz pojechał do Gorzowa, by spotkać się z uczniami.

Teraz o całej sprawie na łamach „wSieci” mówi sama zainteresowana. Jak przyznaje, nie odczuwa popularności i stara się „być taka, jaka była”. – Staram się być sobą. Nadal służyć Bogu, ludziom i Polsce – mówi.

Przyznaje jednak, że jest mocno atakowana w sieci. – W internecie pojawiają się straszne obelgi na mój temat. Nie wiem nawet, kto to pisze, ponieważ są to często anonimowi ludzie. Pojawiają się wrogie komentarze, a pytania skierowane do mnie (…) obrażają nie tylko mnie, ale Pana Boga, naszą ojczyznę i wielu dobrych ludzi – podkreśla.

(op;RC)TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
11.06.2014 11:31:41
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862546
Od: 2014-5-4
To wszystko potwierdza tylko, że ten nie-rząd i stojący na jego czele Tusk oraz Komoruski to parszywi zdrajcy – wrogowie Narodu Polskiego.
Kto głosował i kiedy za taką ustawą w Sejmie? Ci co byli za – sa zdrajcami! Potrzebna jest ich lista podana do publicznej wiadomości. To już zostało zdecydowane aby okradać Polaków sumarycznie na około 7 mln euro miesięcznie + koszty transferu tych pieniędzy wysyłanych indywidualnie do każdego odbiorcy.
Każdy to widzi a nawet myślący nastolatkowie jak Marysia Sokołowska.

Ta decyzja to faktyczne jakby przyznanie się, że byliśmy mordercami jak Niemcy – naziści!
Cały świat tak odbierze te informację. Robią z Nas Polaków morderców Żydów.

Przecież my nic nie jesteśmy winni aby wypłacać te pieniądze, gdyż my – jako naród – nie mordowaliśmy Żydów.
Wiadać, że zasiadający w kne-Sejmie Żydzi ze zdrajcą Tuskiem oraz Komoruskim uważają, że jak można kogoś obrabować w Świetle ustanowionego przez nich prawa to czemu by nie. Każdy pretekst jest dobry. Działają podstępnie i w ukryciu! Taka jest talmudyczna-przestępcza mentalność.

Dlaczego nikt nie wypłaca ofiarom polskiego holocaustu – Polakom – i ich dzieciom? Powinni to wypłacać Niemcy, Rosjanie i Izrael – gdyż to Żydzi mordowali Polaków po II WS w Polsce i robią to do dziś. Należałoby do tych krajów dołączyć Anglię i Francję jako te co zdradziły Polskę w 1939 roku i nie wywiązały się z zobowiązań sojuszniczych i doprowadziły tym samych do holokaustu ludności żydowskiej i Polaków.

Pisanie, że „Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju” jest bezczelnym kłamstwem. To Niemcy napadły na Polskę wraz bolszewicką Rosją i to te kraje powinny wypłacać te odszkodowania.

Tak przy okazji – Polacy jesteście sami winni temu co was spotyka – wybraliście zdrajców, morderców, złodziei i kłamców aby Wami rządzili to musicie cierpliwie to zności aż Was zepchną do rynsztoka i wdepczą w ziemię. Taki jest ich cel i konsekwentne działania a jeśli tego nie widzicie to tylko świadczy o głupocie. Dobrze Wami steruja poprzez wrogie rynsztokowe media wesoły w swoim interesie a Wy je kupujecie i ich wzbogacacie.


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


A Polakom wciąż trudno odzyskać odszkodowania od niemieckich ludobójców za miliony zamordowanych bestialsko polskich obywateli, w tym celowo likwidowaną polską inteligencję humanistyczną i techniczną, za zrujnowaną Warszawę, zniszczone polskie miasta i wsie, zrujnowaną polską gospodarkę i zrujnowany polski przemysł, w tym przemysł obronny i lotniczy. Niemcy potrafią grać kwestiami żydowskimi. Obserwują reakcję Polaków na wysuwane roszczenia. Im też pewnie marzyłyby się rekompensaty, chociażby za odebrane im budynki… po KL Auschwitz-Birkenau. Niemcy, ofiary nazistów…

Pytałem po jaką cholerę Prezydent Bronisław Komorowski pojechał do Normandii obchodzić siedemdziesiątą rocznicę D-Day? Pytałem i dostałem odpowiedź: otóż pojechał on tam po to, by prezydent Francji Franciszek Hollande mógł mu (a za jego pośrednictwem wszystkim Polakom) wyjaśnić, że Niemcy byli ofiarami nazistów, którzy wciągnęli ich do wojny. Nie powiedział co prawda kto naszych zachodnich sąsiadów do tej wojny wciągnął, ale to wydaje się jasne…

Swego czasu na internetowych stronach ruskiego ministerstwa wojny wisiał tekst niejakiego Siergieja Kowalowa „Wymysły i falsyfikacje w ocenie roli ZSRR w przeddzień w początkach drugiej wojny światowej”, w którym autor wprost pisze, że to Polska ponosi winę za wybuch wojny bo nie chciała się zgodzić na „umiarkowane” żądania strony niemieckiej. Podobne zdanie ma Erika Steinbach, która stwierdziła na posiedzeniu CDU/CSU latem ubiegłego roku, że Hitler napadł na Polskę sprowokowany ogłoszeniem przez nasz kraj mobilizacji. Gdyby nie to, żadnej wojny by nie było. Przypomnę, że CDU/CSU wchodzi w skład tej samej frakcji europarlamentarnej co nasza przewodnia siła a słów Steinbach broniła sama kanclerz Merkel, która nie dostrzegła powodu, by się od nich odciąć.

Zostawmy jednak Niemców i Ruskich a skupmy się na skandalicznych słowach francuskiego prezydenta. Nie wiem, jak powinien zachować się po nich Bronisław Komorowski, nie wiem, czy lepiej by było gdyby wstał i kopnął go w dupę czy też może po prostu wyszedł. Nie zrobił żadnej z tych rzeczy. Może słusznie, może język dyplomacji tego wymaga, może po cichu i poza zasięgiem kamer zrugał Hollande’a. Jednak słowa o Niemcach jako ofiarach padły publicznie i publicznie powinny zostać sprostowane. Nie zostały. Podobnie jak coraz częściej pojawiające się frazy o „polskich obozach koncentracyjnych/zagłady”, które sączone przez główne światowe media powoli – zgodnie z Goebbelsowską zasadą o kłamstwie powtarzanym tysiąc razy – stają się prawdą.

A za tą prawdą pojawiają się coraz bezczelniejsze żądania wypłaty gigantycznych odszkodowań za utracone mienie słane przez środowiska związane z „holocaust industry”, które już nawet nie są śmieszne – są żałosne. Z jakiej racji Polacy, którzy razem z Żydami Niemcy przeznaczyli do eksterminacji (tak, Niemcy, a nie żadni przybyli z kosmosu naziści, którzy zniknęli w chwilę po podpisaniu kapitulacji 8 maja) mają płacić za nie swoje winy? Ano z prostej – skoro sam Prezydent Rzeczypospolitej nazywa nas „narodem sprawców”, skoro jego tragicznie zmarły poprzednik blokuje wyjaśnienie zbrodni w Jedwabnem doprowadzając swoją decyzją do tego, że to Polacy są ciągle o nią obwiniani, mimo że na ich sprawstwo (kierownicze) nie ma żadnych dowodów to trudno się dziwić, że faktyczni winowajcy podnoszą głowy i są coraz bardziej bezczelni i pewni swojej bezkarności.

A w ślad za nimi idą głowy trzęsących Europą państw udzielając publicznej absolucji „pierwszym ofiarom nazistów”. Nie pamiętam kto to powiedział: „Kiedy Niemcy uznają się za ofiary II wojny światowej ich sąsiedzi powinni zacząć się bać” – ale chyba właśnie nadeszła pora by zacząć patrzeć na zachód z większą ostrożnością…
Alexander Degrejt
Napisane przez: Alexander Degrejt

http://3obieg.pl/niemcy-ofiary-nazistow
  
marcus
11.06.2014 11:42:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862548
Od: 2014-5-4
„Polska” nie podejmuje żadnych decyzji. Jest knesejm, knesenat , p.Rezydent, „rząd” itd. Decyzje są podejmowane imiennie. Wobec tego, kto ? Tusk, Komorowski, Piechociński, czy wszyscy razem ? To jest zła wiadomość, ale ma jedną dobrą stronę. Ciekawe jak przyjmą ją głodujący i pozbawieni dostępu do opieki medycznej emeryci, Polacy mający niskie płace, albo w ogóle pozbawieni roboty ? No przecież Bronisław Komorowski oświadczył światu, że Polska jest „narodem sprawców”. Do było do przywidzenia przy tym nierządzie i prezydenturze! Czy KTOŚ zaprotestuje?? Nie, bo zaraz go okrzykną antysemitą! Przyrzekli zniszczyć nasz kraj i to robią konsekwentnie od lat! No to mamy już owoce Okrągłego stołu. Decyzje podejmowali komuniści z obywatelami traktującymi Polskę jak Ziemię pieniężną; Michnikiem, Geremkiem, Kuroniem, etc.. o po to Obama przyjechał do Polski? Choć z drugiej strony Dakowski na swoim portalu sugeruje, że w Polsce był jeszcze ważniejszy, tajemniczy „ktoś”?. Do tego 64 mld$ za majątki zostawione w Polsce. Żeby wystarczyło, w ministerstwie finansów trwają prace nad wprowadzeniem katastru . Oczywiście nie tylko nad katastrem. Rząd PO-PSL, za aprobatą Komorowskiego chce opodatkować wszystko, co się rusza. Oto cena „wolności” 89 i warunki dopuszczenia do NATO. W przygotowaniu opłaty za prawa autorskie do chrześcijaństwa od 966r. bo wrzód na Palestynie musi mieć żywiciela. Oto wymierne skutki dialogu KK z judaizmem. Co na to partia opozycyjna ? ano nic!!! Chyba chcielibyśmy znać stanowisko Jarosława Kaczyńskiego. Może on uważa, że wszystko jest w porządku. Brak reakcji ze strony PIS-u też jest reakcją, właściwie mówiącą wszystko. Pod tym adresem jest imienny wykaz, kto jak głosował :

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Tzw. „Patrioci” z PiSu głosowali wszyscy za wyjątkiem jednego posła za!!!!. Mam nadzieję, że da to do myślenia wszystkim głosującym na tą partię. Na pohybel żydokomunie po wsze czasy. Drodzy panstwo, nie ma sie co drobno szczypac – to co pisal niedawno mistrz Michalkiewicz, ze dogadali sie za naszymi plecami w sprawie haraczu 65 000 000 000 dolarow, w swietle tych nowych przepisow stalo sie niestety nasza tragiczna rzeczywistoscia.
Prosze policzyc:
135 dolarow x 50 000 zainteresowanych Izraelczykow = 6 750 000 dolarow miesiecznie!!!!!!!!!!!!!!!

6 750 000 dolarow miesiecznie bedziemy placic nie wiadomo w imie czego!!!
Rozboj w bialy dzien!!! Jeden poseł – Szarama Wojciech z PiS-u byl przeciwko temu lajdactwu. Nowa targowica jawnie zdradza i niszczy Polskę we wszystkich możliwych płaszczyznach, a Polacy w przeważającej większości jak mieli, tak dalej mają ślepia szeroko zamknięte.

Przysłowiowy struś, który chowa głowę w piasek nie uratuje ani głowy, ani tym bardziej tyłka.

Lemingi i tchórze! to do was kieruję tą przestrogę. Stronnictwo ŻYDOWSKO – AMERYKAŃSKIE coraz bardziej nabiera politycznego znaczenia. To tzw. „patriotyczne” PiS tą ustawę zgłosiło w KneSejmie i poza jednym posłem głosowało za. Przeciw w sumie było tylko dwóch posłów.Za : PiS 126, PO (wszyscy za ) 196 i pomniejszych głosów : 112.Glosy przeciw : 2 sztuki!!!-w tym z PiSu-poseł Szarama i niezrzeszony Wipler. Nie głosowało 24 posłów. Oto „nasz polski” kneseparlament..psia mać…!!! Na emerytury nie ma i na renty, chyba że delikwenci są z innej gmyny, więc i dla nas nie będzie tych świadczeń weterańskich. Jak nie zabiorą to nie dadzą. Tym bardzie, że ściągnęli wpłaty z OFE, a na wypłaty dla nas i tak i tak, nie było by. Banki by pochłonęły pieniądze, tak jak chłoną nietrafnie inwestując do kuzyna.
To jest już jawna wojna o pieniądze, więc trzeba równie zdecydowanie przejmować. (Chazarski)Skok na kasę podatnika. ZUS nakłada składki na rodziny przedsiębiorców. Jeśli prowadzisz firmę, a Twoja żona zajmuje się w tym czasie dziećmi, bądź zaparzy kawę, ZUS może uznać to za współpracę w prowadzeniu działalności gospodarczej i nakaże opłacenie składek. To nie żart. W ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych pojawiło się nowe pojęcie „osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą”.

Według ustawy, jeśli małżonek, dzieci, rodzice, dzieci drugiego małżonka, dzieci przysposobione, macocha bądź ojczym pozostają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i udzielą pomocy w prowadzeniu firmy zostaną opodatkowani jak przedsiębiorca.

Za każdą „współpracującą” osobę ZUS zażąda składek w wysokości 1042,46 zł miesięcznie. „Za współpracę przy prowadzeniu działalności może zostać uznana każda pomoc przy jej wykonywaniu. Nie ma przy tym znaczenia ani okres, przez który taka pomoc jest udzielana, ani wymiar czasu pracy, ani też wiek osoby współpracującej” – czytamy na zus.pox.pl. Dziecko zrobi Ci kanapkę – zostanie na nie nałożona składka!

Co się stanie, gdy postanowimy obejść przepisy i zatrudnimy żonę na 1/10 etatu z wynagrodzeniem 400 zł brutto? Składki na ubezpieczenie wyniosłyby wtedy 159,42 zł, lecz zapłacić trzeba będzie i tak 1042 zł, bo ZUS potraktuje ją jako osobę współpracującą. Inaczej byłoby, gdyby nie łączyły nas z nią więzy rodzinne.

Okazuje się, że „osobą współpracującą jest zarówno np. córka zatrudniona u ojca-przedsiębiorcy na podstawie umowę o pracę, jak i żona, która pomaga przedsiębiorcy nieodpłatnie, nie będąc związaną z mężem żadną umową”. Ps. Co to znaczy: „W ustawie … POJAWIŁO SIĘ nowe pojęcie …”???? To znaczy, że nasi posłowie tak zadecydowali. Domyślam się, że głosowali za tym zgodnie wszyscy socjaliści, a więc PO, SLD, PSL i PiS. To nie „draka” jak piszą niektórzy, to cd. demontażu Polski. Kwalifikująca się moim zdaniem pod sąd wojenny jako perfidnie zaplanowana i gotowa do realizacji ZDRADA ŻYWOTNYCH INTERESÓW NARODU POLSKIEGO!. I nie ma w tym ani jednego zbędnego słowa. CO do żydów i ich „instytutu” to w zasadzie wystarczy dobrze posmarować i nawet Murzyn stanie się nie tylko żydem ale z tak udokumentowaną historią (wraz ze świadkami i stosownymi „papierami własności”) że mucha nie siada.Zaś za tekst cytuję „Wnioskodawcy będą musieli dostarczyć dokumenty, aby udowodnić swe prawa, ale Rejak twierdzi, że polski urząd do spraw kombatantów będzie uznawał wyciągi z archiwów takich jak wydawane przez muzeum holocaustu Yad Vashem, a nawet ustne świadectwa świadków. Według mojej wiedzy, nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie – powiedział Rejak. – Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania”. „Miszczu” Rejak już nie powinien zawisnąć za jajca, ale „oglądać panoramę” z wysokości kamiennego kaktusa wsadzonego mu w doope! Tak sobie żyję, i obserwuję, że rok do roku na uroczystościach „ku pamięci” przybywa naocznych świadków czy też ofiar holokaustu/holokitu. Chyba te „6 mln” z prochu z powrotem w ciało się zamienia. Cuda, cuuda ludzie… Ale ta ustawa to majstersztyk. Jestem ciekawy ile wypływa z kraju gotówki na takie godzące zdrowemu rozsądkowi i logice wynalazki. Ludzie k…wa w kolejkach do lekarza zdychają bo czekają 6 miechów albo dłużej na wizytę a tutaj bonusy rozdają żydobolszewikom i innym parchom co nieproszeni się zapuścili w te rejony. A w sejmie cichosza! Cicho sza! nawet nie znajdzie się jeden taki odważny, który walnie pięścią z mównicy w jej blat i krzyknie „Basta!” Tchórze śmierdzące…. Tajne obrady sejmu…
  
marcus
11.06.2014 12:06:25
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862575
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Bobby Brown, odchodzący dyrektor Project HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce) tak komentuje postawę Polski.

Waga tej decyzji polega na tym, że po raz pierwszy rząd polski wyciąga rękę do tej konkretnej grupy osób. W moim odczuciu Holocaust w wielu aspektach jest wspólnym doświadczeniem. Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju.

Nas szczególnie uderzają słowa „Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju”. Tworzą one nie tylko niebezpieczny precedens (Polacy mogą zostać uznani za współwinnych Holocaustu) ale też zakłamują historię: II RP podczas niemiecko-sowieckiej okupacji realnie nie istniała, jej terytoria były częściowo włączone do Rzeszy, częściowo utworzono z nich Generalną Gubernię a częściowo – włączone do ZSRR.

Ale to nie koniec, bo odszkodowania mogą otrzymać nie tylko poszkodowani w wyniku Holocaustu, ale też żołnierze Armii Czerwonej. Mówi o tym Sebastian Rejak, specjalny delegat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski do kontaktów z diasporą żydowską.

Na przykład, żołnierz Armii Czerwonej, który – podczas marszu na zachód w czasie II wojny światowej – zatrzymał się w Polsce i poślubił polską obywatelkę lub obywatela, a następnie po wojnie wyjechał z kraju do Związku Sowieckiego może ubiegać się o to świadczenie I jeśli poza Polską w Związku Sowieckim urodziło się dziecko i to dziecko nigdy nie otrzymało polskiego obywatelstwa, ale cierpiało jako dziecko polskiej rodziny w Związku Sowieckim to to dziecko – dzisiaj osoba dorosła może ubiegać się o status weterana wojennego lub osoby prześladowanej. Jego rodzice od dawna mogą już nie żyć, on sam nigdy nie był polskim obywatelem, ale wciąż może taki ktoś złożyć wniosek. Zastanawiający jest brak w tekście strażników obozów, poszkodowanych podczas ich funkcjonowania i wyzwalania. W końcu też pasują do definicji „osób nie będących obywatelami RP a pokrzywdzonymi podczas holocaustu/holokitu.” Prawdopodobnie będziemy też płacić bandziorom z UPA, którzy uciekli lub byli przesiedleni, a potrafią udowodnić że byli poszkodowani przez Niemców, Polaków, Rosjan, Żydów itd. To już nie jest głupota, to jawne draństwo. Wpuszczana przez zdrajców Bestia pożera Polskę.

Nikczemność odpowiedzialnych za ten haniebny stan jest porażająca.
Nikczemność tych, którzy przyłożyli swoją rękę naciskając przycisk z napisem „za” jest porażająca.

Nigdy nie oddam głosu na żadną z tych osób, które głosowały za tą ustawą.

To co się stało jest rzeczą straszną i tragiczną, musimy do końca mieć tego świadomość, musimy już teraz zdawać sobie sprawę z dalekosiężnych skutków tego parszywego wydarzenia. Czy JKM zabrał głos w sprawie?
Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć to proszę o informację.

Czy ktoś z liderów RN zabrał głos w sprawie?, proszę o informację

Nie spodziewam się niczego dobrego po Arturze Zawiszy, interesują mnie pozostali. Czy KEP zabrała głos w sprawie, ciekawy jestem opinii. Do organizmu, który zwie się Polska wprowadziły się gronkowce złociste, tuskowce blade i inne pasożyty. Odtąd mają swego żywiciela. ZUS wypłaci emerytury obywatelom obcych państw poszkodowanych w wyniku Holocaustu?/holokitu?

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Poniżej publikujemy treść wszystkich wspomnianych pism posła Wiplera:TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
[urlhttp://www.wipler.pl/wp-content/uploads/2014/06/Wniosek-do-ZUS-o-dost%C4%99p-do-informacji-publicznej-ws.-%C5%9Bwiadcze%C5%84-dla-Polak%C3%B3w-za-granic%C4%85.pdf[/url] To co się wydarzyło jest kpiną i szyderstwem z Nas, jest kpiną i pogardą dla „logiki”.

Po ustanowieniu tego haniebnego aktu jawnej alogicznej niesprawiedliwości droga wolna do dalszych bandyckich działań, już mogą dowolnie robić wszystko co zechcą. Boże Królu Świata!, zlituj się nad Polską, zechciej łaskawie obronić naszą Ojczyznę, wybacz nam nasze grzechy zaniedbania i pokaż nam jak mamy postępować.
Duchu Święty oczyść zatrute umysły sprowadzające kraj ku przepaści.
Jezu Chryste zmiłuj się nad nami! Amen. Dotyczy to wszystkich ubeków i ich pomiotu, w pierwszej kolejności. Tu jest lista targowiczan i dwóch sprawiedliwych(przynajmniej w tej sprawie) oraz nieobecnych nieusprawiedliwionych(tylko nadzwyczajne przyczyny losowe usprawiedliwiają nieobecność w tym arcyważnym głosowaniu)TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

to nie targowiczanie, tylko posłowie polskiego parlamentu.

Dlaczego oni tak zagłosowali?

Dlatego, że każdy z nich chciał zachować twarz poprawności politycznej.

Gdyby tak nie uczynili, to przy następnych wyborach parlamentarnych straciliby miejsca na listach wyborczych, co wiązałoby się z ich niebytem politycznym.

A przecież oni są z zawodu „parlamentarzystami”, czyli robią wokół siebie z każdego tematu ble-ble albo „parle-parle”, czyli gadu-gadu.

Za chwilę nikt nie będzie się ich o to pytał, a gdy przyjdzie co do czego, to zawodowy ble-ble-dziennikarz i ble-ble-uczony w piśmie (adwokat, czy nauczyciel akademicki zajmujący się zagadnieniami prawniczymi) powiedzą nam, że ten stan prawny wynika z woli USTAWODAWCY, bo ustawodawca… I tylko Trybunał Konstytucyjny będzie się zastanawiać czy to zgodne z Konstytucją…

Oczywiście, że to co wcześniej napisałem zaprzecza temu co napiszę teraz, bo tak naprawdę to w parlamencie siedzi armia sabotażystów suwerennej Polski.

Ci ludzie już tylko za to jedno głosowanie powinni być usunięci dożywotnio z ław poselskim.

Niestety!

Przy następnych wyborach to żmijowe plemię znowu będzie żebrać o znalezienie się na listach wyborczych, bo głosów wyborców i tak im nie będzie potrzeba, albowiem dobrze wiemy, że współczesny system wyborczy jest na tyle nowoczesny, że brakujące kandydatowi głosy z powodzeniem można dopisać w końcowym stadium ustalania oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą i zweryfikować na serwerach ruskich, niemieckich, żydowskich i amerykańskich cuzamen do kupy!!!

Jedyny sprawiedliwy POSEŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w sejmie RP (obok posła Szaramy z PiS-u) PRZEMYSŁAW WIPLER


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ ZDJĘCIA. DARMOWA REJESTRACJA


Poseł Wojciech Szarama
Obrazek
  
marcus
11.06.2014 12:23:31
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862587
Od: 2014-5-4
Ponoć Niemcy jakoby wymordowali podczas trwania II wojny światowej ponad 98% europejskich żydów, to komu oni w takim razie będą wypłacali te odszkodowania? Czyżby z prochu powstali po wojnie? Did Six Million Really Die? By Richard E. Harwood

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Douglas Reed

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

Nawet kara śmierci dla Żydów była wykonywana inaczej! Do XVI wieku wieszano ich głową w dół między dwoma psami. Życie żydowskie koncentrowało się nadal w gettach, zwłaszcza we wschodniej Europie. Jednocześnie kolejne państwa zaczęły znosić ograniczenia (m.in. 1786 Szwecja). Wśród Żydów europejskich powstały dwie przeciwstawne koncepcje: dążenie do asymilacji w miejscu zamieszkania oraz odrodzenia więzi narodowych i utworzenia własnego państwa (syjonizm). Jako przykład syjonizmu warto przedstawić propozycję, jaka została złożona Józefowi Piłsudskiemu przez przedstawiciela polskiej diaspory. Ceną za poparcie na arenie międzynarodowej polskich dążeń niepodległościowych miało być utworzenie Judeo – Polonii. Pomysł ten został odrzucony. Inni Żydzi, jak np. Róża Luksemburg, przyłączali się do ruchów komunistycznych propagujących ideę rewolucji ogólnoeuropejskiej i likwidacji granic. W ten sposób wyznawcy Jahwe nie byliby już pozbawieni swojej ziemi, a staliby się po prostu jednym z wielu narodów zamieszkujących Europę. Kolejny, zwyrodnialy sposob bezczelnego zydostwa na okradanie Polski i Polakow przy wydatnej pomocy zdradzieckiego „polskiego” rzadu. Swiadczy to tylko o tym, jak oglupieni i bezmyslni politycznie sa polscy wyborcy oddajacy glosy na… swoich wrogow. Kompletny idiotyzm! z neta: Tylko jakim prawem „polski” sejm, premier i prezydęt uchwalają złodziejską ustawę sprzeczną z konstytucją dotycząca obywateli obcej narodowości i obcego obywatelstwa? Skąd mają być pieniądze na te renty? Ile polskich rodzin zostanie dzięki temu pozbawionych środków do życia?
Jakim prawem największa ofiara II WŚ – Polacy, których zginęło kilkanaście milionów, mają płacić Żydom, którzy jak się okazuje byli dla Polaków takimi samymi zbrodniarzami jak Hitler i Stalin?
Polacy jako jedyny naród na świecie będzie musiał płacić renty swoim oprawcom!!!!! Ilu Polaków będzie musiało sprzedać swoje domy, żeby rząd Tuska z premierem Komorowskim mieli pieniądze na żydowskie renty??????
Hańba i ZDRADA!!!!! ks. Prof. Waldemar Chrostowski: O dialogu katolika z Żydami

……Co ich interesuje? Żydów interesuje hangada o przeszłości, opowiadanie o przeszłości, a to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to, co się wydarzyło, ważne jest to, jak się to opowiada, zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe: zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda; nie mówi się, co jest dobre: mówi się, co jest dobre dla Żydów; nie mówi się, co się wydarzyło: mówi się, co się wydarzyło, żeby to dobre było dla Żydów.
Otóż to jest mentalność, sposób myślenia ukształtowany przez tysiące lat. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu o zagładzie Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają z niego znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów.
W związku z tym dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem i typowy przykład tego mogą znaleźć księża w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełną odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.
Posuńmy się dalej. Kiedy wchodziliśmy w ten dialog, a w Kościele Katolickim w Polsce następowało to w połowie 80-tych lat, sądziliśmy, że wobec tej zagłady Żydów można wykazać wrażliwość. Upłynęło co prawda 40 lat od Drugiej Wojny. Pokolenie, które było świadkiem zagłady już powoli odchodziło, ale wydawało się, że Kościół powinien powiedzieć: współcierpimy z Wami, rozumiemy Was. Czyli myśmy pojmowali ten dialog w kategoriach etycznych, moralnych i duchowych. Bardzo szybko żeśmy zobaczyli, że te kategorie zupełnie nie interesują rozmówców. Oni mówili o tych samych rzeczach, ale w kategoriach politycznych, społecznych i ekonomicznych.
Kiedy więc my mówiliśmy, że współczujemy, to odpowiedź była: „a ile można by z tego zyskać?”. Ona nie była wręcz tak podawana, ale do tego się sprowadzała.
Niemcy w latach 50-tych i 60-tych zapłacili Izraelowi ponad 100 mld marek, dzięki czemu to państwo okrzepło, a kiedy źródło niemieckie wyschło, wtedy zaczęto szukać możliwości gdzie indziej. Oczywiście Izrael jest cały czas utrzymywany przez Stany Zjednoczone. Roczna subwencja bezzwrotna Ameryki na rzecz Izraela wynosi w/g źródeł oficjalnych 10 mld dolarów, a ponadto każdy Żyd mieszkający na terenie Ameryki jest opodatkowany na rzecz Izraela. Więc Izrael może się rozwijać. Myśmy wielu z tych rzeczy przedtem po prostu nie wiedzieli. Obracaliśmy się w kategoriach moralnych, a te kategorie moralne były przekładane na kategorie finansowe. Kiedy więc zaczęliśmy mówić o współczuciu, to współczucie również w Polsce zaczęto przekładać na żądania finansowe obliczone na około 65 mld dolarów. Zaczęto dawać do zrozumienia, że któregoś dnia ci, co współczują Żydom, muszą stać się sojusznikami w wywieraniu presji…

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

O dialogu z Żydami (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
11.06.2014 16:21:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862772
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Polskie odszkodowania za Holokaust. Prawdy i półprawdy.
Obrazek
Pomnik Ofiar Holocaustu (fot. Metoc, udostępniono na licencji Creative Commons)

Czy rząd polski zapłaci odszkodowania za Holokaust blisko 50 tysiącom Izraelczyków? Zdaniem „Times of Israel” tak. Ale czy na pewno?

9 czerwca Internet obiegła informacja, że w Polsce podpisano ustawę zgodnie z którą Polska zapłaci odszkodowania za Holokaust ocalonym z tego nazistowskiego horroru mieszkańcom Izraela. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka sprawa wygląda jeżeli nie bulwersująco, to co najmniej podejrzanie. Niby dlaczego Polska miała by płacić odszkodowania, kiedy Niemcy tego nie robią? Internet zawrzał, portale społecznościowe zawrzały. A jak jest w rzeczywistości?

Burza zaczęła się od artykułu zamieszczonego przez „Times of Israel”, w którym pochwalono polskie władze za to, że wypłacą odszkodowania obywatelom Izraela którzy przeżyli Holokaust. W swoim tekście powoływali się na tekst znowelizowanej uchwały z dnia 14 marca 2014 r. o „zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw”.
Zdaniem autora artykułu w „ToI” dzięki zmianie ustawy nawet pięćdziesięciu tysiącom obywateli Izraela będzie wypłacana comiesięczna renta w wysokości 100 euro. Pieniądze mieli by dostać wszyscy ci, którzy doznali szkody podczas II wojny światowej na terenach dzisiejszej Polski.

Gazeta powołuje się między innymi na Sebastiana Rejaka, specjalnego wysłannika MSZ ds. kontaktów z diasporą żydowską, który podczas rozmowy z „Times of Israel” miał zaprezentować zmiany ustawy. Delegat wspomniał również, że w Izraelu żyje przynajmniej kilka tysięcy osób uprawnionych do świadczeń tego typu.

Izraelska gazeta przytoczyła również słowa Bobby’ego Browna z Holocaust Era Asset Restitution Taskforce (organizacji zajmującej się restytucją mienia żydowskiego zagrabionego podczas II wojny światowej), który w superlatywach wypowiedział się o zmianach.

Rzeczywiście, stosowna ustawa została przegłosowana przez Sejm a potem podpisana przez prezydenta w maju bieżącego roku. Projekt zmian poparli solidarnie członkowie wszystkich klub poselskich zarówno tych z prawa, jak i z lewa.

Sama ustawa miała usprawnić przyznawanie rent i zwiększenie zniżek dla kombatantów etc. Tym co zaintrygowało dziennikarzy „ToI” jest zmiana w artykule 24a:

1. Na wniosek kombatanta lub innej osoby uprawnionej, zamieszkałych za granicą w państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) lub w państwie, z którym Rzeczpospolitą Polską łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przewidująca transfer emerytur lub rent, świadczenia pieniężne, dodatek kompensacyjny oraz ryczałt energetyczny, wypłaca się wraz z emeryturą, rentą, uposażeniem w stanie spoczynku lub innymi świadczeniami, w państwie zamieszkania, na rachunek bankowy tej osoby za granicą lub w innej formie wskazanej przez organ emerytalny lub rentowy, w terminach i trybie ustalonym przez ten organ. Wypłata dokonywana jest w walucie wymienialnej

Głowna różnicą jest to, że osoba która odbiera rentę i nie mieszka w Polsce, nie musi już posiadać otwartego rachunku bankowego w naszym kraju. W tekście nie ma jednak mowy o dokładnej wysokości tej renty. Co więcej: sama ustawa nie zmieniła przepisów regulujących kto może być uznany z kombatanta a kto nie, zmieniła jedynie przepisy dotyczące formy wypłacania rent.

Wiadomo natomiast, że istnieją konkretne przepisy regulujące zasady jej przyznawania, z których jednym z istotniejszych jest stan majątkowy osoby poszkodowanej. Nie dotyczy rzecz jasna tylko Żydów, ale wszystkich polskich obywateli którzy ucierpieli w czasie II wojny światowej, a którzy mieszkają za granicą. Co więcej: liczba pięćdziesięciu tysięcy wydaje się co najmniej niesprawdzona.

Niemniej sprawa cały czas jest niejasna, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych do tej pory jej nie skomentowało.

Źródła:, „Times of Israel”, wGospodarce.pl, naTemat.pl.
http://histmag.org

* * *

Polscy urzędnicy dementują „odszkodowania za Holokaust”

Wielkie nieporozumienie – tak komentują polscy urzędnicy rewelacje niektórych mediów na temat rzekomych świadczeń, które Polska miałaby wypłacić obywatelom Izraela za Holokaust. Zadaliśmy więc proste pytanie: O co tak naprawdę tutaj chodzi?

Zrobiło się jakieś wielkie nieporozumienie. Tymczasem w całej sprawie nie chodzi o żadne odszkodowanie za Holokaust, o żadne emerytury, renty, czy dodatkowe odszkodowania – mówią portalowi Histmag.org przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Okazuje się, że to właśnie ten urząd jest władny do wypowiadania się w tej kwestii. Takie zapewnienie usłyszeliśmy od rzeczników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Pracy.

O sprawie rzekomych świadczeń, które Polska miałaby wypłacić obywatelom Izraela pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, chodziło o niedawny artykuł z „Times of Israel” i burzę, jaką ten materiał wywołał w przynajmniej niektórych polskich mediach.

Urzędnicy zapewniają, że sprawa dotyczy niewielkiej nowelizacji ustawy o kombatantach.

- Chodzi tutaj tylko o techniczną zmianę: osoby, które mają uprawnienia kombatanckie, bez względu gdzie mieszkają, będą mogły dostawać pieniądze na konto w swoim kraju. Do tej pory było tak, że te osoby musiały mieć konto bankowe w Polsce, lub odbierać świadczenia przez pełnomocnika – tłumaczą przedstawiciele UdSKiOR.
Jak tłumaczą urzędnicy, wielu kombatantów zamieszkałych za granicą sygnalizowało, że dotychczasowe zasady wypłaty stanowiły dla nich zasadnicze utrudnienie w dostępie do należnych im świadczeń – Stąd ta nowelizacja. Nie ma tu żadnej sensacji – dodają reprezentanci UdSKiOR.

Dzisiaj około godziny 18. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wydał w całej sprawie oficjalny komunikat. Czytamy w nim m.in.:

Uchwalona w dniu 14 marca br. ustawa o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 496) nie wprowadza żadnych nowych zasad przyznawania uprawnień z tytułu działalności kombatanckiej czy też doznanych represji. Tym samym każda osoba, która w ramach dotychczasowego prawa nie mogła uzyskać uprawnień kombatanckich, nie będzie mogła ich uzyskać również obecnie. Nowelizacja dotyczy natomiast technicznego aspektu wypłaty świadczeń kombatanckich uprawnionym osobom mieszkającym za granicą(…)

Cały komunikat znaleźć można tutaj:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAPrzepisy, które regulują nowe zasady transferu uprawnień kombatanckich wejdą w życie w dwóch terminach. Jak czytamy w cytowanym wyżej komunikacie:

1) w dniu 18 października 2014 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach Unii Europejskiej, państwach Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), tj. Liechtensteinie, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii oraz państwach, z którymi Rzeczpospolitą Polską łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia, Korea Południowa, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Ukraina);
2) w dniu 18 kwietnia 2015 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach, z którymi Rzeczpospolitej Polskiej nie łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (m.in. Izrael).
Przeczytaj także jak wyglądała sama ustawa i jak o niej pisano
http://histmag.org
  
marcus
11.06.2014 16:33:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862778
Od: 2014-5-4
http://www.dailymotion.com/video/xhj6y2_oywiycim-wyrok-sydu-300-000-ofiar-nie-4-miliony_news?ralg=meta2-only#from=embed-playreloff-8
http://www.debatepolitics.com/history/165843-eisenhowers-death-camps-million-germans-captured-armies-eisenhower-died.html
…coraz wiecej „ocalonych”…, HOLOKAUST – O KTORYM JAKOS SIE NIE MOWI!! firma „holokau$$t” – juz dostala kase!!…

Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej

Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej. O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to.! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”…
http://www.bibula.com/?p=23504
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CsrPt-enplw
INTERVIEW WITH BP. RICHARD WILLIAMSON
POLISH TRANSLATION
( WYWIAD Z BISKUPEM RYSZARDEM WILLIAMSONEM)
Swedish journalist ( next, SJ): Biskupie Williamson, czy to Pańskie słowa: Nie było ani jednego Żyda, który zostałby zabity w komorze gazowej. To wszystko kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa?
Bp. R. Williamson ( next, RW ): Cytuje Pan słowa, które wypowiedziałem wiele lat temu w Kanadzie. Tak, wierzę, że historyczne dowody zdecydowanie zaprzeczają tezie, że 6 milionów Żydów zostało zagazowanych w komorach gazowych w efekcie zamierzonej polityki Adolfa Hitlera.
SJ: Ale mówi Pan, że ani jeden Żyd nie został zabity….
RW:… w komorach gazowych.
SJ: Czyli nie było komór gazowych?…
http://holywar.org/DR.htm
http://mistrzimalgorzata.wordpress.com/2014/06/11/polskie-odszkodowania-za-holokaust-prawdy-i-polprawdy/
  
marcus
11.06.2014 19:15:07
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862915
Od: 2014-5-4
Polska sfinansuje emerytury 50 tys. Żydów
Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. [A co z wnukami, prawnukami, pociotkami etc? - admin]

O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem przyszłego roku.

Gazeta „The Times of Israel” podała jako pierwsza informację o zmianach w przepisach, które wprowadził polski rząd, by umożliwić Polskiemu Biuro ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przesyłanie świadczeń dla osób kwalifikujących się do emerytur, które mieszkają poza granicami Polski i nie mają dostępu do rachunku bankowego w naszym kraju.

Przed nowelizacją osoby polskiego pochodzenia, które zostały uznane za kombatantów lub ofiary represji mogły otrzymywać miesięczną emeryturę tylko wtedy, gdy miały konto w Polsce, albo upoważniły daną osobę polskiego pochodzenia do dokonywania przelewów uposażenia na ich konta za granicą. Gazeta twierdzi, że niewiele osób mieszkających poza granicami Polski – ponoć mniej niż 50 – korzystało z tej formy pomocy.

Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.

By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej.

Rejak udzielając wywiadu izraelskiej gazecie w Jerozolimie tłumaczył, że do polskich władz docierało wiele sygnałów od ludzi z całego świata, którzy już od dawna byli zainteresowani nabyciem statusu kombatantów lub osób represjonowanych, ale przeszkodą, z ich punktu widzenia, była kwestia rachunków bankowych i przelewów. – Stara procedura była niewygodna dla wielu potencjalnych wnioskodawców, dlatego polski rząd zdecydował się wziąć na siebie obciążenie finansowe z tytułu operacji bankowych dokonywanych w celu przesłania pieniędzy i znieść konieczność fizycznego adresu w Polsce – mówił.

Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego, wejdą w życie w październiku br. dla mieszkańców Unii Europejskiej, a dla mieszkańców reszty świata – w kwietniu 2015 roku.

Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu). Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy. – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.

Brown, który pracował razem z izraelskimi i polskimi władzami w tej sprawie pochwalił zaangażowanie Uriacha Orbacha, ministra ds. uposażeń emerytalnych. Dodał, że emerytury będą mogli otrzymywać nie tylko bezpośrednie ofiary nazistów i sowietów, ale także ich małżonkowie i dzieci, które nie mają polskiego obywatelstwa, lecz urodziły się np. w rodzinie polskiej w komunistycznej Rosji.

Rejak powiedział, że dla udowodnienia, iż dana osoba kwalifikuje się do świadczenia będą brane pod uwagę zapisy archiwalne muzeum Holocaustu Yad Vashem i zeznania świadków.

- Polski rząd zamierza oddać sprawiedliwość tym, którzy cierpieli w czasie wojny – tłumaczy Rejak. Urzędnik podkreślił, że chociaż nowe przepisy odnoszą się do wszystkich osób uciskanych bez względu na kryteria etniczne, to jednak zmiany dokonano przede wszystkim ze względu na ofiary Holokaustu. – Polska na pewno ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holokaustu – mówił. – Ofiary żydowskie należy potraktować ze szczególną uwagą. To jest oczywiste. To kwestia wrażliwości – dodawał.

- Uważamy, że polski przykład będzie precedensem dla innych krajów. A my zrobimy wszystko, aby upewnić się, że inne kraje pójdą za polskim przykładem – powiedział Brown.

Brown twierdzi, że chciałby, aby także Instytut Yad Vashen rozpoczął wypłacanie emerytur dla „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata,” by spłacić dług wdzięczności za ocalenie życia. [Ha ha ha! Doczekamy się! - admin]

- Gdyby rząd izraelski, w pewnym momencie w przyszłości, podjął decyzję dot. wypłaty emerytur dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu – mówił Rejak – to byłby hojny gest.

Źródło: timesofisrael.com, AS.
http://www.pch24.pl

Obrazek
  
Electra20.01.2021 18:11:28
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POLSKA WYPŁACI EMERYTURY OCALAŁYM Z HOLOCAUSTU MIESZKAJĄCYM ZAGRANICĄ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny