NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KS. LUTER NA ŁAMACH „TYGODNIKA POWSZECHNEGO”: PROTESTY PRZECIWKO GOLGOTA PICNIC TO KIBOLSTWO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Ks. Luter na łamach „Tygodnika Powszechnego”: protesty przeciwko Golgota Picnic to kibolstwo

  
marcus
26.06.2014 16:26:38
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1874797
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek
Ksiądz (nomen omen) Luter.
Zdaniem ks. Andrzej Lutra protestujących przeciwko wystawianiu bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic” należy kategoryzować do grup fundamentalistów religijnych, prawicowych i kiboli.

Ks. Luter komentuje w ten sposób sprawę zdecydowanego sprzeciwu katolików wobec obrażania Pana Jezusa, którą poparł m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

Dla duchownego publicysty „Tygodnika Powszechnego” nie jest jednak argumentem ani obrażanie Pana Jezusa przez spektakl „Golgota Picnic”, ani autorytet hierarchy kościelnego. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” dowodzi on, że protestujący przeciwko bluźnierstwom działali zbyt pochopnie. „Zapewne nikt z protestujących spektaklu Garcíi nie widział. To w Polsce znane zjawisko: nieznajomość inkryminowanego dzieła i jednoczesne potępienie jego gorszących treści” – napisał ks. Luter.

Wyraźnie negatywnie odniósł się też do samych protestujących. „Solidarnie skrzyknęły się grupy fundamentalistów religijnych, prawicowych polityków i kiboli” – ocenił duchowny.

Duchowny przyznał też, że widział pseudosztukę i pod względem artystycznym czy estetycznym nie przypadła mu ona do gustu. „Estetycznie i artystycznie nie lubię takiego teatru. Nie ma w nim życia” – napisał. Wiemy więc, że spektakl znudził ks. Lutra. Dalej duchowny zwraca uwagę na zawarty w „Golgota Picnic” „nihilizm i pesymistyczne widzenie współczesnego świata”. Dodaje jednak, że „wiele z tych pseudowartości (…) zwalczają także fundametaliści po drugiej stronie barykady”.

Dopiero ostatnich kilka akapitów w tekście ks. Lutra wspomina o tym, że spektakl Garcii „nawiązuje do Kościoła”. Duchowny opisuje stosunek reżysera do Kościoła nazywając go „krytycznym”. I zwraca delikatnie uwagę, że być może za takie widzenie tej instytucji odpowiedzialni są po części duchowni z Argentyny – kraju Garcii. Czytamy bowiem: „młody Rodrigo przeżył rządy prawicowej junty, z którą kolaborowali niektórzy przedstawiciele argentyńskiego Kościoła”.

Ks. Luter nie wspomina o kpinach z męki Pana Jezusa, nie pada też w tekście słowo „bluźnierstwo”. „Odbór sztuki zależy od wrażliwości. Zgorszenie może nastąpić wtedy, gdy widz spojrzy na dzieło z lękiem i niepewnością, gdyż zawarty w nim opis świata może zburzyć kruchą konstrukcję jego światopoglądu bądź wiary” – napisał duchowny. Czy wniosek z tego płynie taki, że zgorszenie sztuką może być winą widza? Ksiądz bowiem pisze dalej: „Każdy artysta ma prawo do własnych uniesień i poszukiwań”. Po czym stwierdza, że nie zgadza się z „jego [Rodrigo Garcii - red] diagnozą współczesnego świata”.

Źródło: fronda.pl
ged
http://www.pch24.pl

Nieładnie kpić z nazwisk… ale jak przejść obojętnie obok faktu, że ks. Luter jest zwykłym heretykiem, który powinien dawno być ekskomunikowany? Niedługo w „Tygodniku Powszechnym” pojawi się może ks. Kalwin, ks. Mormon, a może i ks. Diabeł?
  
marcus
26.06.2014 16:34:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1874811
Od: 2014-5-4
I dla Pana Atanazego ku przemyśleniom 2 list Św. Piotra ( 2 P 2:4-12)

Albowiem jeźli Bóg Aniołom, gdy zgrzeszyli, nie przepuścił, ale powrozami piekielnemi ściągnione do piekła podał na męki, aby na sąd byli schowani,

I pierworodnemu światu nie przepuścił, ale Noego samoósmego, opowiadacza sprawiedliwości zachował, przywiódłszy potop na świat niepobożnych:

I miasta Sodomczyków i Gomorrejczyków w popiół obróciwszy, wywróceniem potępił, zostawując przykład tych, którzy niepobożnie żyć mieli: [3]

I sprawiedliwego Lota uciśnionego z niezbożnych swawolnością i sprosnem obcowaniem wyrwał.

Albowiem widzeniem i słyszeniem sprawiedliwy był, mieszkając u tych, którzy dzień po dzień trapili duszę sprawiedliwą niezbożnemi uczynkami.

Umieć Pan pobożnych z pokuszenia wyrwać, a niesprawiedliwych na dzień sądny, aby męczeni byli, zachować.

A najwięcéj tych, którzy za ciałem w pożądliwości plugastwa chodzą, a zwierzchnością gardzą, zuchwalcy, w sobie się kochający, nie boją się wprowadzać sekt, bluźniąc.

Gdyż Aniołowie, siłą i mocą większymi będąc, nie znoszą przeciwko nim sądu przeklętego.

A ci jako bydło bezrozumne, z przyrodzenia na ułowienie i na skazę, bluźniąc to, czego nie wiedzą, w skazie swojej zginą:

A za ks. Lutra to możemy się modlić, żeby się ulitował i mu rozum wrócił……


http://paruzja.info/oredzia-przeglad/59-listopad-2013/1315-14-11-2013-12-00-ich-wiara-zostanie-wystawiona-na-taka-probe-jak-nigdy-dotad

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/msza-parafii-zydowska-liturgia-antychrysta-2014-06

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KS. LUTER NA ŁAMACH „TYGODNIKA POWSZECHNEGO”: PROTESTY PRZECIWKO GOLGOTA PICNIC TO KIBOLSTWO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny