NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ABP HOSER ZACHĘCA DO MANIFESTOWANIA POPARCIA DLA PROF. CHAZANA!

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Abp Hoser zachęca do manifestowania poparcia dla prof. Chazana!

  
marcus
11.07.2014 17:47:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1886258
Od: 2014-5-4
Obrazek
Jeden z niewielu przypadków, gdy hierarcha Kościoła, zamiast ogólnikowych nawoływań do „miłości”, zajmuje w konkretnej sprawie konkretne i jasne stanowisko – admin.

Biskup warszawsko-praski Henryk Hoser – sam będący z wykształcenia lekarzem – zachęcił innych medyków do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi Chazanowi i do solidarności z nim.

„Odmowa pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro ma być przyczyną zwolnienia z pracy lekarza o najwyższych kwalifikacjach, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana. Cieszy się on poparciem tysięcy kobiet, dzieci i rodzin, które okazywały i okazują mu swą wdzięczność i uznanie. Profesor Chazan został nazwany przez swe pacjentki „Przyjacielem życia”. Wspierają go również liczne środowiska lekarskie, wierne integralnie pojmowanej Przysiędze Hipokratesa. Zobowiązuje ona lekarza do bezwarunkowej ochrony każdego życia ludzkiego” – napisał arcybiskup.

„Dziecko w okresie prenatalnym nie przestaje być człowiekiem i pacjentem, bez względu na stan zdrowia i bez względu na czyjejkolwiek uznaniowe decyzje. Nikt nie jest panem życia drugiego człowieka i wszelkie inne dobra osobowe są drugorzędne i pochodne wobec faktu istnienia człowieka. Budzi zdumienie nadgorliwość władz wykonawczych, które nierzadko wykazują pobłażliwość i opieszałość w stosunku do nagannych czynów o dużo większym kalibrze, niż rzekome izolowanie pacjentki od informacji ogólnodostępnej, szczególnie w takim mieście, jakim jest Warszawa” – przypomniał metropolita.

Kara wymierzona szpitalowi w wysokości 70 000 zł i pozbawienie profesora Chazana stanowiska dyrektora szpitala jest etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadniona i nieproporcjonalna. Jest niesprawiedliwa, absurdalna i wątpliwa prawnie. Zachęcam Kolegów Lekarzy i ludzi dobrej woli do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi medycyny i do solidarności z nim. Wszystkich polecam Opatrzności Bożej – podkreślił biskup warszawsko-praski.

kra
http://www.pch24.pl
  
marcus
11.07.2014 17:48:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1886263
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Mam tu pogladowy, jak stanowiono takie prawa film :

…i nie padlo tam ani razu kontrowersyjne dla wielu slowo ” sumienie” !

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ABP HOSER ZACHĘCA DO MANIFESTOWANIA POPARCIA DLA PROF. CHAZANA!

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny