NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » W DNIEPROPIETROWSKU POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY UKRAIŃSKICH CHOWA SIĘ W ZBIOROWYCH MOGIŁACH, WYKOPANYCH MASZ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

W Dniepropietrowsku poległych żołnierzy ukraińskich chowa się w zbiorowych mogiłach, wykopanych masz

  
marcus
02.10.2014 13:03:14
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1954292
Od: 2014-5-4
ObrazekObrazek
Pogrzebowa kwatera wojskowa na 700 miejsc została wykopana na Krasnopolskim cmentarzu w Dniepropietrowsku. Kostnice miasta są zapchane trupami po brzegi, – informuje korespondent wojskowy KN Alona Koczkina.


Ukraińskie władze ukrywają przed narodem prawdziwe straty w tzw. ATO (skrót od antyterrorystyczna operacja – od tłum.). Informacje o pogrzebanych na dnie zbiorników wodnych i w kopalniach Donbasu są trudne do sprawdzenia, i najprawdopodobniej, na zawsze pozostaną tajemnicą.

Jednak ukrycie pogrzebu 700 osób naraz w Dniepropietrowsku jest niemożliwe. Większości ukraińskich rodzin wojskowych do tej pory nie dostarczono zawiadomień o śmierci. Najprawdopodobniej ich dzieci, mężowie i ojcowie zostaną uznani za dezerterów lub zaginionych bez wieści. Do niektórych zawiadomienia o pogrzebach dotrą z opóźnieniem. Tylko w ten sposób władze w Kijowie mogą złagodzić wybuch niepokojów społecznych.

Największa metropolia Noworosji została przekształcona w materialną i osobową bazę ukraińskiego nacjonalizmu. Szpital wojskowy Dniepropietrowska już od kilku miesięcy pracuje na granicy możliwości.

Według przybliżonych szacunków lekarzy wojskowych, a także biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich konfliktów, w nowoczesnej wojnie straty szacowane są na poziomie 1: 3 (czyli na 100 poległych przypada około 300 rannych). Jest to bardzo zgrubna ocena, ale pozwala ona ogólnie zrozumieć skalę tragedii obywatelskiej na Ukrainie. Z tych trzystu, którzy przeżyli, około 50% stanowią osoby, pozbawieni kończyn. Przedstawiciele młodego pokolenia Ukrainy rozstają się ze swoimi rękami i nogami w interesie oligarchy Kołomojskiego.

Na stronie pisma „Национальный контроль РФ” / „Kontrola narodowa FR”:
Аншлаг на Краснопольском кладбище Днепропетровска: украинских солдат хоронят траншейным способом

Za http://nacontrol.ru/ukraina/anshlag-na-krasnopolskom-kladbishche-dnepropetrovska-ukrainskikh-voyak-khoronyat-transhejnym-sposobom/
Tłumaczył Janusz Sielicki
http://wolna-polska.pl
  
marcus
03.10.2014 10:50:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1954797
Od: 2014-5-4
PODOBNY TEMAT!

Obrazek

Masowe groby w Donbasie mogły pojawić się w wyniku handlu ludzkimi narządami
Specjalny Przedstawiciel OBWE do spraw zwalczania handlu ludźmi Madina Dżarbusynowa stwierdziła, że istnieje możliwość, że znalezione w masowych grobach w rejonie Donbasu ciała mogły być pozbawione narządów wewnętrznych ze względu na procedurę ich sprzedaży. Stwierdziła to na kanale telewizyjnym „112 Ukraina”.

„Na corocznej naradzie OBWE w sprawie realizacji zobowiązań, dotyczących praw człowieka, zostało wygłoszone oświadczenie przedstawiciela grupy pozarządowej, działającej w tym zakresie, o tym, że rzekomo na Wschodzie Ukrainy wykryto groby, w których według świadectw ciała te były bez narządów wewnętrznych, czyli podniesiono kwestię o tym, że istnieje taki handel” – powiedziała Dżarbusynowa.

Powstańcy pospolitego ruszenia 23 września znaleźli w pobliżu Doniecka kilku grobów, w których według słów miejscowych mieszkańców, pochowani są zabici przez bojowników armii ukraińskiej cywile. Według oświadczenia Premiera DRL Aleksandra Zacharczenko, w trzech grobach znaleziono około 40 ciał cywilów. W ciągu weekendu na miejsce przybyła grupa międzynarodowych obserwatorów.

Przedstawiciele pospolitego ruszenia uważają, że zabójstwa cywilnych mieszkańców – to dzieło żołnierzy Gwardii Narodowej Ukrainy: ukraińscy bojownicy znajdowali się w miejscowości Niżniaja Krynka (pol. – Dolna Krynka – od tłum.) od miesiąca kwietnia i wycofali się stamtąd dnia 21 września.

W Rosyjskim MSZ uważa się, że „istnieją bardzo poważne oznaki” by sądzić, że zabójstwa cywilnych mieszkańców dokonali bojownicy z Gwardii Narodowej. W Kijowie temu zaprzeczono. Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andriej Łysenko powiedział wcześniej, że w tym miejscu, „ani jeden żołnierz Gwardii Narodowej nigdy nie przebywał”, ale były inne pododdziały bojowników.

Tłumaczył Janusz Sielicki
Z portalu Russkaja Wiesna:
ОБСЕ: массовые захоронения на Донбассе могли появиться из-за торговли человеческими органами
http://rusvesna.su/news/1412001923

http://wolna-polska.pl

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » W DNIEPROPIETROWSKU POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY UKRAIŃSKICH CHOWA SIĘ W ZBIOROWYCH MOGIŁACH, WYKOPANYCH MASZ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta