NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CO Z TYM PAPIEŻEM?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Co z tym papieżem?

  
marcus
03.10.2014 12:20:10
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1954874
Od: 2014-5-4
Obrazek
Non è Francesco, książka Socciego w serwisie Amazon.it ma już status bestsellera (można ją zamówić w przedsprzedaży). Za dwa dni [3.10], w Rzymie odbędzie się jej oficjalna premiera.

Jeden z redaktorów Breviarium jest od dzisiaj na miejscu i jeśli coś ciekawego zauważy, z pewnością o tym poinformujemy. Media polskojęzyczne jak na razie o książce milczą.

Informacja z serwisu amazon.it (tłumaczenie własne redakcji Breviarium):

Podczas gdy Kościół przeżywa dramatyczny okres w swojej historii, okres kryzysu wewnętrznego i gwałtownego ataku na katolików na całym świecie, na Watykanie w najlepsze trwa bezprecedensowe „współistnienie dwóch papieży”, o którym jeszcze nikt nie miał odwagi podyskutować. W tejże książce, Antoni Socci, zastanawia się, jakie były przyczyny historycznej abdykacji Benedykta XVI i czy prawdą jest faktyczna rezygnacja z papiestwa, gdyż sprawa budzi poważne wątpliwości pośród kanonistów.

Pytania związane są z konklawe z 13 marca 2013 r, które według sensacyjnej rekonstrukcji wydarzeń dokonanej przez autora odbyło się z naruszeniem przepisów Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici Gregis, która w takim wypadku z mocy prawa czyni wybór kardynała Jorge Mario Bergoglio nieważnym.

Pytanie: kto jest prawdziwym papieżem (a może potrzeba nowego konklawe?) wybucha w momencie, gdy Kościół doświadcza dramatycznych podziałów i jest wstrząsany różnymi sensacyjnymi wiadomościami. Kto ma ująć w ręce ster? Na wielu ludziach ogromne wrażenie zrobił początek pontyfikatu Franciszka. Wydawało się, że mamy do czynienia z powrotem do ewangelicznej prostoty. Niestety, dzisiaj rzesze wiernych czują się rozczarowane. Spodziewaliśmy się fali rygoryzmu moralnego przeciwko „brudom” (również kościelnych), które potępiał i które zwalczał papież Ratzinger.

Czy jednak sygnałów wysyłanych światu podczas tego nowego pontyfikatu nie należy interpretować jako przywolenia na leseferyzm, poluzowanie zasad moralnych, poddanie się ideologii i siłom antychrześcijańskim, a nawet prześladowaniom oraz zerwanie w sposób traumatyczny z tradycją Kościoła? Wiele wydarzeń o charakterze naprzyrodzonym, objawienia w Fatimie, widzenia Leona XIII, objawienia otrzymane przez bł. Annę Katarzynę Emmerich o epoce „dwóch papieży” wydają się koncentrować na dzisiejszych czasach i zapowiadać katastrofalne wydarzenia dla papiestwa, dla Kościoła i dla świata. Czy są nieuniknione i czy wciąż możemy skręci ć w inną drogę? I co z tym papieżem?

Napisał Dextimus dnia 1.10.14
http://breviarium.blogspot.se
  
marcus
03.10.2014 12:22:25
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1954876
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJATYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJATYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

  
marcus
03.10.2014 12:54:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1954896
Od: 2014-5-4


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CO Z TYM PAPIEŻEM?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta