NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DRONY ZRASZAJĄCE POWIETRZE PESTYCYDAMI ZOSTAŁY ZATWIERDZONE PRZEZ AAF

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Drony zraszające powietrze pestycydami zostały zatwierdzone przez AAF

  
MareczekX5
30.10.2016 11:40:05
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #2351969
Od: 2012-7-24
Za: http://poselstwoczasowostatecznych.blog.pl/drony-zraszajace-powietrze-pestycydami-zostaly-zatwierdzone-przez-aaf/

Obrazek

Jeśli glifosat nie było wystarczająco przerażające dla was, to z pewnością najnowszy pomysł Monsanto wywoła gęsią skórkę. Zrzucanie herbicydów i pestycydów z nieba wydaje się czymś, czemu rząd powinien się przeciwstawiać, lecz jakoś korporacyjny gigant wygrał federalną aprobatę dla rozwoju tej potwornej technologii.

Helikoptery, które zostały zaprojektowane przez firmę Yamaha Corp. USA, są niezwykle lekkie, zdalnie sterowane. W 2015 roku rząd federalny ogłosił swoją aprobatę dla autonomicznych śmigłowców mających być wykorzystywanych przez rolników do rozpylania nawozów i pestycydów. Rolnicy z plantacji ryżu w Japonii już zaczęli wykorzystywać drony do tego celu – choć to nie wzbudza zaufania.

Podobno drony są najlepiej wykorzystywane do precyzyjnego natrysku na pagórkowatym terenie i obszarach trudnych do ręcznego rozprowadzania. Prawdziwym problemem jest to, że rząd umożliwia ludziom do rozpylanie pestycydów z bezzałogowych helikopterów. Zrozumiałym jest, że urzędnicy byli „początkowo niechętne” do tego nastawieni, ale skończyło się jedynie na udzieleniu Sekcji 333 zwolnienia dla nowego drona cywilnego. Steve Markofski, rzecznik Yamaha Corp. USA, powiedział w Associated Press , „I z pewnością rozumiem ich ostrożne podejście. Jest to trudne zadanie, biorąc pod uwagę naszą przestrzeń powietrzną – jest to skomplikowane. ”

Istnieje wiele powodów, dlaczego do tych „drono-helikopterów”, należy podchodzić z ostrożnością – albo jeszcze lepiej – unikać wszystkich razem. Ale widocznie kwestie zdrowia i bezpieczeństwa narodowego są bardzo mało znaczące dla FAA. Niestety, nie jest to zaskakujące – pomysł pochodzi z agencji federalnych.

Po pierwsze, będzie łatwiej niż kiedykolwiek dla rolników, aby rozpylać na swoje i okoliczne uprawy z glifosatu lub innych toksycznych chemikaliów. Podczas rozpylania tych pestycydów w powietrzu, zwłaszcza od góry, gdy nie można zlokalizować i precyzyjnie rozpylić; toksyczna będzie mogła rozprzestrzeniać się w powietrzu. Nie wiadomo, jak dokładnie te toksyczne cząstki będą mogły się rozprzestrzeniać, ale wystarczy do tego, aby z łatwością zniszczyć otoczenie.

Raport Szwedzkiego Uniwersytetu Nauk Rolniczych wykazał, że około 5 procent pestycydów opryskiwanych upraw będzie dryfować w innych obszarach; to jest więcej niż norma dopuszczalna. Pestycydy można już znaleźć w rzekach, wodach gruntowych i nawet wraz ze świeżym deszczem. Niepożądane rozprzestrzenianie się szkodliwych substancji do naszego powietrza, wody i gleby są już wystarczająco trudne do kontrolowania – co się stanie, gdy rolnicy zaczną rozpylać pestycydy i herbicydy z lotu bezzałogowego drona?

A ponadto, co się wydarzy, kiedy te bezzałogowe samoloty zostaną zahakowane ? Chińscy hakerzy już włamali się do amerykańskich linii lotniczych.

źródła:

NaturalNews.com

Trib.com

SLU.se

Bloomberg.com

Science.NaturalNews.com

Artykuł przetłumaczono z:
http://www.newstarget.com/2016-08-26-faa-approved-monsantos-airborne-poison-spraying-pesticide-drones.html
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DRONY ZRASZAJĄCE POWIETRZE PESTYCYDAMI ZOSTAŁY ZATWIERDZONE PRZEZ AAF

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny