NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » RUMUNIA IDZIE ZA CIOSEM: PO OBNIŻCE VAT (WBREW MFW I UE) LIKWIDUJE PONAD 100 OPŁAT I PODATKÓW – W TY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Rumunia idzie za ciosem: Po obniżce VAT (wbrew MFW i UE) likwiduje ponad 100 opłat i podatków – w ty

  
MareczekX5
30.10.2016 22:14:20
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #2352153
Od: 2012-7-24
Przypomnijmy – Międzynarodowy Fundusz Walutowy i UE odradzały władzom Rumunii drastyczne obniżenie stawek VAT i innych obciążeń podatkowych dla małych przedsiębiorców. Rząd w Bukareszcie jednak nie posłuchał swoich unijno-międzynarodowych doradców i zaryzykował.

Efekty były rewelacyjne! Ludzie zachowali więcej pieniędzy dla siebie, sprzedaż detaliczna wzrosła, a budżet kraju zanotował rekordowe wpływy. Teraz Rumunia idzie za ciosem i likwiduje 102 różnego rodzaju opłaty administracyjne, w tym abonament RTV.

Rumuński parlament jednogłośnie przegłosował likwidację aż 102 opłat administracyjnych. Wśród zlikwidowanych znalazły się doliczana do rachunków za prąd opłata radiowo-telewizyjna (abonament RTV) oraz tzw. opłata środowiskowa, którą trzeba było płacić przy kupowaniu używanego samochodu.

Warto podkreślić, że wspomniane powyżej likwidacje obowiązkowych do tej pory opłat nie są pierwszymi obniżkami podatków, na które w ostatnim czasie zdecydowały się rumuńskie władze. Przypomnijmy, że od 1 stycznia br. w Rumunii obowiązują niższe stawki podatku VAT. Podstawowa stawka została zmniejszona z 24 do 20 proc. Wcześniej zmniejszono także stawki na żywność – z 24 do 9 proc.

Jakby tego było mało rząd w Bukareszcie zdecydował, że od początku roku stawka podatku dochodowego dla przedsiębiorców prowadzących 1-osobową działalność gospodarczą wyniosła zaledwie 3 proc. Jeśli taki przedsiębiorca zatrudni pracownika, to stawka PIT spada mu do 2 proc. Jeśli zatrudni dwóch pracowników – stawka PIT zostaje zmniejszona tylko do 1 proc.!

Na efekty długo nie trzeba było czekać. Zwykli ludzie bardzo szybko odczuli, że mają więcej pieniędzy w swoich portfelach i rzucili się na zakupy. Sprzedaż detaliczna w ciągu roku (kwiecień 2015 / kwiecień 2016) wzrosła aż o 19 proc. Rekordowo wzrosły także wpływy do budżetu kraju. Do połowy marca były one aż o 7 proc. wyższe w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Źródło:
Retail sales continue upward trend in April, going up 19 pct y-o-y (Business-review.eu)
Rumunia likwiduje na raz ponad setkę podatków i opłat. W tym abonament radiowo-telewizyjny (Gazeta.pl)

http://niewygodne.info.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » RUMUNIA IDZIE ZA CIOSEM: PO OBNIŻCE VAT (WBREW MFW I UE) LIKWIDUJE PONAD 100 OPŁAT I PODATKÓW – W TY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny