NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PUTIN WYSYŁA SYGNAŁ DO WŁADZ W WARSZAWIE: „DIALOG Z POLSKĄ JEST MOŻLIWY. MOŻEMY GO ODBUDOWAĆ”

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Putin wysyła sygnał do władz w Warszawie: „Dialog z Polską jest możliwy. Możemy go odbudować”

  
MareczekX5
10.11.2016 21:03:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #2356695
Od: 2012-7-24
Prezydent Rosji Władimir Putin, odbierając listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Polski w Moskwie, stwierdził, że stan stosunków rosyjsko-polskich trudno dziś uznać za zadowalający. Dodał jednak, że przywrócenie dialogu politycznego jest możliwe na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu.

– „Ze swojej strony jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by osiągnąć ten cel”. Czy polski rząd wykorzysta okazję i podejmie próbę przywrócenia normalności na linii Warszawa – Moskwa?

Zmieniające się dynamicznie okoliczności geopolityczne wymagają pewnej dozy elastyczności. Szczególnie, gdy mówimy o takim kraju jak Polska – czyli zbyt dużym, aby całkowicie podporządkować się innym i płynąć z nurtem wyznaczanym przez brukselskich eurokratów, a jednocześnie zbyt małym, by móc myśleć o całkowicie niezależnej pozycji na arenie międzynarodowej.

Wczoraj wybory prezydenckie w USA wygrał Donald Trump. Przyszłoroczne wybory we Francji prawdopodobnie wygra Front Narodowy Marie Le Pen, a w Niemczech definitywnie z urzędem kanclerskim będzie się musiała pożegnać Angela Merkel.

To wszystko sprawia, że władze w Warszawie będą musiały przedefiniować pewne założenia w swojej polityce międzynarodowej – szczególnie te, które były jeszcze konsekwencją polityki prowadzonej przez poprzednią ekipę z Radosławem Sikorskim i Grzegorzem Schetyną na czele. [W tępej antyrosyjskości prześcignęła ich jednak obecna ekipa – admin]

Linia działania naszego ministerstwa spraw zagranicznych powinna być bardziej pragmatyczna. Pod tym względem koniecznie trzeba odnotować słowa, jakie wypowiedział Władimir Putin:

„Wiemy, że stan stosunków rosyjsko-polskich trudno uznać dziś za zadowalający. Uważamy jednak, że przywrócenie dialogu politycznego jest możliwe na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu. Ze swojej strony jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by osiągnąć ten cel.”

Czy rząd PiS wykorzysta nadarzającą się okazję i przynajmniej spróbuje zrestartować relacje na linii Warszawa – Moskwa? Wszak trudno wyobrazić sobie dogodniejszą do tego sytuację. To Putin występuje z inicjatywą. Teraz wystarczy „pociągnąć” narrację i czekać co z tego wyniknie. Ryzyko, że coś stracimy jest niewielkie, a potencjalne zyski (w postaci normalizacji) wydają się być realne – no chyba, że słowa Putina to zwyczajny blef. Nie przekonamy się jednak o tym, póki nie spróbujemy.

Czy Jarosława Kaczyńskiego (bo wiadomo, że to on będzie podejmował ewentualne decyzje) stać na przełamanie niechęci i wewnętrznego oporu?

Źródło: http://telewizjarepublika.pl/putin-dialog-z-polska-jest-mozliwy-mozemy-go-odbudowac-na-podstawie-wzajemnego-szacunku,40430.html

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03410-Putin-wysyla-sygnal-do-restartu-z-Polska.htm
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PUTIN WYSYŁA SYGNAŁ DO WŁADZ W WARSZAWIE: „DIALOG Z POLSKĄ JEST MOŻLIWY. MOŻEMY GO ODBUDOWAĆ”

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny