NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » 85 NAJBOGATSZYCH OSÓB NA ŚWIECIE POSIADA TYLE, ILE POŁOWA LUDNOŚCI ŚWIATA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

85 najbogatszych osób na świecie posiada tyle, ile połowa ludności świata

  
marcus
15.09.2014 16:58:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1942055
Od: 2014-5-4
Obrazek
Obrazek
Dysproporcja między najbogatszymi ludźmi, a resztą świata ma tendencję wzrostową. Według raportu opublikowanego przez organizację Oxfam: 85 najbogatszych osób na świecie posiada tyle, ile połowa najbiedniejszej ludności świata.

Raport który został opublikowany na łamach „Time” i „Guardian” wzywa rządy do ujawnienia międzynarodowych oszustów podatkowych oraz inwestycji w instytucje publiczne, takie jak opieka zdrowotna, a także do wdrożenia podatków progresywnych i eliminowania nieprzejrzystych struktur politycznych, które zachęcają do korupcji.

http://www.oxfam.org/sites/www.oxfam.org/files/bp-working-for-few-political-capture-economic-inequality-200114-en.pdf
http://time.com/1420/worlds-85-wealthiest-people-as-rich-as-3-5-billion-poorest/
http://www.theguardian.com/business/2014/jan/20/oxfam-85-richest-people-half-of-the-world

Według raportu, 210 osób, stało się miliarderami w ciągu ostatniego roku, dołączając do grupy 1426 osób, które posiadają łącznie równowartość 5,4 bilionów dolarów. Łączne bogactwo jednego procenta najbogatszych ludzi na świecie wynosi obecnie ponad 110 bilionów dolarów.

„Ta ogromna koncentracja zasobów ekonomicznych w rękach małej liczby osób stanowi znaczące zagrożenie dla systemu politycznego i gospodarczego” – stwierdza raport. [Zagrożenie? Śmierć stanowi zagrożenie dla zdrowia? - admin]

Organizacja Oxfam przewodniczyła międzynarodowej konfederacji składającej się z 17 organizacji, które działają w 90 krajach na całym świecie. Oxfam ma na celu znaleźć rozwiązania zmniejszające ubóstwo i niesprawiedliwość społeczną na świecie. Organizacja działająca non-profit poprzez przeprowadzone sondaże zwraca uwagę na problem przepisów ustawowych i wykonawczych, które są zaprojektowane z korzyścią wyłącznie dla najbogatszych.


„Badanie przeprowadzone w sześciu krajach (Hiszpania, Brazylia, Indie, RPA, Wielka Brytania i USA) wykazało, że większość osób uważa, że prawo działa na korzyść najbogatszych” – raport Oxfam.

Rozporządzenia rządowe uniemożliwiają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej na polepszenie warunków bytowych, co w pogarszających się warunkach ekonomicznych zwiększa liczbę osób z marginesu społecznego. Wielkie korporacje transferując zyski do rajów podatkowych pogłębiają patologiczną sytuację. Warunki ekonomiczne w wielu krajach pogorszyły się również w klasie średniej przybliżając ją do klasy biednej.

Od chwili publikacji tego tekstu, problem tylko się powiększył. Najnowsze dane pokazują, że liczba osób posiadających tyle co połowa ludzkości zmniejszyła się z 85 do 67 osób.

Michał KK
Źródło: http://www.exposingtruth.com/85-richest-individuals-now-much-half-global-population/
http://wolna-polska.pl

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » 85 NAJBOGATSZYCH OSÓB NA ŚWIECIE POSIADA TYLE, ILE POŁOWA LUDNOŚCI ŚWIATA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta