NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » NATRAFILI NA TROP ZAGINIONEGO MIASTA, W KTÓREGO ISTNIENIE WIERZYŁO NIEWIELU. NIEWYOBRAŻALNE BOGACTWO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Natrafili na trop zaginionego miasta, w którego istnienie wierzyło niewielu. Niewyobrażalne bogactwo

  
MareczekX5
21.05.2013 11:31:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1455396
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/05/21/natrafili-na-trop-zaginionego-miasta-w-ktorego-istnienie-wierzylo-niewielu-niewyobrazalne-bogactwo/

W mediach systematycznie pojawiają się informacje na temat pradawnych miast, które wieki temu przeżywały rozkwit, a potem, pod wpływem różnych czynników, upadły. Wiele ze wspaniałych ośrodków znalazło się np. pod wodą. Dzięki możliwościom współczesnej nauki archeolodzy coraz częściej docierają do takich struktur. Bardzo często szybko zyskują one miano “nowej Atlantydy”.

Tym razem określenie takie pojawia się odniesieniu do osady, którą udało się odnaleźć pod jednym z lasów deszczowych na terenie dzisiejszego Hondurasu.

Obrazek

Zgodnie z legendami, jeszcze w czasach cywilizacji Majów istniało miasto, które było pełne złota. Potem na jakiś czas słuch o nim zaginął. Jego poszukiwania miały się rozpocząć w czasach konkwisty, w XV w. Ale na trop miejsca określanego mianem Ciudad Blanca (Białe Miasto) nigdy nie udało się natrafić.

Wielu naukowców nie poddawało się, dlatego jeszcze na początku XX w. trwały zakrojone na wielką skalę poszukiwania. Udało się wtedy udokumentować istnienie kopców oraz wielu innych śladów istnienia pradawnej cywilizacji w regionie La Mosquitia, gdzie znajdować się miała metropolia. Mimo zaangażowania licznych ośrodków badawczych, historii nie udało się jednak udowodnić. Przynajmniej do tej pory.

Niedawno grupa archeologów oraz filmowców, przy użyciu nowoczesnej aparatury, zlokalizowała tajemnicze struktury, które znajdują się na terenie lasu deszczowego w Hondurasie. Położone są one właśnie w miejscu, gdzie przed wiekami spodziewano się odnaleźć ruiny Białego Miasta, czyli w obszarze La Mosquitia – poinformował serwis Live Science.

W czasie poszukiwań zastosowanie znalazły urządzenia określane mianem lidarów – aparatura przypominająca radar, która stanowi połączenie lasera oraz teleskopu. To pozwoliło na zobrazowanie ukształtowania terenu w miejscu, które zostało poddane analizie.

Zdaniem Stevena Elkinsa i Billa Benensona, którzy stali na czele ekspedycji, szczegółowe badanie wykazało, że miejsce to posiada cechy mogące wskazywać, iż przed wiekami istniały tam kanały, drogi, fundamenty i uprawy rolne.

W tej chwili w meksykańskim Cancun trwa debata poświęcona odkryciu. Niektórzy eksperci dość optymistycznie patrzą na wyniki analizy terenów w obszarze La Mosquitia.

“Także użyliśmy systemu lidarowego, by wskazać, gdzie są struktury wzniesione przez człowieka, poprzez poszukiwanie liniowych kształtów oraz prostokątów” – powiedział Stephen Leisz z Uniwersytetu Kolorado, który podobne badania z użyciem lidaru prowadził w Meksyku. “Natura nigdy nie występuje w formie prostych linii”.

Jeszcze w tym roku we wskazanym rejonie rozpocząć ma się ekspedycja, która pozwoli na weryfikację analizy dokonanej przy pomocy specjalistycznych urządzeń.

Obrazek
Ciudad Blanca


Obrazek

Obrazek

Źródło legendy na temat Białego Miasta pozostaje nieokreślone. Jako pierwszy informował o nim hiszpański konkwistador Hernan Cortes, który w 1526 r., w liście skierowanym do króla Hiszpanii Karola V Habsburga, napisał o mieście wypełnionym złotem, którego lokalizacja jest nieznana.

(rc/ac/niewiarygodne.pl)
http://niewiarygodne.pl/

To ciekawe – w sytuacji, gdy niemal wszystkie pełne złota miasta zostały już dawno odkryte i zawłaszczone przez plemiona koczownicze z Azji.
Admin
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » NATRAFILI NA TROP ZAGINIONEGO MIASTA, W KTÓREGO ISTNIENIE WIERZYŁO NIEWIELU. NIEWYOBRAŻALNE BOGACTWO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta