GRYNOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » "POGADUSZKI NA WSZYSTKIE TEMATY" » ŁATWIEJ BĘDZIE NAMIERZYĆ IP KOMPUTERA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Łatwiej będzie namierzyć IP komputera

  
marcus
15.09.2014 20:28:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1942201
Od: 2014-5-4
Co sądzicie moi drodzy koledzy i koleżanki, mnie aż szlag chce trafić co oni znowuż majstrują, żeby móc nas za byle co ujaić, czy pozywać do sądu, o byle gówno. Ja w tym widzę znowuż początek nowych ACTA. Jak nie urok, to jeb*ną sraczkę nam wpieprzają. Nie dajmy się.

Uzyskanie adresu IP komputera osoby piszącej w internecie obraźliwe komentarze będzie łatwiejsze. Wystarczy poinformowanie administratora danych o zamiarze złożenia pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

Choć droga od uzyskania IP do danych osobowych jest wciąż długa i trudna, to zdaniem ekspertów wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie może sprawić, że prześladowcy przestaną czuć się bezkarni.

- Administratorzy stron, blogów czy portali internetowych do tej pory powoływali się na przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, które uniemożliwiały im udzielenie informacji osobom, których prawa mogły zostać naruszone przez wpisy. Jeśli udzieliliby takich informacji, mogliby zostać ukarani karą grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat – wyjaśnia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Marek Porzeżyński, prawnik z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

Dotychczas uzyskanie danych prześladowcy, tak by móc wszcząć postępowanie, wymagało dużego wysiłku. Należało zgłosić na policję zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i dopiero wówczas można było wejść w posiadanie wnioskowanych informacji.

- W tym momencie możemy samodzielnie uzyskać takie dane osobowe i wytoczyć powództwo na drodze cywilnej – mówi Porzeżyński.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 18 lipca br. choć nie precyzuje całej praktyki, to w pewien sposób koryguje nieścisłe przepisy. Sąd orzekł, że w kontekście wykładni artykułu 23 ustawy o ochronie danych osobowych jasnym jest, że do uzyskania adresu IP wystarczy sam zamiar powództwa cywilnego. Wskazano też, że nie należy do zakresu obowiązków administratorów ocena tego, czy zamiar powództwa ma uzasadnienie faktyczne lub prawne.

To istotna zmiana, zwłaszcza że jak podkreśla prawnik, organy ścigania nie działały jednakowo w całym kraju. Często też skutki tych działań były zdaniem osób dochodzących ochrony swoich praw niewystarczające. Teraz nie tylko będzie łatwiej uzyskać dane, lecz także droga ta będzie szybsza.

- Można zgłosić się po dane do osoby administrującej danym portalem internetowym samemu lub poprzez osobę reprezentującą. Następnie można wytoczyć powództwo na drodze cywilnej jako powództwo o ochronę prywatności za jej naruszenie – tłumaczy ekspert z Kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Mimo że wyrok pozwala na uproszczenie procesu, nie oznacza to, że w łatwy sposób będzie można uzyskać wszystkie niezbędne dane prześladowcy (np. imię i nazwisko) do wytoczenia powództwa. Droga do uzyskania danych osobowych wciąż jest długa, a IP nie jest wystarczające, żeby rzeczywiście zidentyfikować prześladowcę.

- Jeśli mamy adres IP, możemy zidentyfikować daną osobę, udając się do dostawcy usług internetowych. Będą to jednak dane osoby, która zawarła umowę – przyznaje Porzeżyński.

Pojawiły się głosy, że uproszczona procedura uzyskiwania danych osób komentujących w internecie, to pierwszy krok do cenzury. Zdaniem eksperta jest to jednak uproszczenie, a potrzebne są przepisy, które sprawią, że internetowi prześladowcy przestaną czuć się bezkarni.

http://www.bankier.pl
coolcoolcool
  
Electra18.02.2019 13:45:36
poziom 5

oczka
  
marcus
16.09.2014 10:16:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1942570
Od: 2014-5-4
https://prism-break.org/pl/

Sieci anonimizujące
Wolne rekomendacje

Freenet
Zdecentralizowana sieć odporna na cenzurę.

GNUnet
GNUnet is a fully free P2P network.

I2P
Projekt niewidocznego internetu.

Syndie
Anonimowe oprogramowanie-silnik forum.

Tor
Tor (previously TOR, an acronym for The Onion Router)[not in citation given] is free software for enabling online anonymity.

https://prism-break.org/pl/subcategories/windows-anonymizing-networks

https://freenetproject.org/

https://geti2p.net/

https://www.torproject.org/

https://gnunet.org/

http://syndie.i2p2.de/

https://prism-break.org/pl/subcategories/windows-web-browsers/

Przeglądarki Web
Wolne rekomendacje
jondonym.png
JonDoFox
Private browsing with the JonDo IP anonymization service and JonDoFox profile for Firefox.
mozilla-firefox.png
Mozilla Firefox
Przeglądarka z otwartym kodem źródłowym.
tor-browser-bundle.png
Tor Browser Bundle
Szyfrowane, anonimowe surfowanie.
Uwagi

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » "POGADUSZKI NA WSZYSTKIE TEMATY" » ŁATWIEJ BĘDZIE NAMIERZYĆ IP KOMPUTERA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

<

Gada teraz:
Dodatki na bloga