NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » IZRAELSKA MINISTER POTĘPIA ROSJĘ ZA BROŃ DOSTARCZONĄ DO SYRII: “MOŻE ONA BYĆ UŻYTA PRZECIWKO IZRAELO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Izraelska minister potępia Rosję za broń dostarczoną do Syrii: “Może ona być użyta przeciwko Izraelo

  
MareczekX5
20.05.2013 11:11:20
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1453860
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/05/20/izraelska-minister-potepia-rosje-za-bron-dostarczona-do-syrii-moze-ona-byc-uzyta-przeciwko-izraelowi/

Nareszcie wiemy z autorytatywnego i nie podlegającego kruytyce źródła, co mamy sądzić o decyzji Rosjan, aby delikatnie poprzeć reżym Assada w Syrii. – admin

Jak podaje agencja Reuters, w wypowiedzi dla Army Radio, była izraelska minister sprawiedliwości, a przy okazji zbrodniarka wojenna (oskarżona o ludobójstwo w Gazie) Tzipi Livni oświadczyła, że broń dostarczana przez Rosję do Syrii może dostać się w niepowołane ręce w Syrii lub Libanie, po czym zostać wykorzystana do ataku na Izrael.

Obrazek

Rosyjska dostawa przeciwokrętowych pocisków manewrujących Yakhont (ros. Яхонт – pl. rubin lub szafir) została w piątek potępiona przez USA i Izrael. Wyrażono również obawę w związku z możliwością dostawy z Rosji do Damaszku zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej S-300 – między wierszami można wyczytać obawę terrorystycznego tandemu USA-Izrael, iż ewentualna ostateczna interwencja w Syrii może nie być wcale taka łatwa.

O ile Izrael oficjalnie nie bierze strony w syryjskim konflikcie pomiędzy prawowitą władzą z prezydentem al-Assadem na czele, a sterowaną i dozbrajaną z zachodu fanatyczną Wolną Armią Syrii, o tyle zarówno zachodnie jak i izraelskie źródła donosiły o nalotach Israeli Air Force na cele w Syrii, rzekomo będące magazynami broni przeznaczonej dla libańskiego Hezbollahu – jednej z grup, których najbardziej obecnie obawia się izraelski reżim. [Proszę mi podać bodaj jeden konflikt na świecie, w który nie są zamieszani Żydzi - admin]

“To nie jest zwykłe oręże (…) i dlatego na światowych siłach, w tym na Rosji, leży odpowiedzialność za niedostarczanie ich” – stwierdziła Livni, była minister w kraju, który jest największym na świecie beneficjentem dostaw nowoczesnych technologii wojskowych rodem z USA.

Izrael również ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził wyprowadzenia w tym miesiącu ataku na magazynowane pod Damaszkiem pociski pochodzenia irańskiego, w związku z podejrzeniami Mossadu, jakoby te pociski miały trafić w ręce Hezbollahu.

Z kolei Amos Gilad, wysoko postawiony urzędnik armii izraelskiej z rozbrajającą szczerością stwierdził, że zarówno S-3oo jak i Yakhont’y mogą w rękach Hezbollahu być zagrożeniem dla sił izraelskich i amerykańskich: “Jeśli Hezbollah i Iran wspierają Syrię i popierają Assada, to dlaczego (Assad – przyp.) nie miałby przekazać broni Hezbollahowi? Nie trzeba być ekspertem wywiadu, to logiczne” – stwierdził Gilad w telewizyjnej rozmowie w programie Meet the Press.

Zastanawiające jest, do jakiego stopnia bezczelne staną się wypowiedzi izraelskich “autorytetów”, skoro wysoko postawiony oficjel pokroju Gilada bez żadnego zażenowania stwierdza, że system obrony przeciwrakietowej (=oręże wybitnie defensywne) umiejscowiony w Damaszku może być zagrożeniem dla sił Izraela i USA.

Nasuwa się pytanie: a co takiego siły Izraela i USA mają zamiar robić nad stolicą Syrii..? Nieść “demokrację”?

Na podstawie: reuters.com
http://www.autonom.pl/
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » IZRAELSKA MINISTER POTĘPIA ROSJĘ ZA BROŃ DOSTARCZONĄ DO SYRII: “MOŻE ONA BYĆ UŻYTA PRZECIWKO IZRAELO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta