NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SZEF ŻYDÓW ATAKUJE POLSKIE MEDIA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Szef Żydów atakuje polskie media

  
marcus
13.06.2014 11:42:40
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1864307
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek

www.sxc.huhttp://www.sxc.hu

Nawiedzone portale piszą o polskich zasiłkach dla ofiar Holocaustu,grają na antyżydowskich resentymentach zacietrzewionych Polaków wierzących, że Chrystusa ukrzyżowali Żydzi – takie wnioski płyną z dyskusji toczącej się na Facebooku, którą sprowokował Piort Kadlčík, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP (ZGWŻ).

Przeinaczanie faktów, pogoń za sensacją i grę na antyżydowskich resentymentach zarzuca polskim mediom Piort Kadlčík, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP (ZGWŻ). Chodzi mu oinformację, którą jako pierwszy w Polsce podał serwis wGospodarce.pl powołując się bezpośrednio na źródło czyli „Times of Israel”.

W telegraficznym skrócie, chodzi o to, że Polska - jak podaje „Times of Israel” – ułatwiła właśnie dziesiątkom tysięcy ofiar Holocaustu z polskimi korzeniami ubieganie się o wypłaty kombatanckiej renty (100 euro miesięcznie – przyp. red.). Informację na ten temat serwis wGospodarce.pl opatrzył tytułem „Polska wypłaci zasiłki za Holocaust. Polska a nie Niemcy (http://wgospodarce.pl/informacje/13851-polska-wyplaci-zasilki-za-holocaust-polska-a-nie-niemcy).

„Oto jak dziennikarska nierzetelność, żeby nie powiedzieć zła wola wywołuje antyżydowskie resentymenty” – skomentował tę publikację na swoim profilu facebookowym Piort Kadlčík, przewodniczący ZGWŻ.

Postem tym wywołał dyskusję, godzącą w uczucia religijne większości Polaków. Wśród komentarzy, które się tam pojawiły można wyczytać, że wGospodarce.pl to jeden z tych „nawiedzonych” portali, który informacją o polskich zasiłkach za Holocaust wywołał taką histerię w internecie, że w serwisie demotywatory.pl memy o Polakach płacących za Niemców obejrzało 6 mln osób.

„Już pozamiatane, znowu wykazaliśmy się refleksem szachisty” – ubolewa Krzysztof Panek nad tym, że środowiska żydowskie nie zdołały w porę zareagować na atak „nawiedzonych” „Niestety 20% mieszkańcówPolski i tak zdania nie zmieni, bo przecież wiadomo, że Chrystusa ukrzyżowali Żydzi” – odpowiada mu Paweł Wudarczyk.

Piotr Kadlčík z Facebooka odsyła na portal jewish.org.pl, gdzie w tekście Katarzyny Markusz „Świadczenia dla kombatantów” jeszcze bardziej dolewa oliwy do ognia. „Nowelizacja ustawy nie wprowadza ułatwień w przyznawaniu świadczeń kombatanckich, a jedynie otrzymywaniu już przyznanych na konta bankowe prowadzone w innych krajach” – twierdzi Kadlčík.

„Dziennikarska rzetelność nakazywałaby poinformować o tym czytelników, a nie przeinaczać fakty i tworzyć sensację grając na antyżydowskich sentymentach. Odbiór tak skonstruowanych artykułów jest jednoznaczny i dobrze widoczny w internetowych komentarzach pod tymi tekstami” – dodaje Piotr Kadlčík.

Wszystko wskazuje na to, że własną interpretację faktów, pan Kadlčík traktuje jako prawdę objawioną. Tymczasem publikacja „Times of Israel” i zawarte w niej wypowiedzi Sebastiana Rejaka z Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie pozostawiają złudzeń – chodzi o ułatwienia, otwarcie nowej drogi do zasiłków dla ofiar Holocaustu z polskimi korzeniami. Warto najpierw sięgnąć do źródeł panie Kadlčík, a dopiero później rzucać się do gardeł polskich dziennikarzy.

Obrazek
Wojciech Surmacz

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SZEF ŻYDÓW ATAKUJE POLSKIE MEDIA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta