NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SŁOWIANIE BYLI TU ZAWSZE? ARCHEOLODZY W SZOKU.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku.

  
marcus
11.06.2014 17:21:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862826
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 2
Obrazek
Wykopaliska na trasie budowy autostrady A2 ,

Genetycy podważają teorię części polskich archeologów. Być może Słowianie wcale nie pojawili się w Polsce dopiero we wczesnym średniowieczu.

[Powiedzmy od razu: nie polskich, ale niemieckich, bądź Niemcom się wysługujących. Tacy z nich uczeni, jak z koziej d..y trąba. Te fakty są znane od dawna. - admin]

Kiedy Słowianie pojawili się w Polsce?
Wbrew opinii części archeologów, Słowianie nie przybyli do Europy dopiero we wczesnym średniowieczu. Tak przynajmniej wynika z badań genetycznych zespołu badawczego prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.

- Raczej skłanialibyśmy się ku autochtonizmowi Słowian, ale zastrzegając mocno, że cechy genetyczne wcale nie muszą być tożsame z charakterystyką kulturową właściwą dla tych populacji – mówi prof. Grzybowski w „Naukowym zawrocie głowy”.

Badania trwały prawie 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny pobrany od 2,5 tys. osób z różnych populacji narodów słowiańskich. Okazało się, że przodkowie niektórych z nich żyli w Europie już w epoce brązu – czyli 4 tysiące lat temu, a może nawet już w Neolicie, siedem tysięcy lat temu.

Nagranie ciekawej rozmowy z prof. Grzybowskim:
http://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/823726%2cSlowianie-byli-tu-zawsze-Archeolodzy-w-szoku

Nagranie na Youtube:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAZ genetykiem rozmawiała w Jedynce Katarzyna Kobylecka.

http://www.polskieradio.pl
  
marcus
11.06.2014 17:26:58
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1862829
Od: 2014-5-4
Uczciwi naukowcy zawsze twierdzili, że Słowianie /w historii występujący pod różnymi nazwami/ przebywają na terenie Środkowej Europy, w tym Polski od tysięcy lat. pogląd przeciwny to wymysły 19wiecznej propagandy podporządkowanej ekspansjonistycznej polityki Niemiec. Dotyczy to zarówno średniowiecznych kronikarzy jak i profesorów krakowskiej akademii. Podobnego zdania był w odrodzonej Polsce prof.Józef Kostrzewski i związani z jego ośrodkiem badacze.
Radykalna, nie umotywowana żadnymi odkryciami zmiana nastąpiła od r.1989, ale już od końca lat 70ch zaczynają się pojawiać na naszym terenie i przepisywacze niemieckiej propagandy, pozujący na naukowców. Do tych żałosnych okazów należał „prof” K.Godłowski, a także z tego samego środowiska się wywodzący celebryta i cadyk schyłkowej i postpeerelowskiej nauki Aleksander Krawczuk. To zjawisko nie bez powodu skorelowane było ze zmasowanym atakiem na podstawy istnienia Polski. w rzeczywitosci nie jest to „nowa” wiadomosc. Jest to tylko potwierdzenie wczesnijeszych takich stwierdzen. Co jest interesujace to to, ze historia panstwa polskiego sprzed Meszka i i Chrobrego zostala praktycznie wymazana ze zrodel pisanych i ze „istorycy” piszacy Historie Polski kaza nam wierzyc, ze panstwo Mieszka i Boleslawa powstalo z niczego i od razu bylo zdolne prowadzic polityke miedzynarodowa na najwyzszym szczeblu (z papaiezme i cesarzem niemieckim) oraz wojny od Pragi do Kijowa lacznie z wojnami z cesarstwem niemieckim. Znane operacje wojenne Chrobrego do dzisiaj bylyby trudne do powtorzenia w geograficznej i czasowej skali przy uzyciu czolgow i samolotow. No właśnie. Anglicy i Niemcy to ludy germańskie. J. angielski i j. angielski to języki germańskie. Język staroangielski jest podobny do średnio-wysoko-niemieckiego.
Germanie wymieszali się z Celtami. W VI w plemiona germańskie podbiły dzisiejsze wyspy brytyjskie. Brytole to germania.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SŁOWIANIE BYLI TU ZAWSZE? ARCHEOLODZY W SZOKU.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta