Święta!

Mikołaja w kominie,
prezentów pod szyje,
dwa metry choinki,
cukierków dwie skrzynki,
na dworze bałwana
i sylwestra do białego rana.


Tapety świąteczne:


http://www.tapeta-choinki-slonce-zima.na-pulpit.com/zdjecia/choinki-slonce-zima.jpeg

http://www.widoczki.com/widoczki/2/wieta-choinka-zima.jpeg

http://forum.portalflorystyczny.pl/gallery/forum/1322468026.jpg

KRWAWE ŚWIĘTA, czyli masowy mord karpia- WYPOWIEDZ SIĘ!

Co myślicie o tradycji jedzenia karpi? Czy potraficie z niej zrezygnować, wiedząc w jakich warunkach przed podaniem na stół są traktowane?
Poniżej kilka ciekawych informacji ze strony fundacji Viva!


Jedzenie karpi w Wigilię to zbędna tradycja! Nie musisz stać w kolejkach do wielkich kontenerów w marketach, wydawać pieniędzy ani wspierać cierpienia tysięcy ryb. Masz wybór. Możesz zbojkotować ten krwawy obyczaj.

Nie jesteś pewien? Uważasz, że ryby są zbyt głupie ażeby przejmować się ich losem? Myślisz, że nie czują bólu?
Przeczytaj - http://www.blog.viva.org.pl/2011/12/16/4-rybne-mity/
http://www.krwaweswieta.pl/kulisy.php

Ryby są inteligentnymi i fascynującymi stworzeniami. Badania behawioralne wykazały, że ryby mają bardzo dobrą pamięć i uczą się na własnych doświadczeniach. Wyróżniają się również charakterem - niektóre są odważne i ciekawskie, inne nieśmiałe i pasywne - i są w stanie rozpoznać członków własnej ławicy. W naturalnych warunkach KARPIE MOGĄ PRZEŻYĆ NAWET 45 LAT. Posiadają szerokie pole widzenia i mogą widzieć również ponad powierzchnią. Mają doskonały zmysł słuchu i reagują na każdą, nawet subtelną wibrację, dzięki czemu mogą na czas wyczuć niebezpieczeństwo. Mogą posmakować pokarm bez wkładania go do ust dzięki kubkom smakowym znajdującym się na ich ciele. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak smakuje krew nasza oraz naszego towarzysza, gdy jesteśmy na wpół uduszeni w przepełnionym zbiorniku- zoolog prof. Andrzej Elżanowski.
  PRZEJDŹ NA FORUM