A prokuratorzy i sędziowie płaczą, że im źle.
Za: http://www.aferyibezprawie.org/

Na trzecim miejscu w polsce plasuje się branża Prawo, gdzie średnie zarobki wyniosły – 9 670 zł.Najwyższe wynagrodzenia osiąga kadra zarządzająca – średnia miesięcznie brutto wyniosła 18130 zł. Wysokie zarobki odnotowano również w dyscyplinie Sprzedaż i Marketing – 9 800 zł. Nieco mniej zarabiają inżynierowie (9 520 zł) i specjaliści od IT (8 950 zł). Najniższe średnie wynagrodzenie odnotowano wśród specjalistów i menedżerów z obszaru administracji – wyniosło ono 6 040 zł brutto miesięcznie.

Międzynarodowa firma rekrutacyjna przygotowała raport zatytułowany „Antal International Wynagrodzenia Specjalistów i Menedżerów 2013". Powstał on, aby wskazać punkt odniesienia w przypadku wynagrodzeń w poszczególnych branżach, dyscyplinach i stanowiskach. Autorzy zastrzegają, jednak, że rzeczywiste wynagrodzenie na konkretnym stanowisku jest uzależnione od wielu czynników.

Jak czytamy w raporcie, średnie wynagrodzenie miesięczne brutto oferowane specjalistom i menedżerom w Polsce w 2012 roku wyniosło 9 380 zł. Przy czym, wynagrodzenie osiągane przez specjalistów to 7 110 zł, natomiast menedżerowie zarabiają o ponad 4000 zł więcej – ich średnia pensja wynosi 11 530 zł.


  PRZEJDŹ NA FORUM