Prokuratorskie zabawy
Za: http://www.aferyibezprawie.org/

Cztery lata zajęło sądowi dyscyplinarnemu prokuratury ukaranie upomnieniem prokuratora Milana Danielewicza, który nie chciał pokazać dokumentów interweniującym policjantom.
Pod dworcem PKP w Ostrowie Wlkp. trzech prokuratorów wsiadło do taksówki. Miała ich odwieźć do domów. Ale kiedy licznik wybił 40 zł, pasażerowie zatrzymali samochód i powiedzieli, że tyle nie zapłacą. Wezwani przez taksówkarza policjanci poprosili pasażerów o dokumenty. Jeden z nich, prokurator Milan Danielewicz, odmówił. Gdy policjant zaczął prowadzić go do radiowozu, usłyszał: - Jesteśmy prokuratorami!Ostatecznie pasażerowie zapłacili 20 zł.
To jednak sprawy nie zakończyło, bo policjanci opisali incydent w notatce służbowej. Odmowa pokazania dokumentów jest wykroczeniem, za które grozi grzywna. Tyle że zgodnie z prawem prokurator za wykroczenia nie odpowiada i grożą mu jedynie kary dyscyplinarne za uchybienie godności zawodu. Przypominamy KLIKNIJ
Incydent w taksówce stał się głośny także z innego powodu. Jadący nią prokuratorzy chcieli za wszelką cenę ustalić, skąd o wydarzeniu dowiedzieła się prasa. Zawiadomili więc prokuraturę. Śledczy z Płocka, szukając źródeł gazety, przesłuchali ponad 20 osób, w tym policjantów i prokuratorów. Chcieli też sięgnąć po ich billingi telefoniczne, ale sąd tę decyzję uchylił. Ostatecznie śledztwo zostało umorzone, bo źródła dziennika nie udało się odnaleźć.

Prokuratorzy awansują w tabeli wynagrodzeń po pięciu latach na danym stanowisku. Upomnienie tymczasem wydłuża drogę do podwyżki o trzy lata.

Upomnienie nie pozbawia prokuratora możliwości awansu z automatu, jedynie informacja o takiej karze zostaje dołączona do jego akt. I może mieć wpływ na decyzję o awansie.


  PRZEJDŹ NA FORUM