Wybierz czerwoną pigułkę.
I czym jest Matrix? Cyfrową halucynacją, czy rzeczywistością, którą sami sobie budujemy?

"Rok 2003 po wejściu na ekrany kin filmów "Matrix: Reaktywacja" i "Matrix: Rewolucje" będzie kolejnym rokiem Matriksa.

Wychodząca w cztery lata po pierwszym filmie książka "Matrix. Wybierz czerwoną pigułkę" jest znaczącym przyczynkiem do teorii literatury i filmu, a zarazem bardzo przystępnym wyborem esejów dla niespecjalistów, którzy po prostu uwielbiają Matrix z jego złożoną i zastanawiającą fabułą.

Książka zawiera odpowiedzi na wiele pytań, które nasuwają się po obejrzeniu filmu, przedstawia nowe i śmiałe interpretacje tego kinowego bestselleru. Niniejsza książka jest niezbędną lekturą dla zainteresowanych szeroko rozumianą, kulturową i literacką analią jednego z najważniejszych filmów dwudziestego wieku, ponieważ łączy szczegółowe ujęcie wielu filozoficznych, literackich i ekonomicznych zagadnień obecnych w Matriksie z jasnym i wartkim stylem."

W książce zgromadzono eseje wielu doktorów, którzy nie są lekarzami, lecz ekonomistami, filozofami, badaczami religii, literatury i mediów, pisarzami science fiction, wynalazcami i technologami. Doktorzy przyrządzili interpretacyjny eliksir, który smakuje znakomicie.

Czym jest Matrix? Efektowną mieszanką kina akcji, filmów kung-fu i science-fiction, czy kryjącą w sobie wiele warstw filozoficzną opowieścią o zdehumanizowanym świecie?

I czym jest Matrix? Cyfrową halucynacją, czy rzeczywistością, którą sami sobie budujemy?

Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy książki poświęconej najbardziej kultowemu filmowi przełomu wieków.

Bracia Wachowscy, zapytani ile warstw znaczeniowych zawiera Matrix odpowiadają:
- "Więcej niż można przypuszczać".

Ta książka pozwoli Ci odkryć przynajmniej niektóre z nich i pobudzić do własnych poszukiwań.

Do pobrania- http://chomikuj.pl/Freya-chan/Ebooki/Wybierz+czerwon*c4*85+pigu*c5*82k*c4*99,98105371.pdf


  PRZEJDŹ NA FORUM