Ostrzegam Cię Ukraino
„Ukraina ma prawo do samostanowienia” – zażartował Obama

Ukraińcy powinni sami zdecydować o przyszłości swojego kraju, bez zewnętrznych interferencji – powiedział w Warszawie prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

[Na początek proponujemy wycofanie z Ukrainy najemnych bandytów z "Academi" (Black Water) oraz wojennych okrętów z Morza Czarnego. O 5 miliardach dolarów, jakie USRael wydał na rozwalenie Ukrainy nie ma co mówić, bo się już rozeszły, gdzie trzeba. ]

Obama zgodził się z Komorowskim, że należy dążyć do ułożenia dobrych stosunków z Rosją, ale jednocześnie nie poświęcania podstawowych zasad w imię tychże stosunków.

– To, czego nauczyła nas historia – a nikt nie rozumie tego lepiej od Polaków – to fakt, że podstawowe zasady integralności terytorialnej, suwerenności i wolności, możliwość tego, aby ludzie sami określali przyszłość swego kraju, są kamieniem węgielnym pokoju i bezpieczeństwa, którymi Europa cieszyła się przez ponad pół wieku – mówił prezydent USA.

– Teraz zagrażają im działania Rosji na Ukrainie Wschodniej. Mówimy konsekwentnie, że nie tylko chcemy dobrych stosunków z Rosją, ale spodziewamy się, że Rosja będzie miała dobre stosunki z Ukrainą. Nie sądzimy, aby Ukraina miała wybierać pomiędzy dobrymi stosunkami z Rosją a dobrymi stosunkami z Europą – ocenił Obama.

Jak podkreślił, Ukraińcy powinni sami zdecydować o przyszłości swojego kraju.

– Bez zewnętrznych interferencji czy też nacisków bojowników finansowanych przez zewnętrzne państwa ościenne, które próbują zakłócić wysiłki Ukraińców pragnących samodzielnie zreformować swój kraj i wzmocnić swoją demokrację, jak również poprawić swoją gospodarkę – dodał amerykański przywódca.

MPA, PAP
http://naszdziennik.pl

Aby usłyszeć garść banałów warto było na dwa dni zdezorganizować Warszawępan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielonypan zielony


  PRZEJDŹ NA FORUM