Rozmaitości polityczne
Ciekawy misz masz
Byś my nie zapomnieli jak nas traktują. W tym roku pasujemy „do obrazka”,
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6667826,Rocznica_ladowania_w_Normandii_bez_Polakow.html

„W Paryżu nie ustają kontrowersje wobec listy osobistości zaproszonych na obchody rocznicy lądowania aliantów w Normandii. W prasie francuskiej pojawiają się głosy, że obchody te nie powinny się odbywać wyłącznie z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych.
W wielu artykułach przypomina się o roli odegranej w walce o północną Francję przez Kanadyjczyków, Belgów, Norwegów, Polaków – i przede wszystkim przez Brytyjczyków.

Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia o niejasności co do listy delegacji zaproszonych na obchody 65. rocznicy lądowania aliantów, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Eric Chevallier wyraźnie starał się uniknąć konkretów, choć uroczystości te odbędą się już za tydzień.

Pałac Elizejski twierdzi z kolei, że owa „lista” zaproszonych delegacji ogranicza się do dwóch tylko krajów – Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jeden ze współpracowników prezydenta Sarkozy’ego poinformował nieoficjalnie Polskie Radio, że nie planuje się zaproszenia przedstawicieli innych krajów.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Lech-Walesa-mam-pomysl-na-rozwiazanie-kryzysu-na-Ukrainie,wid,16662170,wiadomosc.html?ticaid=112db8

Problem Ukraiński jest Europejski, Euroazjatycki i – jak postawił to Prezydent Obama – ŚWIATOWY. Rozwiązać go zaś można nie przez NAWRACANIE Putina na Katolicyzm, ale przez bardzo trudne negocjacje ukraińsko-rosyjskie, pod patronatem – z KONIECZNOŚCI – Unii Europejskiej. Brak Pokoju między Ukrainą a Rosją grozi tym państwom KATAKLIZMEM.
Ja uważałem i uważam, że ważniejsze od ukraińskiej pszenicy i wołowiną są prospektalne ukraińskie papiery wartościowe.
Gajowy będzie się chwalił.
Gajowy rowerem elektrycznym jeździ od ponad roku. Wspaniała rzecz. Wyeliminowałem większość jazd samochodem. Nie straszny mi przeciwny wiatr, podjazdy, ani przemoczone onuce.
Ja tam nie uważam, że zaglądanie dziewczynom pod spódnice to jakieś szczególne przestępstwo. Nasze, chłopaków, prawo próbować zaglądać, a Ich, Dziewczyn, obowiązek nie pozwalać. Jak już się człowiek dowie co tam jest i przekona jaki z tym może być problem, to i zaglądać odchodzi ochota.

Mimo wszystko próbuj Pan, Panie Premizlaus, śmiało !

Przychodzi mamut do mamucicy i zaczyna ją „z pewną taką nieśmiałością” oglądać
Mamucica popatrzyła na niego ale kręci głową – mmmm, mmmm.

po trzystu latach takiego kręcenia mamuty wyginęły.
Panie Gajowy też się przyłączam z pytaniami:
- jaki zasięg
- waga
- firma
i inne ważne uwagi po ponad rocznym eksploatowaniu.
Obecny mój rower napędzam swoimi mięśniami, ale na
poważnie myślę, żeby ułatwić sobie trochę jazdę kupując
takiego „elektryka”.


  PRZEJDŹ NA FORUM