Ostrzegam Cię Ukraino
Kryzys ukraiński powodem ekspansji NATO na wschódZdaje się, że Waszyngton zamierza przesunąć NATO jeszcze bliżej Moskwy. Antyrosyjską doktrynę Stanów Zjednoczonych przyjęło wielu spośród tych, kto wcześniej współpracował z Moskwą. Kolej na Ukrainę.

Rosja chce wojny.
Popatrz, jak blisko naszych baz wojskowych umieścili swój kraj.

Sojusz Północnoatlantycki pod różnymi pozorami przesuwa swoją infrastrukturę do granic Rosji. Prowokując wojnę domową na Ukrainie, Amerykanie są zdecydowani korzystać z powstałego chaosu i stworzyć na terytoriach pozostających pod ich kontrolą atmosferę strachu i nienawiści.

Na tle kryzysu na Ukrainie o dalszym rozszerzeniu w kwaterze sztabu NATO się nie mówi. Sekretarz generalny NATO Rasmussen mgliście obiecuje rozszerzenie współpracy wojskowej z Kijowem i przeprowadzenie wspólnych szkoleń. Uniki sekretarza generalnego są zrozumiałe: Kijów znajduje się w stanie nierozwiązanego sporu terytorialnego z Moskwą. A regulamin NATO kategorycznie odmawia członkostwa państwom z podobnymi problemami.

Zbliżona sytuacja panuje w Gruzji. Konflikt wokół Abchazji i Osetii Południowej mocno obniża jej szanse na udział w sojuszu. Jednak wiadomo, że i Gruzja, i Ukraina są dla NATO łakomymi kąskami, ponieważ włączenie ich w orbitę bloku stworzy silny czynnik dyplomatycznego i siłowego nacisku na Rosję.

Kryzys ukraiński uaktywnił działania sojuszu: NATO przeprowadziło szkolenia na Bałtyku, do bazy Sił Powietrznych USA w Estonii przybywają dodatkowe myśliwce F-16, Litwa zwiększa swój budżet obronny, aby pokryć zwiększone wydatki na przyjęcie dodatkowych pododdziałów z innych państw sojuszu.

NATO zwiększa obecność na Morzu Czarnym. W ciągu minionego miesiąca w Rumunii odbyło się kilka wspólnych z Amerykanami szkoleń wojskowych, z których część odbyła się na poligonach w pobliżu granicy z Ukrainą. Amerykański krążownik Ticonderoga przybył do rumuńskiego portu Konstanca. Tutaj na początku roku NATO oficjalnie przeniosło wojskowe funkcje Centrum Przewozów Tranzytowych Pentagonu z kirgiskiego lotniska Manas.

W Kirgistanie Amerykanie pozostawili po sobie złą pamięć. Przez trzynaście lat funkcjonowania bazy Sił Powietrznych USA w Manas, miejscowi mieszkańcy bezpośrednio stykali się z aktami przemocy ze strony wojskowych. Aby pociągnąć do odpowiedzialności winnych, kirgiskie władze odwoływały się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Pozostał on jednak głuchy nawet wtedy, gdy szeregowy Zachary Hatfield zastrzelił kierowcę cysterny Aleksandra Iwanowa. Wówczas winnego zabójstwa po prostu odesłano do domu, twierdzi członkini rady politycznej kirgiskiej Partii Zielonych Dinara Kutmanowa:

Ta buta Amerykanów przejawia się nie tylko w stosunku do Kirgistanu. Myślę, że to ich polityczna doktryna. To hegemonia, amerykańska wolność oparta na drukowanych przez nich dolarach. Kto płaci, ten wymaga. I my, i cały świat ma tańczyć, jak oni zagrają.

Ciekawe, że NATO niemalże demonstracyjnie odmawia podporządkowania się przepisom państwa, w którym przebywa. Zwiększenie kontyngentu żołnierzy NATO już sprawiło problemy mieszkańcom Łotwy. Mer portowego miasta Windawa Aivars Lembergs z żalem zauważył, że w ciągu dwóch dni żołnierze NATO dokonali tylu wykroczeń, ile nie bywa nawet w dniach obchodów święta miasta, kiedy do Windawy zjeżdżają dziesiątki tysięcy ludzi.

My witamy gości z uśmiechem. Niestety, żołnierze marynarki wojennej z państw NATO zachowali się jak świnie: załatwiali swoje potrzeby w miejscach publicznych, zaczepiali przechodniów, naruszali porządek, przepisy Łotwy i zasady dobrego wychowania. Jesteśmy niezadowoleni z ich pobytu.

Te przykłady, to zaledwie niewielka część ogólnego obrazu, która pozwala jednak ocenić sytuację.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że europejskie bachanalie NATO zagrażają nie tylko narodowemu bezpieczeństwu Rosji, ale i międzynarodowej stabilności. Waszyngton wciąga w swoje gierki tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą sprzeciwiać się ich naciskowi. Dla zaspokojenia politycznych i geostrategicznych ambicji realizuje się celową działalność na rzecz destabilizacji sytuacji politycznej w suwerennych państwach. To bardzo niebezpieczna strategia, która wcześniej czy później doprowadzi do światowej katastrofy.

http://polish.ruvr.ru

Mapa powyzej ilustruje inwazje imperium atlantyckiego na kontynent euroazji.Ta inwazja i opanowanie euroazji jako cel polityki usraela zostala opisana przez Brzezinskiego dziesiatki lat temu, Strategia obrony trzonu kontynentalnego w postaci praktycznie lustrzanego odbicia strategii inwazji opisuje np. Aleksander Dugin (dla mnie w dosyc uproszczony jezeli nie prostacki sposob). Interesujace jest, ze nie sa to strategie nowe, poza wykorzystaniem nowoczesnych technologii i inzynieriii spolecznej. W sumie sa to strategie prymitywne, sformulowane znacznie ponizej poziomu poznawczego Teorii Cywilizacji Feliksa Konecznego. Bardzo dobre wprowadzenie do tej tematyki polski czytelnik moze znalezc w ksiazce Leszka Moczulskiego: Geopolityka. Potęga w czasie i przestrzeni.

W polskiej sytuacji musimy zdac sobie sprawe z tego, ze imperium atlantyckie nie reprezentuje cywilizacji laciniskiej (uzywajac terminologii Feliksa Konecznego, opartej o Prawo Naturalne) ale turanska i zydowska (scislej talmudyczna) pozostajace w swoistej symbiozie (nie jest to nic nowego Niemcy i Rosja XX wieku stanowily typowe przyklady). Jest to wiec imperium barbarzynskie, w ktorym barbarzynstwo (turanskie) uzywane jest do (talmudycznego) zaprzeczenia prawu naturalnemu (nie mowiac o Prawie Naturalnym) .Obecnosc zolnierzy amerykanskich w Polsce bedzie wiec obecnoscia barbarzyncow zarzadzanych przez agresywnych do szalenstwa talmudystow, ze wszystkimi tego stanu rzeczy skutkami.

Rosja, jako glowne imperium kontynentu, przyjmujac za podstawe swej strategii lustrzane odbicie strategii usraela, sila rzeczy zbliza sie do stanowiska obrony elementow prawa naturalnego. Z tego co pisze Dugin nozna wnioskowac, ze motywy leza we w rzeczywistosci wymuszonemu przyjeciu strategii obrony jako lustrzanego odbicia posuniec przeciwnika. W szachach taka strategie moga stosowac czarne, poniewaz w otwarciu partii biale maja inicjatywe. W pewnym momencie ta strategia musi byc porzucona i czarne aby nie przgrac musza porzucic lustrzana symetrie ruchow. De facto inwazja usraela na ukraine jest ruchem bialych wymuszjacym porzucenie symetrii przez Rosje. Pytanie brzmi, czy Rosja jest przygotowana wewnetrznie do rozwoju swej strategii w oparciu o prawo naturalne. Jezeli tak to ma szanse wygrac lub sie obronic.

Do tego potrzebne jest w rzeczywistosci nawrocenie Rosji. Dlatego talmudysci zadbali o to aby usunac srodki tego nawrocenia.


  PRZEJDŹ NA FORUM