Ciekawy temat
Patriarcha Bartłomiej uczestniczy z papieżem Franciszkiem w bluźnierczej modlitwie imama o zwycięstwo nad niewiernymi

Muzułmański imam w obecności prawosławnego patriarchy Bartłomieja i papieża Franciszka modlił się do Allacha słowami zaczerpniętymi z Koranu o zwycięstwo nad niewiernymi:

„Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!”

Po wstępnych zaprzeczeniach ostatecznie fakt ten potwierdziło Radio Watykańskie.

Wspólną modlitwę zorganizowano w Watykanie na zaproszenie papieża Franciszka. Zaproszenie do uczestniczenia w tej modlitwie przyjął prawosławny patriarcha Bartłomiej. Bluźniercza modlitwa odbyła się dokładnie w święto Zesłania Ducha Świętego.

Jak podało Radio Watykańskie:

Patriarcha Bartłomiej przyjął papieskie zaproszenie i pragnie wziąć udział w tej bezprecedensowej inicjatywie Franciszka, dając jej poparcie tak osobiste, jak i całej wspólnoty prawosławnej, której jest honorowym zwierzchnikiem.

Oto fragment z programu:

Sama modlitwa będzie się dzielić na trzy odrębne części: żydowską, chrześcijańską i muzułmańską. Modlitwa każdej religii ma mieć taką samą strukturę. Będzie się składała z dziękczynienia za stworzenie, prośby o przebaczenie win oraz modlitwy o pokój.

Prawosławni, przebudźcie się!

W waszym imieniu – swoim uczestnictwem – patriarcha Bartłomiej zapewnia o poparciu dla tej bluźnierczej inicjatywy „całej wspólnoty prawosławnej”.

Nasz komentarz:

Chrześcijaństwo XXI wieku wraca do swoich początków: w pierwszych wiekach chrześcijanom zarzucano bezbożność gdyż miast dołączyć swojego Boga do wspólnego pokojowego współistnienia z innymi bogami, odmawiali argumentując, iż tylko ich Bóg jest Bogiem prawdziwym.

Za to świadectwo wiary poniosły męczeńską śmierć tysiące chrześcijan. Dzisiaj w dobie fałszywego ekumenizmu, wmawia się nam abyśmy w imię tego samego pokoju wspólnie wraz z wyznawcami fałszywych religii – islamu i judaizmu – który od czasu odrzucenia Chrystusa stał się religią fałszywą – zanosili wspólną modlitwę do Boga prawdziwego i bogów fałszywych pod pozorem przekonania, iż religie te czczą tego samego boga! Ale jakże mogą czcić tego samego Boga skoro jego obrazy są nie tylko różne ale wręcz sprzeczne!

Źródła:
www.fronda.pl
pl.gloria.tv
gazetawarszawska.com

Czytaj także:
Ekumenizm z poganami

http://prawoslawnikatolicy.pl  PRZEJDŹ NA FORUM