Katolik musi modlić się i działać!

Z ks. prałatem dr. Romanem Kneblewskim, proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, rozmawia Marta Milczarska
zdjecie

Odwołana w Poznaniu pseudosztuka „Golgota Picnic” będzie wystawiona w piątek, 27 czerwca, w bydgoskim Teatrze Polskim, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mamy do czynienia z celową prowokacją?

- Z pewnością mamy do czynienia z zamierzoną prowokacją. Nie sądzę, aby ta prowokacja wynikała wyłącznie z chamstwa i głupoty. Ma ona najwyraźniej szerszy, antykatolicki i antypolski wymiar oraz zdecydowanie sataniczny podtekst. A to się dzieje w naszym katolickim, polskim domu, w dodatku za nasze pieniądze – za pieniądze wiernych katolików i Polaków.

Proszę zwrócić uwagę, że u nas, w katolickiej Polsce nikomu na myśl by nawet nie przyszło w podobny sposób obrażać żydów czy muzułmanów. Natomiast to, co nasze i dla nas święte, można u nas bezkarnie najohydniej sponiewierać. Ta antykatolicka i antypolska hucpa nie zna granic. Czas wreszcie powiedzieć „Dość!”, czas wypowiedzieć nasze polskie „Veto!” i nie tylko wypowiedzieć, ale i wcielić je w życie, w nasze polskie życie polityczne, społeczne i kulturowe.

Ten pseudospektakl to bluźnierstwo i profanacja Chrystusa. Dlaczego w ostatnim czasie tak często my, katolicy w Polsce, jesteśmy obrażani, a ważne dla nas symbole ośmieszane?

- Pyta się pani redaktor dlaczego. Ponieważ zbyt wielki, wręcz przemożny wpływ na nasze życie społeczno-kulturalne mają ci, którzy nienawidzą Chrystusa i Jego jedynego, świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła, a także Polski, Polaków i wszystkiego, co szczerze i prawdziwie polskie – polakożercy i zboczeńcy! Dopóki z tym Polacy nie zrobią porządku, dopóty będziemy tak cierpieć.

Po odwołaniu tej pseudosztuki w Poznaniu organizatorzy zapowiadają, że zorganizują go w 30 miastach w Polsce. Jak powinniśmy zareagować?

- Zareagować masowo – zdecydowanie, mocno, wielorako i skutecznie. Żądać, domagać się, pisać protesty, listy, petycje, organizować pikiety, manifestacje, angażować innych, wymyślać coraz to nowe formy i sposoby… A nade wszystko modlić się – modlić się wspólnie, głośno, publicznie, na różne sposoby – modlić się na różańcu, modlić się słowami modlitwy z egzorcyzmem do św. Michała Archanioła! Niech zadrżą moce piekielne oraz ich ziemskie agentury!

Jak wierni reagują na to, że w ich mieście ma być wystawiona ta pseudosztuka „Golgota Picnic”?

- Wierni bydgoszczanie, co mnie bardzo cieszy, spontanicznie organizują się i aktywizują. Raduje zwłaszcza zaangażowanie wielu młodych ludzi. Miejmy nadzieję, że budzi się nareszcie Polska Wiosna! A u nas w parafii odbywały się będą akurat uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Toteż ofiarujemy nasze modlitwy w intencji przebłagalno-wynagradzającej Najświętszemu Sercu Zbawiciela za tę zamierzoną w naszej Ojczyźnie i w naszym mieście bluźnierczą profanację.

Dziękuję za rozmowę.
Marta Milczarska

NaszDziennik.pl


  PRZEJDŹ NA FORUM