30. rocznica męczeństwa księdza Jerzego Popiełuszki
Ku czci bł. Księdza Jerzego


zdjecie

Obchody 30. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaplanowano w całej Polsce. Najważniejsze odbędą się we Włocławku, Bydgoszczy, Warszawie – miejscach szczególnie związanych z kapelanem „Solidarności”.

W najbliższą niedzielę uroczyste obchody odbędą się również w Skoczowie, Lublinie i Radziechowicach.
Skoczów

W kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki sprawowana będzie uroczysta Msza Święta. Podczas Eucharystii o godz. 11.00 zostanie poświęcony sztandar Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Odlewni Żeliwa Teksid Iron Poland w Skoczowie.
Lublin

W świątyni rektoralnej pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9 sprawowana będzie o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę i w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do wspólnej modlitwy zapraszają Ojcowie Jezuici z Grupą Duszpasterską im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z Zarządem Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”.
Radziechowice

Przy I stacji Golgoty Beskidów o godz. 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Na zakończenie przy Kurhanie Pamięci Narodowej, w którym w 2005 r. złożono ziemię z grobu ks. Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.
MB

Nasz Dziennik, Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik


  PRZEJDŹ NA FORUM