Lubisz Nutellę? Dowiedz się dlaczego nie powinieneś jej jeść
Najstraszniejszą rzeczą, o której ludzie nie wiedzą jest to, że Nutella zawiera glutaminian sodu (MSG), znany również jako E621. To jest sprytnie ukryte wewnątrz nazwy sztucznego aromatu „wanilina”, która jest oznakowana na każdym słoiku Nutelli. Zawiera również toksyczny GMO emulgator- lecytynę sojową oraz olej palmowy.

Nutella została wprowadzona w 1964 roku przez włoską firmę Ferrero, która nadal produkuje ten produkt. Jako dzieci uwielbialiśmy Nutellę w latach 70. i 80., ale rodzice wtedy nie zwracali za wiele uwagi na etykiety ze składnikami.
Według oficjalnej strony internetowej Nutelli, składniki są następujące: „cukier, olej palmowy, orzechy, kakao, mleko odtłuszczone, serwatka (z mleka), lecytyna sojowa jako emulgator, wanilina: sztuczny aromat”. Nutella twierdzi, że ich produkt nie zawiera „żadnych sztucznych barwników i sztucznych konserwantów” A przecież każdy jeden ze składników jest mocno przetworzony, co oznaczałoby, że w Nutelli nie ma naturalnych składników.

Wanilina: sztuczny aromat (MSG)

Gdy większość ludzi widzi nazwę waniliny, myślą o wanilii. Jednakże, jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej szkodliwych składników Nutelli. Zapach i smak wanilii są to tylko chemikalia. Dzięki technologii, można zrobić go tanio z ropy naftowej w laboratorium. Największym producentem waniliny w świecie są Chiny, a ponad 90% produktów spożywczych zawiera wanilinę z Chin, w tym Nutella. Najgorsze jest to, że wanilina zawiera nieoznakowany MSG. Nie jest składnikiem odżywczym, witamina lub minerałem i nie ma żadnych korzyści dla zdrowia. MSG wykazuje działanie pobudzające na mózg, więc myślimy, że coś smakuje lepiej (niż w rzeczywistości jest), a tym samym jemy więcej.
Olej palmowy

O szkodliwości oleju palmowego przeczytaj tutaj: Unikaj produktów zawierających olej palmowy
Lecytyna sojowa

Lecytyna sojowa jest to produkt odpadowy zawierający rozpuszczalniki i pestycydy i ma konsystencję od lepkiego płyny do twardego plastiku. Jest najczęściej używana jako emulgator, aby powstrzymać wodę i tłuszcze przed rozwarstwianiem się w żywności, takich jak margaryna, masło orzechowe, czekoladowe cukierki, lody, śmietanka do kawy oraz jedzenie dla niemowląt. Pomaga również zapobiegać psuciu się produktów co sprawia, że jest środkiem konserwującym i przedłuża trwałość rynkową. Większość soi na świecie jest obecnie zmodyfikowana genetycznie (GMO). Genetycznie zmodyfikowana soja zawiera wysokie stężenie toksyn.
Pozbawiona minerałów serwatka

Serwatka jest produktem ubocznym przy produkcji sera. Serwatka w proszku jest dodatkiem powszechnie używanym w środkach do smarowania, aby uniknąć koagulacji produktu. Wytwarza się ją przez suszenie serwatki, która została poddana obróbce cieplnej w celu usunięcia części minerałów. Stosowana jest również jako pasza dla zwierząt, a także w przemyśle farmaceutycznym. Poziom demineralizacji tego rodzaju serwatki może przekraczać 90%, robiąc składnik ten całkowicie bezwartościowym w kwestii odżywiania.

Więc wyrzuć to toksyczne smarowidło i poszukaj zdrowszej alternatywy.

Tłumaczenie: Olga Ka

Źródło: http://complete-health-and-happiness.com/love-nutella-heres-never-eat-opt-healthier-alternative-recipe-2/
http://wolna-polska.pl


  PRZEJDŹ NA FORUM