NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KSIĄDZ NIE MA WYRZUTÓW SUMIENIA. A PSYCHOLOG NA TO: PO PROSTU GŁUPI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Ksiądz nie ma wyrzutów sumienia. A psycholog na to: po prostu głupi

  
MareczekX5
19.09.2012 17:15:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1012653
Od: 2012-7-24
Obrazek

Ks. Marcin Kozyra na falach katolickiego radia Plus Legnica broni się w sprawie - to pierwsza wersja - zlizywania bitej śmietanki ze swoich kolan, bądź - a to druga - dotykania nosem pianki do golenia. Robiły to w czasie "kocenia" dzieci z I klasy. - Nie mam żadnych wyrzutów sumienia - stwierdził duchowny. A Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy, komentuje w rozmowie z Onetem: - Gdyby to był inny pracownik szkoły, np. pan złota rączka, to pewnie byłaby potworna awantura. Ale to jest osoba duchowna.

Dzisiaj prokuratura poinformowała, że zajmie się sprawą otrzęsin. Kontrolę w szkole zapowiada również kuratorium oświaty.

"W trakcie czynności sprawdzających prokurator oceni, czy nie zostały zrealizowane znamiona przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, mającego postać doprowadzenia małoletnich poniżej 15. roku życia do wykonania tzw. innej czynności seksualnej oraz ewentualnie innych przestępstw" - czytamy w komunikacie Liliany Łukasiewicz, rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Ponadto, jak wynika z uzyskanych z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie informacji, do tamtejszej komendy wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie.

Zdjęcia z, jak można przeczytać na stronach salezjańskiego Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie, "kocenia" I-klasistów wywołały poruszenie.

Dyrektor tej placówki, egzorcysta ks. Marcin Kozyra, nie ma sobie nic do zarzucenia. Rodzice dzieci klęczących przed nim w "zabawie" pasowania na uczniów go bronią. Podobnie pracownicy gimnazjum i animatorzy z wyjazdu integracyjnego. Dowód na to: trzy pisma opublikowane na www gimnazjum.

O opinię nt. "zabawy" w pasowanie na uczniów zapytaliśmy Dorotę Zawadzką, psycholog dziecięcą. - Jeżeli w takich "zabawach" bierze udział dorosły mężczyzna, to jest to na granicy skandalu. A jeśli jest to osoba duchowna, to jeszcze do kwadratu. Takie zabawy mogą sobie urządzać rówieśnicy, a i tak w takiej sytuacji rodzice by się dziwili i mówili „co wy z tym chłopakiem robicie? - stwierdza.

Ksiądz Kozyra "zabawę" bynajmniej nie uznaje za zdrożną. Ale zmianę formuły pasowania na ucznia już zapowiada.

Duchowny broni się na falach katolickiego radia Plus Legnica. Na pytanie, czy rozważa możliwość zmiany formy otrzęsin, odpowiedział: - Tak. Jestem przekonany, że forma zabawy i forma pasowania na pewno będzie i będziemy to przygotowywali wszyscy, nauczyciele. Ale nie chciałbym, żeby to było rozumiane (…), że mam jakieś wyrzuty sumienia z tego powodu, że coś tam było złego. Mówię wyraźnie: nie mam żadnych wyrzutów sumienia odnośnie tego wydarzenia, które było, które zostało w mediach spreparowane, zmanipulowane. Więc jaka będzie forma otrzęsin, to na pewno będzie wspólną decyzją grona pedagogicznego.

Dodał też: - Nigdy mi przez te lata nie przyszło do głowy, że ta ostatnia konkurencja, zadanie, to pasowanie, mogłoby mieć taki wymiar. Oczywiście, skoro pojawiły się takie głosy, to wszystko wskazuje na to, że ta forma pasowanie w przyszłym roku będzie miała całkiem inny wymiar, żeby nikomu nie przyszło do głowy coś, co będzie próbą, powiem wprost, oszkalowania dobrego imienia dyrektora szkoły czy naszej szkoły.

Takim tłumaczeniom dziwi się Dorota Zawadzka, która zgadza się z opinią, że jeśli ksiądz rzeczywiście nie dostrzega niczego niewłaściwego w takich "zabawach", to jest "po prostu głupi". Taką ocenę dyrektora salezjańskiego gimnazjum wygłosił wcześniej szef Fundacji Kidprotect Jakub Śpiewak, nazywając ks. Kozyrę "głupcem".

Zawadzka w rozmowie z Onetem jednocześnie podkreśla, że opinia, iż w "zabawie" nic złego się nie działo, bo dzieci były zadowolone, że się śmiały, są niepoważne. - Te dziewczynki są w takim wieku, że ich śmiech w takiej sytuacji może być spowodowany właśnie tym, że im się to kojarzy.

A pasowanie polegające na klęczeniu przez dziewczynkę przed dorosłym mężczyzną i zlizującą mu z kolan bitą śmietankę bądź dotykającą nosem pianki do golenia do innej sytuacji: - To jest tak, jakby w firmie szef poprosił sekretarkę o zlizywanie mu czegoś z kolan.

W jej ocenie wygłaszane aktualnie przez niektórych rodziców gimnazjalistów z Lubina opinie, że nic zdrożnego w zabawach z księdzem dyrektorem nie było, są przejawem racjonalizowania sytuacji. I wskazuje zagrożenie wynikające tak z takich "zabaw" jak i medialnej wrzawy wokół nich: - Teraz może się zdarzyć, że do którejś z dziewczynek przylgnie przezwisko "śmietankowa panienka" - i co wtedy?

Tymczasem na www salezjańskiego gimnazjum opublikowano trzy listy broniące księdza Marcina Kozyry. Ich przekaz jest prosty. Rodzice twierdzą że po pierwsze: nie była bita śmietanka do zlizywania z kolan księdza, ale pianka do golenia, którą nosem miały dotykać dzieci. Jednak na zdjęciach widać wyraźnie, że obok księdza stoi tubka dużo bardziej przypominająca tę z bitą śmietanką, a nie pianką do golenia, a dzieci równie wyraźnie trzymają biała substancję w ustach. Po drugie: dzieci nie zlizywały niczego z kolan duchownego. Jednak patrząc na zdjęcia można odnieść zupełnie inne wrażenie. A po trzecie: był to element "kocenia" pierwszaków.

- Informujemy, że w razie braku oczekiwanej reakcji rozpoczniemy szeroko zakrojoną akcję obrony dobrego imienia księdza dyrektora oraz prowadzonej przez niego szkoły - ostrzegli rodzice.

Zdjęcia z "kocenia", przedstawiające klęczące przed księdzem dzieci, cały czas są dostępne w internecie.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAźródło:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
MareczekX5
19.09.2012 21:55:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1012881
Od: 2012-7-24
Soborowiki, w nurcie nauczania JP2 i nowej ewangelizacji, przeszły od kremówek do spraw głębszych duchowoInteresująca informacja, choć z mainstreamowego źródła, komponuje się z naszym cyklem pt: “Żydomasońska rewolucja w pseudo Kościele Katolickim”. Za przysłanie artykułu podziękowania dla Jerzego. Widoczny na zdjęciu “ksiądz”, “pochodzenia koczowniczego”, nazywa się Marcin Kozyra. Admin.

Za: http://www.se.pl

Młodzież z gimnazjum salezjańskiego w Lubinie napisała oficjalny protest, po tym jak zdjęcia z dziewczynkami liżącymi księdza po kolanach pokazał się w mediach – również na portalu SE.pl. Listy miał być obroną tradycyjnych otrzęsin i samego Księdza Dyrektora. To co napisali młodzi ludzie zdaje się jednak tylko pogrążać placówkę i co najmniej dziwny zwyczaj „kocenia” pierwszoklasistów.


Obrazek


Obszerny list protestacyjny młodzieży został zamieszczony na stronie internetowej gimnazjum salezjańskiego w Lubinie. Informacja napisana przez uczniów dumnie rozpoczyna całą akcję obrony szkoły i samego Księdza Dyrektora. Co więcej pod emocjonalnym listem podpisała się ponad setka młodych ludzi.


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAProblem w tym, że to co napisali uczniowie nie bardzo broni pomysły na zabawy podczas otrzęsin na wyjazdowym obozie integracyjnym…
Czego dowiedzieliśmy się z listu?

„Zdjęcia zostały wykonane podczas ”kocenia” (zabawy towarzyszącej początkowi nauki uczniów w wielu szkołach) pierwszoklasistów na wyjeździe integracyjnym Salezjańskiego Gimnazjum im. Św. Dominika Savio w Lubinie. Jedną z czynności, jaką mieli wykonać uczniowie (nie tylko dziewczynki!) było dotknięcie ustami pianki do golenia, której gruba warstwa znajdowała się na Kolanach Księdza Dyrektora, a nie jak podała telewizja, zlizywanie z kolan księdza bitej śmietany (sic!). Ten przystanek na trasie kocenia nie był inicjatywą dyrektora. Zabawę przygotowali wszyscy obecni na wyjeździe integracyjnym nauczyciele Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie oraz animatorzy. Ksiądz Dyrektor miał za zadanie przyjąć jedynie nieubliżający nikomu hołd ”kociaków”, po czym symbolicznie pasował ich na uczniów (…)”Po takiej lekturze wypada tylko “pogratulować” kadrze, animatorom i dyrektorowi pomysłów…

źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/19/soborowiki-w-nurcie-nauczania-jp2-i-nowej-ewangelizacji-przeszly-od-kremowek-do-spraw-glebszych-duchowo/
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KSIĄDZ NIE MA WYRZUTÓW SUMIENIA. A PSYCHOLOG NA TO: PO PROSTU GŁUPI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny