NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ŚREM: MANIFESTACJA PRZECIWKO PRZEMOCY POLICYJNEJ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Śrem: Manifestacja przeciwko przemocy policyjnej

  
MareczekX5
01.07.2013 10:05:34
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1517877
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/06/30/srem-manifestacja-przeciwko-przemocy-policyjnej/

29 czerwca w mieście Śrem, znajdującym się 40 km od Poznania, odbyła się demonstracja przeciwko nadużyciom władzy policyjnej. Powodem wyjścia mieszkańców Śremu na ulice miasta były wydarzenia, które rozegrały się 2 tygodnie temu na jednym ze śremskich osiedli.

Obrazek

15 czerwca, Marek Cz. w godzinach wieczornych został dotkliwie pobity przez funkcjonariuszy policji. Wszystko zaczęło się od przyjazdu patrolu policji na ulicę Chłapowskiego, gdzie Marek wraz ze znajomymi wspominali swojego niedawno zmarłego kolegę. Po interwencji policji, jak wynika z protokołu zatrzymania, Marek Cz. został zabrany na komendę w celu ustalenia danych personalnych. Tam po “przesłuchaniach” zatrzymany doznał dotkliwych obrażeń, będących efektem brutalnego pobicia przez “świeżo-upieczonych”, krewkich policjantów.

Jak wspomina znajoma pobitego, która była świadkiem całego zajścia (również na komendzie policji), Marek Cz. był przeprowadzany z pokoju do pokoju. Po opuszczeniu jednego z biur, w którym przebywał bardzo długo, na twarzy zatrzymanego pojawiły się pierwsze siniaki. Następnie poszkodowany w asyście policjantów, został przewieziony do lokalnego szpitala w celu opatrzenia ran i zszycia łuku brwiowego.

Po ponownym przewiezieniu go na komendę, doszło do dalszego, brutalnego pobicia. Po opuszczeniu komendy, dotkliwie pobity zgłosił się po raz kolejny do szpitala, gdyż jego stan zdrowia był zły, dokonano również obdukcji. Przyjmujący go lekarz przyznał sam, że od momentu, kiedy widział go ostatni raz, przybyło sporo siniaków na całym ciele.

Jak zeznali policjanci-sadyści dokonujący wtedy interwencji, Marek Cz. doznał obrażeń, ponieważ “uderzył się o szafkę i własne kolana”… ["Wysoki Sądzie! Poszkodowany uderzył mnie dwukrotnie głową w obie pięści" - admin] Cała sprawa trafiła pod lupę policjantów z wydziału wewnętrznego oraz do prokuratury. Pikanterii dodaje fakt, że jednym z policjantów, który pobił Michała jest syn komendanta policji w Poznaniu oraz to, że poszkodowany w całym Śremie nie mógł uzyskać żadnej porady prawnej, gdyż najzwyczajniej mu jej odmawiano.

Na samej manifestacji pojawiło się około 200 osób. Organizatorami zgromadzenia byli oburzeni mieszkańcy Śremu oraz znajomi skatowanego przez policję. Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 11:00 na Placu Targowym, czyli w pobliżu miejsca gdzie doszło do zatrzymania. Manifestanci przeszli ulicami Śremu pod komendę policji, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienie.

http://www.autonom.pl
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
Radek
04.07.2013 23:30:00
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 35 #1523154
Od: 2012-12-18
Niech zrównają z ziemią tą komendę. U mnie w mieście też są z nimi cyrki. Tylu ich u nas pracuje a nic nie robią. Tylko wożą się po mieście z wiejską na zmianę.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ŚREM: MANIFESTACJA PRZECIWKO PRZEMOCY POLICYJNEJ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny