NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POLSKIE PODSŁUCHY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Polskie podsłuchy

  
marcus
16.06.2014 16:51:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Posty: 2112 #1866999
Od: 2014-5-4
Publikacja nagrania wywołuje burzę. Powstaje komisja śledcza. Jej prace trwają przez ponad rok, w tym czasie posłowie przesłuchali m.in. premiera Leszka Millera. Próbowano przesłuchać również prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ten jednak odmówił stawienia się przed komisją. Rywin zostaje skazany za pomoc w płatnej protekcji na dwa lata więzienia, a trzy inne osoby, 10 lat po aferze, otrzymały wyroki więzienia w zawieszeniu. Sąd nie ustala, kto wysłał Rywina. W 2006 roku posłanka Samoobrony Renata Beger, zostaje główną bohaterką "afery taśmowej" i "rozmów kontrolowanych", jakie prowadziła w poselskim pokoju z czołowymi politykami PiS - Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem.

Wrzesień 2006 roku - PiS szuka większości w sejmie. Prawa ręka premiera Jarosława Kaczyńskiego, Lipiński, spotyka się w pokoju sejmowego hotelu z Beger. Posłanka Samoobrony oczekuje, że za rozłam w swojej partii i przejście do PiS z grupą posłów, dostanie posadę sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa. Chce też, aby sejm załatwił sprawę weksli, jakie posłowie podpisywali Lepperowi. Taśmy emituje program "Teraz My" w TVN. Opozycja domaga się dymisji rządu. Prokuratura nie dopatruje się w tej sprawie przestępstwa. "Taśmy prawdy" doprowadzają do zawieszenia rozpoczętych kilka dni wcześniej rozmów koalicyjnych między dotychczasowymi koalicjantami. Platforma zarzucała PiS korupcję. Rok później, kiedy CBA nagrało posłankę Beatę Sawicką (PO), było już na odwrót. Sawicka miała przekonywać swojego "przyjaciela" (agenta CBA działającego pod przykryciem), że jest dobrze przygotowana do "kręcenia lodów". - Biznes na służbie zdrowia będzie robiony - mówiła. CBA nagrało też moment, w którym na ławce w parku przyjęła łapówkę. Sąd ostatecznie uniewinnił Sawicką ze względu na błędy agentów CBA. 14 września 2006 roku w siedzibie Bartimpeksu przy Alei Szucha w Warszawie nieżyjący już jeden z najbogatszych biznesmenów w Polsce Aleksander Gudzowaty nagrywa byłego premiera Józefa Oleksego. Ten swobodnie i ze swadą opowiada o kolegach z SLD, o tajemnicach majątku prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i operacjach plastycznych jego żony. Podczas prywatnej rozmowy Oleksy przyznaje, że w czasach rządów SLD dochodziło do licznych nieprawidłowości, w rządowych elitach wiadomo było także o aferach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Publikacja treści rozmów nie pociągnęła za sobą żadnych konsekwencji prawnych. Zamiast tego, uwagę mediów zwróciło wiele ciekawostek i zabawnych stwierdzeń - Teraz ze mną nie wygrasz na słowa, bo ja bardzo dużo czytam. Odświeżam umysł i k... będę jak brzytwa ostry - deklarował Oleksy. Jedno z tajnych nagrań stało się gwoździem do trumny Andrzeja Leppera ws. tak zwanej "afery gruntowej". Sprawa wyszła na jaw, kiedy premier Jarosław Kaczyński zdymisjonował Andrzeja Leppera. Ujawniono, że trzy dni wcześniej CBA zatrzymało jego współpracownika Piotra Rybę oraz prawnika Andrzeja Kryszyńskiego, którzy w imieniu Leppera i swoim mieli domagać się łapówki za pomoc w odrolnieniu gruntu.

Szef Samoobrony wszystkiemu zaprzeczył i zarzucił Zbigniewowi Ziobrze, że to właśnie od niego dowiedział się o planowanej akcji CBŚ w ministerstwie rolnictwa. Były minister sprawiedliwości zaprzeczył i jako dowód przedstawił rozmowę z Lepperem, którą potajemnie nagrał na dyktafon. Zarejestrowaną rozmowę nazwał "gwoździem do politycznej trumny Leppera". W 2008 roku, z braku danych uzasadniających podejrzenie przestępstwa, śledztwo w wątku o przeciek dotyczący "fałszywego oskarżenia" Ziobry przez Leppera umorzono. Rok później warszawski sąd uwzględnił zażalenie Ziobry na decyzję prokuratury i uchylił umorzenie, nakazując kontynuowanie śledztwa. W 2011 roku, po śmierci lidera Samoobrony, sąd umorzył wszystkie prowadzone wobec niego postępowania. 1 października 2009 roku "Rzeczpospolita" publikuje stenogramy z nagrań rejestrowanych przez CBA rok wcześniej rozmów szefa klubu parlamentarnego PO Zbigniewa Chlebowskiego z Ryszardem Sobiesiakiem, biznesmenem działającym w branży hazardowej. Z rozmów wynika, że Sobiesiak jest zainteresowany korzystnym dla siebie kształtem ustawy hazardowej. Biznesmen szukał dla siebie wsparcia wśród wpływowych osób w rządzie. Zapewnienie pomocy otrzymał od Zbigniewa Chlebowskiego, z którym jak wynika z rozmów, łączą go dobre prywatne relacje. W rozmowach powoływał się m.in. na spotkania z ówczesnym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim i Grzegorzem Schetyną. Spotkania z tymi politykami nie zostały w żaden sposób zarejestrowane, mimo to obaj stracili ministerialne stanowiska.

Chlebowski i Sobiesiak spotykali się w ustronnych miejscach, między innymi na cmentarzu. Opublikowane stenogramy pochodziły z podsłuchiwanych rozmów telefonicznych. Głośnym echem odbiła się też opublikowana przez "Puls Biznesu" rozmowa szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Kamerę w swoim gabinecie ustawił Serafin. Na spotkanie zaprosił byłego już szefa Agencji Rynku Rolnego. Ten szczerze opowiadał o relacjach biznesowych działaczy PSL i ich rodzin w spółkach podległych resortowi rolnictwa. Po publikacji taśm w lipcu 2012 roku Marek Sawicki traci stanowisko ministra rolnictwa. Do dzisiaj nie wiadomo, po co Serafin nagrywał i po co upubliczniał nagranie, na którym przecież sporo stracił.



TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POLSKIE PODSŁUCHY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny