NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SYRIA OGŁOSIŁA CO BĘDZIE ODPOWIEDZIĄ NA ŻYDOWSKĄ NAPAŚĆ.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Syria ogłosiła co będzie odpowiedzią na żydowską napaść.

  
MareczekX5
01.02.2013 16:26:38
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1166491
Od: 2012-7-24
Źródło: http://3rm.info/32454-siriya-obyavila-kakim-budet-otvet-na-izrailskuyu-agressiyu.html

Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/02/01/syria-oglosila-co-bedzie-odpowiedzia-na-zydowska-napasc/

Obrazek

Władze Syrii ogłosiły w piątek, że rząd “odpowie na izraelską agresję konsolidacją frontu wewnętrznego”, mówi się w oświadczeniu przekazanym przez państwową agencję informacyjną SANA. “Masy ludowe powinny mobilizować wszystkie rezerwy i skupić się wokół walecznej Armii Syryjskiej”- mówi się w dokumencie. Rząd wzywa “tych wszystkich, którzy chwycili za broń przeciwko państwu ażeby stanęli po stronie wielkiego przełomowego dzieła, żeby włączyli się do politycznego procesu i narodowego dialogu, który uratuje Syrię i zapewni jej drogę ku przyszłości”- przekazuje ITAR-TASS. W oświadczeniu wskazuje się, że napastniczy rajd lotnictwa izraelskiego w dniu 30 stycznia na osrodek badawczo-naukowy Dżemrae pod Damaszkiem, wspomagany był przez formacje terrorystyczne, które swoimi atakami spowodowały szkody dla zdolności obronnej kraju”.

“Izrael odważył się na agresywną akcję dopiero po tym jak w rezultacie wywrotowej działalności terrorystów zostały uszkodzone radary i system obrony przeciwlotniczej”- zauważa się w dokumencie. Pisze się w nim także, że “bojówkarze niejednokrotnie probowali atakować a nawet zdobyć obiekt w Dżemrae”.

W ten sposób, podkreśla się w oświadczeniu Rady Ministrów Syryjskiej Republiki Arabskiej, “zbrojne ugrupowania ekstremistyczne, w rodzaju “Dżebhat an-Nusra” stały się bezpośrednimi wykonawcami turecko-izraelsko-katarskiego spisku”. To dowodzi także, w opinii rządu, że “Izrael jest inicjatorem wydarzeń w Syrii i odnosi największą korzyść z działań terrorystów walczących przeciwko interesom syryjskiego narodu”.

Jak donosi gazeta “Wzgliad”, w piątek władze Syrii skierowały do Rady Bezpieczeństwa ONZ żądanie potępienia izraelskiej napaści powietrznej na naukowo-badawczy ośrodek w pobliżu Damaszku. Przypomnijmy, że ONZ wcześniej odmówiła uznania, według jej opinii, nieudowodnionego faktu izraelskiej agresji. Oficjalny przedstawiciel Sekretarza Generalnego ONZ, Eduardo del Buey, powiedział, że ONZ nie potwierdza doniesień o atakach sił powietrznych Izraela na obiekty pod Damaszkiem i ogólnie informację o naruszeniu przestrzeni powietrznej Syrii. Powołując się na kontyngent sił pokojowych ONZ na Wzgórzach Golan w pobliżu syryjsko-izraelskiej granicy, zauważył on, że żołnierze nie odnotowali tam żadnych samolotów izraelskich. Jednakże wcześniej, odnosząc się do sił pokojowych ONZ w Libanie, del Buey powiedział, że żołnierze widzieli izraelskie samoloty i ich zwiększoną aktywność. Przedstawiciel ONZ zauważył wtedy, że “siły ONZ odnotowały mnóstwo wypadków naruszenia przestrzeni powietrznej kraju”.

Dowództwo Sił Zbrojnych Syrii poinformowało w nocy ze środy na czwartek, że Siły Powietrzne Izraela dokonały uderzenia i zniszczyły centrum naukowo-badawcze pod Damaszkiem, gdzie według niektórych danych, mogła znajdować się broń chemiczna. W rezultacie nalotu dokonano bardzo dużych zniszczeń materialnych, zginęło 2 pracowników zaś 5 odniosło rany, poinformowała strona syryjska. Ambasador Syrii w Libanie, Ali Abdel Karim, powiedział w związku z atakiem na centrum naukowo-badawcze, że władze jego kraju przygotują odpowiedź na działania lotnictwa izraelskiego.


_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SYRIA OGŁOSIŁA CO BĘDZIE ODPOWIEDZIĄ NA ŻYDOWSKĄ NAPAŚĆ.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta