NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CZECHY: STARCIA Z POLICJĄ PODCZAS DEMONSTRACJI PRZECIWKO CYGAŃSKIEJ PRZESTĘPCZOŚCI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Czechy: Starcia z policją podczas demonstracji przeciwko cygańskiej przestępczości

  
MareczekX5
25.08.2013 10:47:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1579808
Od: 2012-7-24
Za: http://marucha.wordpress.com/2013/08/25/czechy-starcia-z-policja-podczas-demonstracji-przeciwko-cyganskiej-przestepczosci/

Wczoraj [24.08.2013 - admin] w Ostrawie podczas demonstracji przeciwko przestępczości i bezkarności Cyganów doszło do starć z policją, która ponownie stanęła w obronie prześladujących czeskich obywateli Cyganów. Licznie wspierający kilkusetosobową demonstrację miejscowi kibice i nacjonaliści zaskoczyli jednak policjantów dobrym przygotowaniem i nieustępliwością.

Obrazek

W demonstracji według różnych szacunków udział brało od 600 do 1000 osób, w zdecydowanej większości byli to mieszkańcy miasta – często z dzielnic dzielonych bądź sąsiadujących z Cyganami.

Nie przeszkodziło to jednak czeskojęzycznym mediom w nazwaniu wszystkich uczestników akcji “ekstremistami” czy nawet “neonazistami”, którzy mieli się zebrać w celu “pogromu mniejszości cygańskiej”.

Zgromadzenie dość szybko przerodziło się w starcia z ochraniającymi Cyganów policjantami, choć w niektórych częściach miasta protest miał pokojową formę. Policja używała gazu łzawiącego i granatów dymnych wobec wszystkich demonstrantów, w związku z czym radykalna część demonstracji nie ustawała w odpowiedziach kamieniami, petardami czy koszami na śmieci. W działaniach policji brał udział oddział antyterrorystyczny, a także duża grupa funkcjonariuszy w cywilu, którzy byli jednak szybko demaskowani przez demonstrantów.

Spora część osób komentująca wczorajsze (24.08) wydarzenia zauważa, że obywatelskie protesty przeciwko cygańskiej przestępczości są największymi i najbardziej żywiołowymi społecznymi demonstracjami od czasów starć podczas tzw. Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Do najgłośniejszych manifestacji w tej sprawie zalicza się wydarzenia z Litwinowa w 2008 roku, kiedy na lokalnym zgromadzeniu przeciwko bezkarnym Cyganom zgromadziły się tysiące oburzonych Czechów. Ostatnie protesty uwidaczniają również odradzanie się czeskiego ruchu nacjonalistycznego, który przez ostatnie lata w wyniku silnych państwowych represji (będących następstwem m.in. akcji w Litwinowie) coraz poważniej wychodzi z kilkuletniego marazmu.

Manifestacja w Ostrawie była jedną z kilku odbywających się tego dnia akcji w ramach “Dnia oporu”, czyli ogólnokrajowego protestu wobec bierności władz, od wielu lat zamiatających problem cygańskich przestępstw pod dywan. Podobne, choć mniej liczne demonstracje odbyły się w minioną sobotę w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Duchcowie, Pilznie oraz Jiczynie. W ostrawskiej manifestacji udział wzięła grupa nacjonalistów z Polski.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJANa podstawie: novinky.cz, źródła własne
http://www.autonom.pl/
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CZECHY: STARCIA Z POLICJĄ PODCZAS DEMONSTRACJI PRZECIWKO CYGAŃSKIEJ PRZESTĘPCZOŚCI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny