GRYNOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ZDROWIE, SZCZEPIONKI,MEDYCYNA NATURALNA » FINAŁEM USTAWY GMO BĘDZIE DROGA ŻYWNOŚĆ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Finałem ustawy GMO będzie droga żywność

  
MareczekX5
04.01.2013 14:50:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7595 #1128536
Od: 2012-7-24
Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/01/04/dlaczego-polska-padla-z-koncem-xviii-wieku/
Obrazek
Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii – mówi poseł PiS, były minister środowiska, prof. Jan Szyszko

- Jak przyjmuje pan rozporządzenie rządu dotyczące GMO? To dobry krok w kierunku uwolnienia Polski od żywności modyfikowanej genetycznie?

- To zależy z jakiej strony spojrzymy na tę sprawę. Jeżeli z takiej, że rząd za wszelką cenę chce wprowadzić niekorzystne dla nas przepisy, to jest jego sukces. Natomiast z drugiej strony czeka nas wielka klęska polskiej polityki rolnej i środowiskowej. To nic innego, jak niszczenie rolnictwa w naszym kraju, oraz domeny, jaką powinna być możliwość produkcji najwyższej jakości produktów w Polsce.

- Ale jednak zakaz w przypadku dwóch roślin przyjęto. Na ile presja społeczna mogła mieć tu znaczenie?

- To jest mydlenie oczu opinii publicznej, ponieważ są to dwie odmiany krytykowane w Unii Europejskiej i wycofywane z rynku ze względu na swoją udowodnioną szkodliwość. Rząd w ten sposób chce powiedzieć, że coś zrobił w tym temacie, ale jednocześnie wpuszcza wszystkie odmiany zaakceptowane przez UE do wysiewu na terenie Polski. Rząd zupełnie nie interesuje się opinią publiczną. Nie jest ważne zebrane 2,5 mln podpisów pod apelem ws. Telewizji Trwam, podobnie jak setki manifestacji w całej Polsce w tej sprawie. Sprawa wieku emerytalnego i podpisów zebranych przez Solidarność również nie przyniosły żadnego skutku, tak więc rząd realizuje tylko konsekwentnie swoją politykę destabilizacji państwa polskiego i niszczenia jego domen. Podobnie jest w przypadku GMO, gdzie napisano wiele pism, zorganizowano wiele manifestacji, a ustawa – jak pan wie – weszła w życie.

- Mimo alternatywnych propozycji opozycji.

- Prawo i Sprawiedliwość złożyło przed świętami projekt ustawy, która jest całkowicie zgodna z prawem UE i prawem polskim, i która całkowicie zakazuje produkowania GMO w naszym kraju. Ale reakcją na naszą ustawę złożoną u pani marszałek Kopacz było natychmiastowe podpisanie ustawy przez prezydenta Komorowskiego. Rządowi chodzi tylko o niedopuszczenie do szerszej dyskusji.

- Czy ustawa o GMO może doprowadzić do podwyższenia cen żywności? Czy warzywa podobnie jak jaja będą nas kosztować drożej?

- Oczywiście, że ta ustawa doprowadzi do takiego finału, pomimo, że rząd zapowiada, że wprowadza GMO, aby produkować taniej. To nie ma z tym nic wspólnego. Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii, od genetycznie modyfikowanych nasion, które są produkowanie przez wielkie koncerny zagraniczne i to właśnie te koncerny będą decydowały o cenach żywności.

Rozmawiał: Łukasz Żygadło

Źródło: Stefczyk.info
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp
  
Electra19.12.2018 04:09:37
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ZDROWIE, SZCZEPIONKI,MEDYCYNA NATURALNA » FINAŁEM USTAWY GMO BĘDZIE DROGA ŻYWNOŚĆ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

<

Gada teraz:
Dodatki na bloga