NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ZWIERZĘTA SĄ TAK SAMO ŚWIADOME JAK LUDZIE!!!!

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zwierzęta są tak samo świadome jak ludzie!!!!

  
TheAspartam
27.08.2012 12:48:27
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #998468
Od: 2012-7-18


Ilość edycji wpisu: 2
Obrazek

Wali się w gruzy świat supremacji człowieka w świecie przyrody . Kościoły i grupy religijne mogą zostać zmuszone do przeredagowania swoich opinii o pozycji zwierząt ...

Obrazek


Rozpropagowanie i zdobycie zwolenników poglądu o podobieństwie świadomości zwierzęcej do ludzkiej może zaowocować dużymi zmianami w świecie doktryn i obrzędów religijnych . Dla wegeterian z Indii nie jest to nic nowego . Jednak co wrażliwsi biali chrześcijanie nie zadowolą się już pewnie biblijnym" czyńcie sobie ziemię poddaną ". Istnieje też duże prawdopodobieństwo ,że dokument o podobieństwie ze światem zwierząt może nie zostać dostatecznie uświadomiony w świadomości zwierząt i ludzi ...I do obustronej deklaracji pojednaniu nie dojdzie ...

Zwierzęta są tak samo świadome jak ludzie

26.08. Warszawa (PAP) - Część zwierząt, w tym wszystkie ssaki i ptaki, odznaczają się taką samą świadomością jak ludzie – piszą wybitni naukowcy w deklaracji podpisanej na Uniwersytecie Cambridge. Coraz więcej danych naukowych świadczy o tym, że zwierzęta nie są bynajmniej "maszynami", jak w XVII w. uważał Kartezjusz, ale posiadają świadomość. Wybitni naukowcy, w tym Stephen Hawking, ale również neurobiolodzy, neurofarmakolodzy i specjaliści od nauk poznawczych, podpisali niedawno "The Cambridge Declaration on Consciousness", w której podkreślają, że lista zwierząt odznaczających się świadomością równą ludzkiej obejmuje wszystkie ssaki, ptaki, a nawet głowonogi.

"Jak się wydaje, brak kory mózgu nie pozbawia organizmu możliwości doświadczania stanów emocjonalnych" – piszą naukowcy. Jak dodają, istnieją świadectwa, które wskazują, że zwierzęta posiadają neuroanatomiczne, neurochemiczne i neurofizjologiczne podłoże świadomych stanów wraz z możliwością przejawiania umyślnych zachowań. Co za tym idzie, ludzie nie są jedynymi zwierzętami, które posiadają neurologiczne podłoże generujące świadomość.

Uczeni podkreślają, że badania naukowe nad świadomością odznaczają się obecnie dużą dynamiką. Pojawiły się nowe metody i dane, które zmuszają do przewartościowania dotychczasowych założeń. W badaniach nad zwierzęcym mózgiem można obecnie precyzyjnie "wyłączać" pewne obszary, w celu oceny, na ile mają one wpływ na procesy poznawcze.

Zdaniem badaczy, neuronalne podłoże emocji nie ogranicza się wyłącznie do kory mózgowej, ale przejawia się również na poziomie podkorowym. Można to badać poprzez sztuczne pobudzanie tych samych obszarów mózgu, co sprawia, że u ludzi i u zwierząt pojawiają się analogiczne zachowania i stany uczuciowe.

Co więcej, struktury neuronalne odpowiedzialne za czuwanie, sen, podejmowanie decyzji prawdopodobnie ukształtowały się bardzo wcześnie w procesie ewolucji, nawet na etapie bezkręgowców, ponieważ można je zaobserwować u owadów czy głowonogów.

Z kolei ptaki reprezentują przypadek równoległej ewolucji świadomości. Przykład poziomu świadomości u ptaków zbliżony do poziomu ludzkiego, można dostrzec u afrykańskiej papugi żako. Mózgowe sieci emocjonalne i mikroobwody poznawcze u ssaków i ptaków wydają się w świetle najnowszych badań znacznie bardziej podobne do siebie niż wcześniej przypuszczano.

Ponadto, niektóre gatunki ptaków, np. zeberki, mają podobnie przebiegający sen jak ssaki, włącznie z fazą REM. Z kolei sroki rozpoznają własne odbicia podobnie jak ludzie, wielkie małpy, delfiny czy słonie.

Obrazek


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Obrazek
Deklarację podpisano podczas konferencji upamiętniającej wkład wybitnego uczonego Francisa Cricka w badania mózgu (Francis Crick Memorial Conference on Consciousness in Human and non-Human Animals), która odbyła się w lipcu na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ FILMY » DARMOWA REJESTRACJAZwierzęta czasem są bardziej ludzkie od nas


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAInfo-

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Horror zwierząt w imię Twojej próżności...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szacunkowe dane są rozbieżne...
To jednak bez większego znaczenia czy rocznie morduje się "tylko" 300mln. czy może 800 mln.zwierząt dla nowych perfum czy innych produktów na rynku.

Warto zwrócić uwagę na to jak bardzo możemy pomóc zmniejszając nasza ignorancje dla problemu.
Cały materiał na stronie-

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ZWIERZĘTA SĄ TAK SAMO ŚWIADOME JAK LUDZIE!!!!

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta