NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CZYM SIĘ STAŁAŚ LUDZKOŚCI? (UPADEK CYWILIZACJI, MANIPULACJA MAS ITD.)

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Czym się stałaś ludzkości? (UPADEK CYWILIZACJI, MANIPULACJA MAS itd.)

  
TheAspartam
15.12.2013 11:57:50
poziom 6

Grupa: Administrator 

Posty: 1196 #1686484
Od: 2012-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek


New World Order to nie teoria spiskowa !

Czym się stałaś ludzkości? (UPADEK CYWILIZACJI, MANIPULACJA MAS itd.)

Czym się stałaś ludzkości ?
Upadek cywilizacji, zasad moralnych człowieka, manipulacja.

Otóż jeśli piszemy o zniewoleniu ludzkich umysłów to warto zacząć od podstaw.
W którym momencie skończyły się czasy, kiedy to człowiek rzeczywiście sam wybierał umyślnie to co chciał, co było dla niego dobre? W którym momencie skończyły się czasy, kiedy pielęgnowane były najważniejsze wartości dla każdego z nas? Kiedy zatraciliśmy się w tej szarej codzienności w pogoni za pieniądzem i złudzeniami ?
Krach naszej cywilizacji zaczyna się w momencie, kiedy to pewne grupy wysoko postawionych osobistości i organizacji na świecie zaczęły przejmować coraz to większe strefy wpływów na całym globie. Odpowiedzmy sobie pytanie kto rządzi światem? Jak potężne narzędzia władzy mają rządy USA czy innych wpływowych krajów lub polityczno-gospodarcze związki państw typu Unia Europejska. Być może to wszystko zabrzmi jak jakiś absurd czy teoria spiskowa – ale wystarczy przejrzeć na oczy i świadomie popatrzeć na to co się dzieje i kto stoi za największymi korporacjami, rządami na świecie… jakie są ich cele?
Krach m.in. polega na dosłownym wmówieniu nam co jest ważne a co nie oraz utrzymanie tego stanu pseudo świadomości w ludziach na całej ziemi.

Manipulacja – zaczęła się nie pięć, ani dziesięć lat temu. Trwa od dawien dawna.
Techniki manipulacji wykorzystywano jeszcze przed utworzeniem się totalitarnej Rzeszy Niemieckiej. Chociaż prawdą jest, że wtedy owe techniki poszły bardzo do przodu.
Zapewne najlepiej znane nam przykłady manipulacji tkwią jednak w latach panowania komunizmu. Ta celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukiwanie grupy ludzi trwała i trwa nadal – ma się niestety coraz lepiej… mimo upadku nazizmu i komunizmu.
Mamy demokrację ? Czy to tylko złudzenie demokracji ?! Żyjemy w globalnym państwie totalitarnym ! Jeśli komuś nieznajoma jest wiedza nt. manipulacji w czasach totalitarnych to polecam przeczytać książkę George’a Orwella „Rok 1984”. Rzekniecie – iż to fantastyka ? Ale jakże coraz bardziej podobna do naszej szarej codzienności. Tak, nawet dzisiaj !
Czy techniki rodem płynące z ZSRR odeszły w kąt? Nie – są nadal uprawiane po licznych przekształceniach i wdrożeniu ich w teraźniejszość ze względu na pewne potrzeby.
Zatem technika na świecie poszła do przodu – manipulacja masami również.

Edukacja – człowieka od najmłodszych lat posyła się do instytucji, które mają na celu edukować i rozwijać go w różnych dziedzinach życia. I byłoby to całkiem w porządku gdyby nie fakt, że dzieci również się manipuluje – od przedszkola! Właśnie w tych instytucjach.
Wraz z pójściem dziecka do przedszkola, szkoły – wpływ rodziców na wychowanie jest dosyć mocno ograniczony. Na dzieci coraz mocniej mają wpływ czynniki zewnętrzne – i tu nie chodzi o rówieśników…ale o nauczycieli i wychowawców, którzy chcąc nie chcąc – spełniają program oświaty. A co właściwie ten program na celu…?
Po przejęciu systemu edukacji przez dane rządy jego jakoś spada czyniąc go coraz bardziej ogłupiającym.

„Czy myślisz, że celem edukacji jest nauka czytania, pisania, arytmetyki? Celem edukacji jest zmienić myśli, zachowania i uczucia uczniów. Hitler kontrolował system edukacji w Niemczech, w ZSRR – Stalin, Mao The Tung w Chinach… musisz opanować umysły młodych by móc złamać wartości danej osoby, łamiesz ich pojmowanie indywidualności, sprawiasz, że stają się zgodnym członkiem kolektywu.”


„Szkolnictwo to forma adopcji, oddajesz swoje dziecko grupie obcych ludzi, akceptujesz obietnicę, czasami obwieszczoną, choć częściej w formie sugestii, że państwo wie lepiej jak wychować i wykształcić Twoje dzieci, niż Ty, Twoi sąsiedzi, dziadkowie, lokalne tradycje.
Sposób w jaki państwo kontroluje nas czy wypełniamy jego oczekiwania to znormalizowane testy dla studentów…”Telewizja – każdy z nas, choć trochę zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko, co usłyszymy jest prawdziwe. Niestety nawet w 50% to, co odbieramy za przekazem telewizyjnym nie jest prawdą. Informacje tam przedstawiane są wielokrotnie zmieniane, naciągane i publikowane w sposób wygodny dla pewnych sfer – celowo, aby dotrzeć do odbiorcy w ten a nie inny sposób. Celem jest dezinformacja, przedstawienie pół faktów i kłamstwo.
Telewizja to masowy hipnotyzer mas i umysłów całego świata. Wmawia nam jak mamy postrzegać świat, pogląd na rzeczywistość. Następnie wszystkie napływające informacje do naszego mózgu są analizowane względem tego skopiowanego poglądu.
Co ciekawe podtrzymuje się iluzję, istnienia możliwości wyboru, gdzie mamy kilkadziesiąt, do nawet 100 kanałów telewizji kablowej o różnej tematyce. Filmy, które są realizowane przez dziesiątki studiów filmowych…
Tymczasem…..właściciele tych wszystkich kanałów, studiów i produkcji to jedynie garstka 4-5 firm !
W podobny sposób funkcjonują gazety. Zamiast informować – dezinformują.

Bezpieczeństwo – politycy i wszelkie organy, które mają do czynienia z bezpieczeństwem obywateli wprowadzają coraz to nowe pomysły, które mają nas uchronić przed niebezpieczeństwem. Kamery, inwigilacje na lotniskach, sklepach, inwigilacje sprzętu komputerowego, w tym wszelkiej maści podsłuchy, programy zabezpieczające naszą prywatność. Na ile jednak to wszystko ma nas rzeczywiście zabezpieczać a na ile ma być iluzją, za którą kryje się wykorzystywanie tych sposobności w celu inwigilacji…obywateli!
Podczas kiedy kamery miały na celu podgląd bezpieczeństwa na drogach i ulicach tak najnowsze systemy mają możliwość śledzenia danej osoby !
To samo tyczy się wszelkiego rodzaju kontrolom, które nie tylko mają na celu zapobieganie różnym niebezpieczeństwom ale otwierają możliwość skomplikowanej inwigilacji i zbieraniu szczegółowych informacji o danych osobach.

Komputery / Internet – wszelkie zaufane oprogramowanie ma na celu ustrzec nas przed niebezpieczeństwem wynikającym z korzystania Internetu. A więc wszelkie wirusy, backdoory, spyware itp. Czy jednak pewne serwisy powiązane z tymi oprogramowaniami nie zbierają o nas informacji, czy co gorsza – tzw. zaufane oprogramowanie nie ogranicza nam możliwości wyboru ? Zaufane oprogramowania pozwalają jedynie instalować inne tzw zaufane programy. W sklepie jednak nie powiedzą Ci, że osobą, która zadecyduje o tym z jakiego programu będziesz korzystać z pewnością nie będziesz Ty! Wolne oprogramowanie, Linux itp. ? ZAPOMNIJ O TYM !

Czy nie mamy zatem do czynienia z rozwojem setek państw policyjnych celem manipulacji i inwigilacji obywateli ? Ktoś powie – a terroryzm?! Przestępcy?! Niestety… w znacznej większości są to tylko wymówki i usprawiedliwienia przed niezbyt dobrym intencjami.
Niektóre wyżej opisane kwestie dotarły już do Polski – inne jeszcze nie. Jest to z pewnością kwestia czasu, bowiem totalitarne techniki zniewolenia ludzkości są cały czas rozwijane.

Sprawa mikroczipów jest również prawdziwa i również postępuje – niestety. Tak… to możliwe. Czy w ogóle rozpoznamy taki moment, w którym zostaniemy „otruci” manipulacją…?
Taki mikrochip również będzie istniał pod przykrywką bezpieczeństwa… Bo co zrobić w razie porwania? Albo zaginięcia ? Od tego będzie owy mikrochip. Nikt tego sobie nie zmyśla. Jeśli macie odrobinę czasu poczytajcie o czymś takim jak PLD (Personal Locating Device) czy RFIDNew World Order to nie teoria spiskowa.


Żyjemy w otoczeniu totalnie kontrolowanym, w środowisku, które zostało stworzone przez środki masowego przekazu. Rzesze ludzi młodych bezkrytycznie akceptuje rzeczywistość, rzeczywistość kreowaną przez media ! To media mówią nam jak mamy żyć, jak mamy się zachowywać, jakie mamy mieć wartości. Ludzie to łykają, bardzo często.
Zadajmy sobie pytania – w którym momencie zaczęto nami manipulować na taką skalę, kto prowadzi największe wojny na tym świecie, obecnie? Czy mamy rzeczywiście demokrację, czy już totalitaryzm? Jakie cele w manipulowanie ludźmi ma rząd USA, czym jest totalitarna UE? Dlaczego telewizja i gazety zasypując nas codziennie setkami informacji celowo chcą odwrócić naszą uwagę od rzeczy istotnych ?
Jak niski poziom świadomości muszą mieć ludzie, że tak łatwo dają się złudzić manipulacją?
Co się dzieje z ludźmi?!

Na koniec podsumuję. Mam przeczucie, wręcz pewność, że wkrótce coś się zmieni. Albo zmieni się na gorsze a jednym z tych elementów zmian będzie całkowite zastosowanie wyżej wymienionych technik manipulacji i inwigilacji. Zniszczenie norm moralnych, upadek kulturalny, moralny i duchowy cywilizacji.
…Albo te zmiany będą dla nas szokiem, szokiem, który obudzi ludzkość i wtedy… (tutaj pozostawiam miejsce na rozmyślanie dla Was)…

Autor : NB#R (Piotrek)
źródło-

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CZYM SIĘ STAŁAŚ LUDZKOŚCI? (UPADEK CYWILIZACJI, MANIPULACJA MAS ITD.)

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta