NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » EKSPERCI POTWIERDZAJĄ! PROCES ZNISZCZENIA ZIEMI ZOSTAŁ ZAINICJOWANY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Eksperci potwierdzają! Proces zniszczenia Ziemi został zainicjowany

  
MareczekX5
09.10.2012 15:34:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1026195
Od: 2012-7-24
Obrazek
Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Takie mało optymistyczne wnioski nasuwają się po lekturze raportów opublikowanych przez naukowców. Najnowsze opinie środowisk badawczych, zajmujących się zagadnieniami z zakresu sejsmologii i geologii nie pozostawiają wątpliwości - indoaustralijska płyta tektoniczna zaczęła pękać. W następstwie tego zjawiska już w niedalekiej przyszłości możemy zostać narażeni na konsekwencje o trudnych dziś do przewidzenia rozmiarach.

Pierwsze efekty zachodzących zmian odczuliśmy na własnej skórze już w kwietniu tego roku, kiedy potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,6 stopnia w skali Richtera nawiedziło indonezyjski okręg Aceh i wywołało falę tsunami.

To właśnie po tym ostatnim dużym kataklizmie w regionie naukowcy zaczęli podejrzewać, że indoaustralijska płyta tektoniczna może podlegać procesowi podziału, którego efektem będzie powstanie dwóch odrębnych płyt litosferycznych.

11 kwietnia 2012 r., kiedy miało miejsce trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim, sejsmolodzy odnotowali nie jeden, ale dwa potężne wstrząsy (w istocie należy więc mówić o dwóch trzęsieniach ziemi - jedno o sile 8,7 stopnia, a drugie - 8,2 w skali Richtera), których epicentrum znajdowało się obok siebie. Co ciekawe, ustalono, że miejsce to położone jest w środkowej części indoaustralijskiej płyty, a nie na styku dwóch płyt tektonicznych. To właśnie w tym miejscu doszło prawdopodobnie do pęknięcia i tam będzie zachodził dalszy podział.

Obrazek

W tej chwili naukowcy spierają się pomiędzy sobą w kwestii genezy obserwowanych zmian. Część z nich uważa, że przyczyną analizowanego zjawiska jest seria ostatnich silnych trzęsień ziemi w okolicach Sumatry. To właśnie one miały doprowadzić do rozłamu w indoaustralijskiej płycie tektonicznej. Z drugiej strony pojawiają się też głosy, że proces podziału tej płyty litosferycznej zachodzi już od dawna, a dopiero teraz udało się dostrzec ten fakt.

Zdaniem doktora Matthiasa Delescluse, proces podziału płyty tektonicznej mógł się rozpocząć nawet 8-10 milionów lat temu. W jego opinii nie można obecnie wykluczyć, że tyle samo czasu minie jeszcze zanim zarysuje się nowa, wyraźna granica pomiędzy nowymi strukturami.

Już dziś można jednak stwierdzić, że konsekwencje obserwowanych zmian mogą być dla całej planety porażające. Pęknięcie płyty indoaustralijskiej, które zdiagnozowali właśnie naukowcy, może oznaczać wzrost częstotliwości pojawiających się wstrząsów. Co gorsza, zmiany zachodzące w strefie dzielącej się płyty indoaustralijskiej mogą być odpowiedzialne za trzęsienia ziemi pojawiające się nawet w odległych od regionu Sumatry częściach Ziemi - poinformował serwis "Los Angeles Times".

źródło: http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Eksperci-potwierdzaja-Proces-zniszczenia-Ziemi-zostal-zainicjowany,wid,14993124,wiadomosc.html
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mhee



http://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » EKSPERCI POTWIERDZAJĄ! PROCES ZNISZCZENIA ZIEMI ZOSTAŁ ZAINICJOWANY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta