NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SZOKUJĄCE WYNIKI EKSHUMACJI: NIEMOWLĘTA WŚRÓD OFIAR CHAZARSKO-KOMUNISTYCZNEJ BEZPIEKI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Szokujące wyniki ekshumacji: niemowlęta wśród ofiar chazarsko-komunistycznej bezpieki

  
marcus
17.07.2014 15:01:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 2110 #1892712
Od: 2014-5-4


Ilość edycji wpisu: 1
Białystok: niemowlęta wśród ofiar komunistycznej bezpieki
foto: Glow Images/East News


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ ZDJĘCIA. DARMOWA REJESTRACJA


Poszukiwanie szczątków ofiar zbrodni UB na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku będzie kontynuowane we wrześniu. Dotychczasowe prace szokują: na miejscu byli grzebani nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i dzieci, w tym niemowlęta.

Prace na terenie aresztu rozpoczęły się w ubiegłym roku. Wówczas odkryto pierwsze szczątki. Kontynuowano je w maju tego roku. Znaleziono szczątki około 180 osób. Wśród ofiar komunistycznych represji były kobiety i dzieci.
Ekshumacje prowadzone były głównie na tyłach aresztu, na terenie dawnego ogrodu tej placówki, potem także w piwnicach budynku administracyjnego.
Podczas majowych ekshumacji znaleziono około 20 jam, w których mogą znajdować się ludzkie szczątki, ale nie wszystkie udało się zbadać. Dlatego we wrześniu poprowadzone zostaną dalsze prace ekshumacyjne. Będą to także prace sondażowe, które dotyczyć będą ustalenia kolejnych miejsc, gdzie mogą znajdować się ludzkie szczątki. – Trzeba wreszcie ustalić jak wielkie jest to „pole śmierci” – mówi prokurator pionu śledczego IPN w Białymstoku Zbigniew Kulikowski.

Na terenie są szczątki ofiar z różnych okresów okupacji wojennej, jak również ofiary zbrodni UB. IPN przypuszcza, że sprawcy tych zbrodni już nie żyją, dlatego należy się skupić na identyfikacji ofiar.
W komunikacie IPN poinformowało też, że biegli z zakładu medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zbadali przekazane im przez IPN szczątki osób znalezione na terenie aresztu w lipcu ubiegłego roku. Biegli ustalili, że należą one do trzech różnych osób płci męskiej. – Jeden z mężczyzn w chwili śmierci miał mniej niż 20 lat, drugi zaś – od 30 do 40 lat. Stan szczątków trzeciego mężczyzny nie pozwolił na określenie jego wieku – napisano. W czaszce młodszego z mężczyzn znajduje się otwór, który – zdaniem biegłego – może być śladem po postrzale z broni palnej.
Prokuratorzy białostockiego oddziału Instytutu prowadzą śledztwa dotyczące m.in. zabójstw członków polskich organizacji niepodległościowych, dokonywanych przez funkcjonariuszy UB w latach 1944-56 na terenie białostockiego więzienia (obecnie aresztu śledczego).
Według historyków IPN teren obecnego Aresztu Śledczego w Białymstoku, czyli dawnego więzienia karno-śledczego przy ul. Kopernika, jest jednym z lepiej udokumentowanych archiwalnie miejsc egzekucji ofiar białostockiego Urzędu Bezpieczeństwa.

IPN: bez zmiany prawa niemożliwe będzie odnalezienie wszystkich ofiar>>>

Do tej pory szacowali, że mogą tam spoczywać szczątki od kilkudziesięciu do ponad dwustu ofiar zbrodni komunistycznych. Chodzi o osoby zamordowane na terenie tego więzienia oraz te, które zginęły w potyczkach i obławach na terenie dawnego województwa białostockiego i tu zostały pochowane. Dotychczasowe wyniki prac zaskakują ich o tyle, że są tam odkrywane nie tylko pochówki mężczyzn, czego się spodziewano, ale też kobiet i dzieci, w tym niemowląt.

PAP/asop

http://niezlomni.com/?p=14515

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SZOKUJĄCE WYNIKI EKSHUMACJI: NIEMOWLĘTA WŚRÓD OFIAR CHAZARSKO-KOMUNISTYCZNEJ BEZPIEKI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta