NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » 3 MAJA – ŚWIĘTO DLA KATOLIKÓW, NIEMCÓW I ŻYDÓW…

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

3 maja – święto dla katolików, Niemców i Żydów…

  
MareczekX5
07.05.2013 12:04:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Administrator 

Posty: 7596 #1430811
Od: 2012-7-24
Za: http://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/03/3-maja-swieto-dla-katolikow-niemcow-i-zydow/

Obrazek

.

Obszernie o konstytucji 3 maja pisałem rok temu.

Obecnie tylko w skrócie przypomnę najważniejsze szkodliwe zapisy konstytucji 3 maja.

1. Konstytucja czyniła nasz kraj państwem konstytucyjnie katolickim – czyli wyznaniowym.

W tym miejscu należy pamiętać, że katolicy stanowili mniejszość wyznaniową w Polsce. Wg Normana Daviesa (opieram się na jego książce “Boże Igrzysko” tom I str 228) katolicy stanowili tuż przed pierwszym rozbiorem w 1772 roku 43% mieszkańców Polski. Są to dane naturalnie mocno zawyżone. Davies za katolików uznał zapewne wszystkich chłopów z majątków katolickiej szlachty i żydłackiego kleru na terenach etnicznie polskich. Choć na polskiej wsi pogaństwo nadal utrzymywało się w tamtym czasie – i to w skali masowej. Mówi o tym raport z lustracji biskupiej w Kałducie z roku 1793:

“…nieliczni mają zwyczaj uczestniczyć w [...] nabożeństwie, cały zaś lud, w tych najwięcej prawowierną religię obrażających czasach, częściowo składa ofiary Bachusowi w dolinie wsi Kałdus, a częściowo Wenerze w sąsiednim gaju. Dlatego z takiego też powodu, jak i zniszczenia niniejszej kaplicy, musiał kult zostać przeniesiony do chełmińskiego kościoła parafialnego.”

Kałdus katoliczyli już pierwsi Piastowie. Później krzyżacy, a po inkorporacji Prus królewskich do Korony ponownie “swoi”. Nasiliło się to zwłaszcza po ściągnięciu do Polski watykańskich szpicli i agentów – jezuitów. A mimo to mieszkańcy Kałdusu w komplecie nieomal pozostali poganami. Imiona greckich i rzymskich bogów w raporcie wymieniono tylko dlatego, że albo żydłacki biskup nie chciał wymieniać imion naszych słowiańskich bogów, albo ich po prostu nie znał. Niemniej fakt pozostaje faktem – ta katoliczona przez osiem wieków wieś była pogańska a nie katolicka.

Tak więc śmiało można stwierdzić, iż procent katolików był o wiele mniejszy w ówczesnej Rz’plitej niż podane przez Daviesa 43 %.

Ponadto już od 1668 roku obowiązywała w Polsce narzucona przez katolickich fanatyków kara śmierci za odstępstwo od katolicyzmu. Tak więc dla osób ochrzczonych w dzieciństwie bez ich zgody bycie katolikiem było przymusem.

Ważne jest przede wszystkim to, że konstytucja przyczynę upadku Polski – żydo-katolicyzm – czyniła jej “fundamentem”. Jeszcze dwa wieki wcześniej Rz’plita była europejskim mocarstwem. Wszystko zaczęło się psuć w niej od czasu ściągnięcia do kraju jezuitów. To oni zagrzewali stopniowo fanatyzowaną szlachtę i monarchów do przymusowego katoliczenia prawosławnych i protestantów, co wywołało nieustającą wojnę domową katolicy kontra reszta. I to właśnie owa jezuicka wojna o uczynienie Polski krajem czysto katolickim doprowadziła nasze państwo do upadku. Bo nie jest przypadkiem, że Polska upadła w momencie, gdy katolicy stanowiący zdecydowaną mniejszość zdobyli w niej całkowitą supremację. Narzucanie jej a później jej obrona było czym w rodzaju “ukrzyżowania” Polski. Tyle że na “zmartwychwstanie” czekać trzeba było 123 lata.

Historia upadku Rzeczypospolitej pokazuje, że jeśli gdziekolwiek “obrona” wiary ważniejsza jest od interesu i racji stanu państwa wielowyznaniowego – państwo takie musi upaść. I to właśnie przytrafiło się Rzeczypospolitej “dzięki” obronie watykańskiego odprysku nadjordańskiej dżumy przez sfanatyzowaną szlachtę .

Gwoli ścisłości należy dodać, że jeden jedyny raz w historii Polski katolicyzm – mimowolnie zresztą – okazał się korzystny dla naszego kraju. Mam na myśli zagrożenie dla Polski ze strony ultrakatolickiego Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (których katolik Konrad Mazowiecki sam ściągnął na nasze ziemie). To ono doprowadziło do unii Polski z pogańską Litwą czyniąc Polskę i Litwę z dnia na dzień europejskim mocarstwem.

.
Obrazek
.

2. Konstytucja oddawała po śmierci Poniatowskiego tron i Rzeczypospolitą w ręce niemieckiej dynastii saksońskiej.

W propagandzie katolickiej wyssany z palca chrzest Mieszka uratować miał Polskę rzekomo przed losem Słowian Połabskich – czyli przed germanizacją. Jest to oczywista nieprawda. Do germanizacji Połabian w dużym stopniu przyczyniła się dynastia piastowska pomagając cesarstwu w podboju i skatoliczeniu Połabian. Gdyby Piaści połączyli się z Wieletami – starliby cesarstwo z powierzchni ziemi. Germanizacja groziła raczej Polsce ze strony krzyżaków. Jedynie sojusz z pogańską Litwą zażegnał to zagrożenie.
A na koniec XVIII wieku katolicy polscy zafundowali nam w katolickiej konstytucji 3 maja niemiecką dziedziczną dynastię władającą tronem i Rzeczypospolitą.
Zachwalane wzmocnienie władzy królewskiej poprzez likwidację liberum veto korzystne było przede wszystkim dla niemieckich władców. Mogli różnymi metodami forsować w sejmie ich wolę bez obawy, że zostanie ona zawetowana.

3. Konstytucja mimo obiecanek nie zrobiła kompletnie nic w sprawie poprawienia losu milionowych rzesz pańszczyźnianego chłopstwa.

4. Konstytucja pozbawiła praw politycznych biedotę szlachecką – tzw. “gołotę”. Natomiast awansowała mieszczan. Zatwierdziła też uchwalony krótko wcześniej akt prawny “Prawo o miastach”. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby bogaci mieszczanie byli elementem polskim. A tak nie było. Bogate mieszczaństwo w wielu miastach Korony zdominowane było przez ludność niemieckojęzyczną. Prawo o miastach pozwalało więc bogatym niemieckim mieszczanom m.in. nabywać ziemi, oraz umożliwiało im nobilitację. W sumie konstytucja stworzała sytuację polityczną, w której niemiecka dynastia na tronie wspierana byłaby w sejmie niemieckim bogatym mieszczaństwem i ew. niemieckimi “szlachcicami”. Tak więc na własne życzenie konstytucja była niczym innym niż pełzającą germanizacją Polski – niemiecki król, niemieccy szlachcice, niemieccy “ziemianie”.

Oprócz niemieckiego mieszczaństwa z “Prawa o miastach” mogliby korzystać także bogaci kupcy i bankierzy żydowscy.

Konstytucja 3 maja powodowała zmniejszenie polskiego “kontyngentu” posiadającego prawa polityczne, zastąpując go kontyngentem obcym.

O tym nie zapominajmy.

Niech się święci 3 maja…

.

opolczyk

.
_________________
http://www.youtube.com/user/MareczekX5?feature=mheehttp://praca-za-prace.iq24.pl/default.asp

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » 3 MAJA – ŚWIĘTO DLA KATOLIKÓW, NIEMCÓW I ŻYDÓW…

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta